Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Izabelaaaa26

Co zrobić z pomidorówki?

Polecane posty

Gość Izabelaaaa26

Jestem początkującą kucharką. Zrobi,łam dziś zupę pomidorową i sporo jej zostało i chciałabym jutro ją wykorzystać i coś jeszcze z niej sporządzić, by się nie zmarnowała. Macie przepisy na jakieś niezbyt komplikowane dania? Bardzo proszę o pomoc w miarę szybką :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gulaszówkę możesz ale naprawdę nic się nie stanie, jeśli zjesz 2 dni pod rząd pomidorówkę, uwierz mi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Izabelaaaa26
Wiem, że nie. Ale w domu się będą śmiać, że gotować nie umiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Izabelaaaa26
A jak się tę gulaszówkę robi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Izabelaaaa26
halooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kup filety rybne (jakas biala ryba), pokroj na male kawalki (takie na jednen kes) i ugotuj je w pomidorowce. (10-15 min.) dodaj ugotowany ryz i cos zielonego, np. kolendre lub bazylie, lub szczypior. mozesz dodac troche smietany, a idelanie byloby mleczka kokosowego. jak nie jest bardzo kwasna, do mozesz dodac troche soku z limonki, ew. cytryny. akurat wczoraj robilam taka (skladniki jak wyzej) prosta rybna pomidorowke (receptura brazylijska), wiec stad mi sie skojazylo :) (na porcje, czyli ok. 1 szkl. zupy przyda sie ok. 20dag. ryby)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie pozwol sie rodzinie smiac z ciebie, no co ty ;) jak juz strasznie nie chesz jesc tej samej pomidorowki dzien po dniu, to zrob dzien przerwy, a w trzeci dzien podasz pomidorowke jak nowa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trzeba dorzucić mięso pokrojone w kostkę i dużo papryki słodkiej w proszku plus swieża, jeśli masz i cebula posiekana - i ugotować do miękkości (mięsa oczywiście)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Izabelaaaa26
konczita: czy ta pomidorówka się nie "przegotuje", skoro już dziś była raz gotowana, i to w dodatku na rosole, który przygotowałam wczoraj :) Czy ta ryba się dobrze w tej zupie ugotuje, nie będzie surowa albo się nie rozwali po całym garnku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Izabelaaaa26
A, i czy nie będzie ta zupa śmierdzieć tą rybą? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jezeli ryba smierdzi, to juz sie jej nie je ;) pomidorowka ci sie nie przegotuje, nic sie jej nie stanie. ryba nie powinna sie rozwalic po calym garnku, jesli nie bedziesz zbyt natarczywie mieszac. ani surowa nie bedzie, bo kawaleczki sa male, takze juz pewnie i po 5 minutach we wrzatku by sie ugotowaly. jezeli nie lubicie ryby, lub rybnego zapachu, to nie polecam, ale dla milosnikow rybnych dan - jak najbardziej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
może być dorsz do takiej zupy? jaką rybę byś poleciła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Izabelaaaa26
I ile tej ryby trzeba mieć tak na ok. 1,5-2 litry zupy? I co dokładnie wcześniej zrobić z tą rybą? Jak ją przygotować do gotowania? A może najpierw obgotować w wodzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja do dakich celow uzywalam tilapie, fladre i dorsza. ale to naprawde nie ma znaczenia. lepszy smak bedzie miala biala ryba, niz jakas szara, mulista. jest to idealne danie na wykorzystanie jakiejs zwyklej taniej ryby, bo w tekiej zupie ona w sumie ginie, a glownie jest smak pomidorowo-smietankowy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ryba ugotuje ci sie w zupie, jak ja obgotujesz w wodzie, to smak zostanie w wodzie :) na 2 litry zupy dalabym na oko a kilo filetow. im wiecej dasz ryby, tym bedzie bardziej gesta i pozywna. jak ma to byc zupe na przystawke do 2 dania, mozesz dac mniej. no i ryz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Izabelaaaa26
Na drugie chciałam zrobić coś z ugotowanych ziemniaków, bo mi zostały :) ale nie wiem co. Kopytka były dzisiaj, jeszcze są, więc odpadają. Macie jakieś pomysły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Izabelaaaa26
To muszą być filety koniecznie tak? Bo mam w zamrażarce normalne ryby z ośćmi, ale chyba się nie nadadzą do tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pokroj ziemniak i wrzuc do zupy zamiast ryzu :) bedziesz miala jednodaniowy pozywny obiad i mniej zachodu. wyjdzie ci taki gulasz rybny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w zupie osci nie bardzo ;) chyba, ze samodzielnie je przed zupa sfiletujesz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość furrywall
przerób zupe na sos :) dodaj klopsiki mielone makaron i bedzie spagetti

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na dobra sprawe, to mozesz do tej zupy wrzucic cokolwiek, nawet nie rybe, ale wlasnie mieso i jakies warzywa lub i pulpety - male kulki z mielonej wolowiny z dodatkiem czosnku i przypraw ziolowych (no i jajo dla zcalenia masy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Izabelaaaa26
O rany, teraz to już nic nie wiem :( Jakie pulpety? jak się rybę filetuje z ości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Izabelaaaa26
Rozumiem, że te pulpety najpierw osobno ugotować czy jak? I jak zrobić z zupy sos? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem jak sie rybe filetuje, dlatego ja kupuje filety. nie przerazaj sie, masz kilka propozycji, wybierz smak jaki wolisz. ryba albo mieso.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pultpety rzucasz na wrzaca zupe. jak bedziesz osobno gotowac, to ci sie wygotuje smak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Izabelaaaa26
Dobra, zdecydowałam się na pulpety :) Proszę o instrukcje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiedzialam, ze sie tak skonczy i nie zrobisz mojej pysznej brazylijskiej zupki rybnej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość furrywall
mieso mielone +POKROJONA CEBULA+PIETRUSZKA+przyprawa wegeta robisz kulki, obtaczasz w mące, wrzucasz do zupy, gotujesz. jak sie mięso zetnie przyprawiasz zupe koncentratem lekko. do oddzielnej miski: łyżka mąki, 1,5 łyżki śmietany, trochę wody - mieszasz żeby nie było grudek. dodajesz soli i trochę zupy, rozcierasz. wlewasz do gara, mieszasz. sos gotowy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×