Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Aguss

imieniny - co podać

Polecane posty

Robię imieniny, przyjdzie ok 12 osób. Co przyrządzić? Myślałam aby na obiad zrobić dwa rodzaje mięsa, jedne to poledwiczki wieprzowe, a drugie właśnie nie wiem co? Do tego jakie przystawki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja to robię imieninową kolację, a nie obiad wtedy proste - 2 sałatki, talerz wędlin, jajka w majonezie i faszerowane róznie, przystawki 2 cista, w lecie lody z owocami, w zimie owoce i cukierki kawa, herbata, 2 soki i po temacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poledwiczki wieprzowe z sosem gorgonzola sa pyszne mozesz tez zrobic poledwiczki w czarnym pieprzu tartinki jajka faszerowane mini grzanki z maslem czosnkowym i zapiekanym zoltym serem dania jednogarnkowe np leczo pieczarki faszerowane na goraco mieso na cieplo lub na zimno w sosie chrzanowym np schab ja tak robie rewelacyjny jest schab duszony w warzywach mozna tez zrobic np salatka z kurczakiem a na przystawke sajgonki sledzik z cebula biala lub czerwona albo taka i taka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prosto i niezbyt drogo pomidory przekladane mozarella sa pyszne :) jako przystawka deska serow kilka rodzajow wedlin moze szaszlyki jak masz funkcje grilla w piekarniku kotlet cienko panierowany na grzance ja np uwielbiam tatara moi znajomi tez pyszny jest z cebulka perelkowa i anchois lub szprotkami wedzonymi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a na deser blyskawiczne ciasto typu brownies albo szarlotka z jablkami i do tego pomarancze posypana cynamonem albo lody np polewa toffi do tego brzoskwinie posypane starta na tarce czekolada :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziś idę na urodziny do mojej siostry będzie tort , ciasto pijak, makowiec, na kolację :sałatka ziemniaczana, bigos ,schab, kurczak, klopsiki w sosie cebulowo-śmietanowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asdfgrthjyukl
a po kto robi takie obiadowe żarcie na imieniny????to brzmi jak przyjecie komunijne.Ciasta,cos na słodko ew.wędliny,przekąski:-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Faktycznie poledwiczki z sosem mogą być dobrym pomysłem.. a jaka moze być sałatka mięsna? Jakis przepis? Kiełbasa biała chyba będzie zbyt ciężka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniecznie jak najwiecej wieprzowiny :) nie licz na to, ze goscie stoleruja potrawy z innych produktow. w kazdej salatce, przystawce, daniu glownym, powinna byc wieprzowina. biala kielbasa, poledwiczki (ale koniecznie wieprzowe!), salatka z kielbasa wsucha, talerz wedlin wieprzowych, wieprzowe zeberka, kotlety... gulasze, placki po mysliwsku, zupa na miesie wieprzowym ....... jak sama widzisz mozliwosci jest wiele :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i zaczną chrząkać jak świnki?:) Chodziło mi o to aby była różnorodność.. wieprzowina jest ok, ale w normalnych ilościach!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja biala kielbase zapiekam w piekarniku z papryka pomidorami cebula i kilkoma zabkami czosnku robie ja pikantna podlewam piwem :) posypuje zoltym serem jak chcesz salatke np miesna to tradycyjny gyros :) pycha jest ja robilam mazurska tylko kurcze nie pamietam przepsiu tam bylo kilka rodzajow wedliny ser zolty papryka groszke majonez chyba pekinska majonez

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czekaj zrob wariacje tylko to droche drogo wyjdzie jajka na twardo drobno pokroj dodaj kilka rodzajow wedliny pokrojonej w kostke ( ja dawalam szynke wiejsko poledwice sopocka i chyba szynke dziadunia) troche kapusty pekimskiej majonez oczywiscie cebula czerwona groszke zielony i kukurydza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
smakowita ta biała kiełbaska, chyba muszę o takiej pomyśleć:) Fajne przepisy, dziękuję bardzo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fraux
co robi wrażenie jeszcze na gościach, to koreczki z boczku ze śliwka.. Pieczesz plasterki boczku w środku ze śliwką.. i smakuje dobrze.. nie rob tez za dużo jedzenia bo wiem z doświadczenia ze może ci zostać.. a sałatka tez fajna jest z piersi kurczaka i ananasa rodzynki i orzechy wloskie i ryz oczywiscie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pyszny jest tez oscypek zawiniety w cienki plaster boczku smazony i podany z zurawina oscypek mozna tez dac do niektorych salatek zamiast sera zoltego smak bedzie wyrazniejszy do fondue tez jest znakomity :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moze zrobisz pierogi warzywne kurcze niedawno wyczailam swietny przepis na pierogi z kurkami i porem ale teraz kurek niet :( jak sezon na kurki to ja zawsze robie poledwiczke wieprzowa zapiekana z kurkami i pomidorami na ostro :) pyszota jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a tam, roznorodnosc. sama przyznaj, ze nie planowalas innych mies poza wieprzowina podac, he??? no ale jak chcesz roznorodnie, to moze kebab z jagnieciny, steki z wolowiny, przegrzebki w smietanie, rolada z piersi indyka, losos zapiekany z koperkiem, kurczak w cytrusach, krewetki z imbirem, sola z ricotta i ziolami ..... i co? nie, prawda? ;) i tak skonczy sie na swinkach pod kazda postacia, az goscie zaczna chrumkac :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na imprezie nie wiadomo, kto na co będzie miał smaka. Ja zwykle stawiam na stole: *sałatkę (z ryżem lub makaronem, by była sycąca), *nuggetsy z dipem czosnkowym, *chipsy / paluszki / precle / orzeszki ziemne, *słodkości - talerz z ciastem i miseczka z miksem cukierków. Tu jest fajny pomysł na krakersy z pastą z tuńczyka: http://kulinarnesos.pl/krakersy-z-pasta-z-tunczyka/ Proste do zrobienia i cieszy oko;) Można też zrobić: koreczki, kanapki, rollsy z tortilli i... ...chyba pomysły mi się wyczerpały;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×