Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Mama prawie 3 latka

Jak zrobić zupę bez mięsa i vegety??

Polecane posty

Gość Mama prawie 3 latka

Chodzi mi o taką zupę bez wywaru mięsnego, bez kostek rosołowych i vegety, ale żeby wyszła smaczna i nie wodnista. POmożecie? Zazwyczaj mi wychodzi jak woda:O anie chcę gotowac na mięsie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mfjfjgjkgjkgh
przede wszystkim dużo warzyw, poza tym żeby zupa była bardziej treściwa możesz dodać łyżkę masła i w zależności od zupy zabielić śmietaną. Ja np zupę pieczarkową zawsze tak gotuję i jest pyszna! Nie lubię zupy pieczarkowej na mięsie, dodaję masła i śmietany i jest pycha :) wegety nie używam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magda 1985...
robi4e tak jak kolezanka wyzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mfjfjgjkgjkgh
i warzywa typu pietruszka i marchewka możesz zmiksować w zupie, wtedy będzie gęsta i pożywna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tylko uważaj bo jak
zmiksujesz, to ci się może kitocha zrobić, a nie zupa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do wyzej
Jak wszystko zmiksujesz to bedzie zupa-krem. kitocha?? :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tylko uważaj bo jak
z marchewki i pietruszki zmiksowanej wychodzi kitocha o kolorze błota, wątpię żeby kogoś to zachęciło do jedzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zupa z suszonych grzybow , przez noc moczę grzyby na drugi dzień gotuję , w czasie dodaję startego selera+marchew+pietruszka+łyż.masła i tak do miękkości potem trochę soli ,przypr .maggi i szczypta cukru ,nac pietruszki (poszatkowana) i zabielam odrobiną śmietany ,mogę ja jeść całymi garami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a zapomniałam ! ziemniaki pokrojone w kosteczkę , trochę pora, wychodzi dosyć gęsta bo daję dużo jarzyn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie zupy na miesie nikt by nie tknal. Daje dużo warzyw gotuje przynajmniej pól godz pod przykryciem zabielam śmietaną i posypuje zielenina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja daję łyżkę masła
...robię zasmażkę lub zabielam śmietana z łyżką maki, czasem daję garść ryżu, który rozgotowując się i ładnie zagęszcza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama prawie 3 latka
Dzięki za wszystkie rady:) A jak zrobić taką pycha zupę krem pomidorową?? Ja robię na koncentracie i czasem wychodzi wodnista. A na jutro planuję krupnik, to taka baza cebulowo- czosnkowa wystarczy?? A czy któraś z Was robiła zupę z soczewicy?? Mam czerwona i zieloną,ale nie bardzo wiem co z nich zrobić. Uważam, że jemy za dużo mięsa i chcę to zmienić. Jestem początkująca i będę wdzięczna za wszelkie wskazówki i przepisy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama prawie 3 latka
A czy mąkę tez dodajecie do tych zup? Ja mieszam mąkę, wodę i śmietanę. Wolałabym zastąpić śmietanę jogurtem, ale czy się nie zważy?Nie będzie za kwaśna??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama prawie 3 latka
Czy macie może sprawdzony przepis na zupę brokułową ?? Niby w necie jest sporo przepisów,ale jeśli macie sprawdzony przepis chętnie skorzystam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tylko uważaj
Ja np. do ogórkowej - którą zawsze gotuję wyłącznie na wywarze z warzyw (marchew, pietruszka, seler) z dodatkiem cebuli i czosnku, pod koniec gotowania daję jedno żółtko rozrobione z łyżeczką masła - mieszam to razem, dodaję trochę ciepłej zupy, żeby się nie zwarzyło i wlewam do zupy, chwilę gotuję i zupa zaprawiona. Na koniec mnóstwo świeżego koperku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wywar na każdą zupę
smażysz na oliwie pokrojoną dość drobno marchewkę, 1/4 selera, pietruszkę korzeń i pora, jak się zrumieni zalewasz duża ilością wody przegotowanej (z czajnika, jak masz duży garnek nieraz trzeba zagotować 2x) ,łyżka soli + pieprz, gotujesz to pod przykrywką 30 min. i 1.miksujesz blenderem, dodajesz przecier pomidorowy, przyprawy = pomidorowa 2.miksujesz + ulubione przyprawy = krem jarzynowy (expresowo można wykorzystać mrożonkę jarzynową, nie trzeba nic kroić) 3.miksujesz + przyprawy+starte, obrane kiszone ogórki i surowe, pokrojone w drobną kostkę ziemniaki + kolejne 30 minut gotowania = ogórkowa 4. miksujesz + pokrojone, surowe ziemniaki + pokrojona, usmażona kiełbasa + 30 minut gotowania = kartoflanka z kiełbasa 5. miksujesz + drobno pokrojona cebula z pieczarkami (opcjonalnie dodatek suszonych grzybów) osobo usmażona + 30 minut gotowania = pieczarkowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krupnik bez wywaru miesnego bedzie mial inny smak, ale jak dobrze przyprawisz to tez bedzie smaczna zupa z kasza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRECKA ZUPA Z SOCZEWICY Skladniki: - pol szklanki oliwy z oliwek - 2 duze cebule (drobno pokrojone) - 2 zabki czosnku (rozdrobnione) - 2 srednie marchewki (pokrojone w kostke) - 1 szklanka soczewicy - listek laurowy - litr wody - puszka krojonych pomidorow - lyzka przecieru pomidorowego - lyzka oregano - sol i pieprz - 2 lyzki czerwonego octu winnego - garsc czarnych oliwek bez pestek (ilosc wg. upodoban i stanu posiadania) Wykonanie: 1. W garnku podgrzewamy oliwe i dusimy w niej cebule z czosnkiem kilka minut. 2. Dodajemy marchewke, soczewice, listek laurowy i wode, gotujemy pol godziny. 3. Dodajemy pomidory, przecier, oregano, sol i pieprz, gotujemy 15 mminut. 4. Po ugotowaniu dodajemy ocet i wrzucamy oliwki. (bez octu i oliwek mozna sie obejsc, ale lepiej dac :) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama prawie 3 latka
Dziękuję:) Wszystkie porady mi się przydadzą. Przepisy brzmią pysznie:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
smacznego :) polecam ta zupe z soczewicy, mimo, ze przepis moze wygladac cienko, jest naprawde smaczna i tresciwa. tez chcialabym wsprowadzic w zycie wiecej soczewicy, probowalam kilka przepisow, ale byly takie sobie, tak wiec na razie tylko ten jeden, bo pytalas o soczewice :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja zawsze miksuje zupy i wycho
Bo zupę krem robi się na samych pomidorach a nie na koncentracie :) Ja robiłam tak: Ugotowałam bulion z warzyw (marchewka, piertuszka, selej, troche pora. Osobno na patelni podsmażyłam cebulę, czosnek posiekany i pomidory bez skórki (dałam pomidory z puszki i 4 świeże), wlałam bulion do pomidorów i zmiksowałam razem z marchewką, 1pietruszką, i plasterkiem pora i selera. Przyprawiłam solą, pieprzem i bazylią :) Dużo bazylii, najlepsza świeża. Podałam z grzankami i keksem słodkiej śmietanki do zup :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja ostatnio robiłam taką zupę z soczewicy ............ 08:55 [zgłoś do usunięcia] mała czarna z temperamentem Może zacznę... Zupa z soczewicy zielonej - paczka soczewicy zielonej (350g) -3 duże marchewki - 2 średnie cebule - pietruszka - kawałek selera - 4 średnie ziemniaki - 2 małe puszki konc. pomidorowego (2x70g) - 2 liście laurowe - 5 ziarenek ziela angielskiego - sól, pieprz -olej do podsmażenia Ziarna soczewicy opłukać, zalać w garnku zimną wodą (ok. 2,5l), postawić na gazie. Marchewkę, cebulę, pietruszke i seler rozdrobnić na tarce (np. na grubych oczkach), podsmażyć na oleju, aż lekko zmiękną. Ziemniaki pokroić w kostkę. Jak woda w garnku z soczewicą zawrze, podgotować soczewicę 5-10 minut, wrzucić podsmażone warzywa i ziemniaki. Dodać liście laurowe i ziele angielskie, doprawić solą i pieprzem - nie zad użo, bo woda się trochę wygotuje. Gotować ok. 40 minut, aż wszystkie warzywa będą miękkie. Dodać koncentrat pomidorowy wymieszany z odrobiną wody, doprawić zupe solą i pieprzem, zagotować. ................... Wyszła supergęsta, pożywna, pyszna. bez bulionów żadnych sztucznych. Zupę jarzynową zagęszczam czasem... zasmażką z mąki (mąka na patelnię do zrumienienia, póxniej podlać zupą, rozetrzeć i połączyć w garnku). Pomidorówka gęściejsza wychodzi z ryżem gotowanym w środku (w zupie) - ryż gotuje się, aż ziarenka zaczna pekać, a nie będą długoziarniste. Do pomidorówki ścieram na tarce marchewkę, na której gotuje się wywar. Ogórową też robie z ryzem, marchewkę i pietruszkę lub kawałek selera też ścieram (na dużych oczkach).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobietki, piszecie, że wywar trzeba gotować na dużej ilości jarzyn. Mam pytanie - ile to jest dużo jarzyn? jedna marchewka, pietruszka, kawałek selera? Jak to wychodzi u Was ilościowo np. na 2 litry wody?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość faceta..
Na 2litry wody to ja daje 2marchewki takie ok 20 cm dosc cienkie selera z 5cm na 3cm , 1 pietrusxke tez ok20cm, por ok 15cm i ze 4 ziemniaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja daje dwie wielkie marchewy
- objętościowo, bo kupuję srednie - wtedy daje 3 szt. i czasem kawałęk jeszcze małej. 2 średnie pietruszki selera średniego 1/4 por - kawałek 15 cm. cebuli nie daje, chyba że jest to wskazane do jakiejś zupy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość na dwa litry wody daję
trzy marchewki, dwie pietruszki, jedną czwartą lub pół selera (zależy jak duży jest), kawałek pora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama prawie 3 latka
Zrobiłam narazie na duszonej cebuli i czosnku.Wyszła pychotka:D Dzięki bardzo:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mniam właśnie ją jem
robie zupe bez mięsa wegety masła i śmietany zawsze mam zamrożoną natkę z koperkiem woda, ziele angielskie, liść laurowy, świeżo mielona gorczyca, świeżo mielony kminek, cebula, czosnek, szczypta curry, szczypta kurkumy, pieprz w kulkach, mieszanka tymianek/pietruszka/szczypiorek suszony wszystko to do wody potem na wrząca warzywa, marchew 2 ziemniaki, trochę fasolki z mrożonki, trochę groszku z mrożonki, pietrucha, seler, co tam akurat mam w połowie gotowania 3 łyżki oliwy z oliwek zagęszczam jajkiem wymieszanym dokładnie z mąką bezglutenową + zacierki z jajka i mąki na koniec jeszcze trochę koperku i gotowe zupka żółciutka, treściwa, gęsta aż łyżka stoi:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość I jaki to ma smak
Jak dajesz i curry i natke i szczypiorek i gorczyce i rumianek....:o. To jak dwa grzyby w barszcz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Już ja bym tego nie zjadla
Nienawidzę tylu ziół, każde z innej parafii, i gęsta zupa to fujjjjj Ja lubię lekkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×