Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość elisssa

Kuchareczki wloskie co gotujecie?

Polecane posty

Gość elisssa

Witam wszystkie panny, mezatki, mamy,babcie ktore zmagaja sie z wloska kuchnia i zapraszam na wymiane przepisow. Ja wyszlam za Wlocha mieszkam na Toscani i jestem kuchareczka srednio niska gotuje co popadnie polskie, wloskie lub mix. Na kolacje serwuje dzisiaj filety rybne gratinate: Filety rybne swieze jak kto lubi ja mam: Merluzzo, triglie i gallinelle a wiec do dziela to co potrzebne olej cytryna sol, pieprz roztrzepac na talerzu nr1 i odstawic poszatkowac pietruszke parmezan sypki bulka tarta wymieszac na talerzu nr2 i odstawis przygotowac forme oblorzyc papierem , wlaczyc piekarnik ja mam bez wetylacji na 200-210 Fileciki najpierw moczycz z 2 stron w talerzu nr 1 a potem obtoczyc w talerzu nr2 i poukladac na forme. Wstawic do piekarnika na okolo 15 min ( na oko jak zacznie sie rumienic gotowe) oczywiscie zalerzy od grubosci rybki. Wino Rose i smacznego. A co wy pitrasicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elisssa
Upsss zapomnialam na przystawke salata i pieczywo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie jestem co prawda wlsoka kuchareczka ;) ale uwielbiam kuchnie wloska (i w ogole srodziemnomorska), wiec tego typu nastroj najpowszechniej panuje na mym stole :) ktory niestety nie stoi we wloszech, choc bardzo byc chcial :D dzieki za przepis na ta rybke, bo nigdy nie robilam chrupiacej ryby w piekarniku i dobrze wiedziec z pierwszej reki, jak to dziala :) staram sie robic rozne dania o wsolkim charakterze, ale chyba najczesciej pada na makaron z sosem smietankowo-serowym, w ktorym plywa sobie cokolwiek z rodzaju warzyw, oliwek, owocow morza, mieska, na co akurat mam smaka i co bylo w sklepie :) pozdrawiam i gratuluje - toskania to jedno z moich wymarzonych miejsc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martulkaaaa
Ech :-( świeże ryby.... To co ja kupuję przypomina raczej smutne, średnio pachnące rybie resztki. Żadna szanująca się śródziemnomorska mewa (są tam mewy?) pewnie by tego nawet skrzydłem nie tknęła. Chciałabym mieszkać w takim miejscu, gdzie są świeże i apetyczne ryby. Z włoskich pomysłów nic dzisiaj nie robię, może zjem grzankę z oliwą, czosnkiem i świeżą bazylią, która rośnie na oknie w kuchni. Włoch, którego znam (mieszka w Polsce) najczęściej jada bardzo proste potrawy, na przykład makaron z oliwą, chilli i zieleniną. Albo chleb z oliwą i oliwkami. Twierdzi, że u niego "na wsi" tak się właśnie jada. Dzięki za pomysł na rybę w piekarniku, wypróbuję niedługo :-) Ja nigdy nie obtaczam ryby pieczonej w piekarniku, tylko posypuję ją solą, ziołami, skrapiam oliwą, a po wyjęciu z piekarnika sokiem z cytryny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elisssa
Dziewczyny moze to byc nawet filet z dorsz, pstraga, fladry tez sa dobre. Jutro jak znajde troche czasu mazne jakis przepis na makarony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elisssa
Witam serdecznie co na obiadzik mmmmmm jaki pech ja musze gotowac i na obiad i prawie zawsze na kolacje, aczkolwiek lubie wcinac takze nie nazekam. Konczita w moim regionie nie uzywa sie smietany do sosow tylko pomidory swieze w puszkach koncentraty pod kazda postacia. Martulkaaa Rybka w piekarniku tak jak przyrzadzasz Ty tez pyszniusia ja tak robie np. pstragi w calosci w brzuszek naladuje czosnek, ziola, cytryne i pietruche przeleje oliwa i winem dookola ziemniaki w radelki oraz pomidory koktajlowe na 30-40 min i podlewam rosolkiem rybnym. Jezeli Twoj Pan uwielbia prosta kuchnie to napewno zasmakuje mu zupa z kapusty wloskiej lub makaron z sosem arrabbiata,amatriciasna lub carbonara. Ja dzisiaj szybki obiadzik makaron muszelki z groszkiem Posiekac cebuke w drobna kosteczke i podrumienic na oliwie dodac pomidory z puszki + koncentrat polecam ten z Netto 30 proc w sloiczkach 200g super smak wystarczy lyzeczka lub do smaku, zagotowac i dodac chili i groszek mrozony ( chili jak macie to lepsze swieze) do smaku kto ile zniesie. Groszek ugotowany sos gotowy. Makaron ja polecam muszelki. Buon appetito!!! I piszcie co tam pitrasicie. Heja!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a może mężowi zapodaj naszą
polską kuchnie? a nóż mu zasmakuje i problem z głowy :) Ja lubię kuchnie włoską ale nie na co dzień tylko tak dla odmiany. Makarony nie należą do najzdrowszych no i przede wszystkim znudziłoby mi się codzienne jedzenie takich dań ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziwne troszkę piszesz że
nie robicie sosów śmietanowych... a dalej że carrbonarrę.... dla mnie spaghetti carbonarra to, makaron z takim sosem - boczek podsmażony zalany śmietaną właśnie! z parmezanem i żółtkiem wbitym na końcu żeby się nie zważyło.... coś pomyliłam? co do kuchni włoskiej to też lubię .... na śniadania lubię sałatkę caprese : plastry pomidora, mozzarelli, polane oliwą z ziołami, do tego pieczywo lekko opieczone na grillu i natarte czosnkiem.... ... na obiad robię często spaghetti - właśnie z pomidorów z puszki zimą+ cebula, czosnek, zioła i dodatki typu warzywa czy mięso mielone w zależności od humoru .... oczywiście posypane parmezanem i oliwkami.... albo lazagne - płaty kupuje gotowe, do tego robię farsz ze szpinaku z czosnkiem lub z mięsa mielonego z pomidorami z puszki, posypuje mozarellą i zapiekam.... ...lubię też to proste danie o którym pisała koleżanka - makaron, oliwa, chilli, zioła, parmezan - genialne w smaku i proste .... chleb z oliwą też uwielbiam - wylewam oliwę na talerzyk i maczam w nim kromkę! ...ryby w Polsce rzeczywiście sa kiepskie.... ale kupiłam ostatnio 2 dorady - nawet ładnie wyglądają i zastanawiam co z nimi zrobić... myślałam żeby na faszerować czosnkiem cytryna i tymiankiem i zapiec w piekarniku....hmmm?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a może mężowi zapodaj naszą
Ja dzisiaj mam właśnie na obiad spaghetti bolognese :) Tak na szybko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elisssa
Oczywiscie zapomnialam dodac, ze gotowe danie posypac parmezanem ;) Hejka ja pisalam, ze gotuje co popadnie polsko-wloskie i jestem z tych raczej kiepskich kuchareczek, ale jak moge podac przepis na jakies orginalne danie wloskie i podzielic sie tymi to jest oki. Wiem z wlasnego doswiadczenia, ze jest o wiele lepiej znac przepisy takie jakie sa a nie domyslac sie czy to tak ma byc :) Ja nie zyje samymi makaronami bo by mi dupe rozsadzilo;) Odnosnie carbonary przepis orginalny wyklucza smietane a wiec: Rozbic zoltka w miseczce z potartym serem owczym lub parmezanem az powstanie krem. Podsmazyc boczek podwedzany ( ma byc chrupiacy ale nie spalony), odstawic. Wymieszac wszystko razem ze spaghetti ( oczywiscie nie na ogniu bo wyjdzie jajecznica a ma bys sos kremowy) A jak ktos lubi to do zoltka doda smietane :) Jezeli chodzi o mozarelle to super tak jak piszesz, jeszcze zeby byly swieze pomidory :o Co do Ragu Bolognese to cala impreza podstawowe danie wloskie kroluje na kazdych swietach i przykro mi pisac, ale zeby bylo przygotowane tak jak nalezy min. 3 godz na gazie :D Wiem szok ale wierzcie mi nie ma nic wspolnego z bolognese do ktorego jestescie przyzwyczajeni. Ja jak sie za niego zabieram to caly gar machne i zamrazam:) To tez rzecz gustu jednemu smakuje corka a drugiemu tesciowa :P Pozdrawiam !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elisssa
Przyznam sie, ze jedyny sos do ktorego uzywam smietany to z serem gorgonzola:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elisssa
Witam dzisiaj zupa z wloskiej kapusty powinna byc czarna kapusta( o dlugich lisciach bez glowy), ale ja przynajmiej w PL nie spotkalam. Sa 3 wersje tej " wiejskiej" Zupy: -bez bialej fasoli, -biala fasola gotowana w zupie i -fasola gotowana osobno potem w polowie przetarta i dodana do zupy przed koncem gotowania. Ja gotuje ta bez fasoli prosciutko: warzywka - marchew,cebula duza,seler naciowy ( do wyboru),pokrojone w kostke,podsmazyc na oliwie. Dolac wody ale nie duzo i kapuste wloska pokrojana na duze kawalki,papryke chili , rosolek warzywny i gotowac dopuki kapusta nie bedzie miekka nawet 2h. Nastepnie stary chleb bez soli zwykly nawet z tygodnia czym starszy tym lepszy pokroic w plastry i zamoczyc w zupie tak aby wchlonil rosol z zupy , odstawic z ognia na kilka minut aby zgestnialo, ale nie dopuscic zeby z chleba wyszla papa. Zupa ma byc gesta czyli regulowac wode i chleb do potrzeb. Polac sznureczek oliwy juz na talerzu. Zycze smacznego....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elisssa
Koktaj z krewetek 🌻 Krewetki mrozone ugotowac w osolonej wodzie proste co nie :), Odsaczyc, odstawic. Sos koktajlowy: Majonez to podstawa sosu tyle majonezu ile sosu..... Ketchup tyle aby zabarwic sos na rozowo nie czerwono! Smietana aby rozrzadzic sos podlewac po trochu, Ocet winny dla ostrosci UWAGA kropelki smakowac! olej z oliwek tez nie przesadzac lyzeczke, Tabasko kto ile zniesie zakrapiac, Dobrze wymieszac posmakowac jak Wam sie wydaje, ze czegos brakuje to doprawic. Jak podawac: Mozna wymieszac sos bezposrednio z krewetkami i nalozyc porcje na lisc salaty, lub osobno podac krewetki i sos wedlug gustu. Powodzenia !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×