Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Małoszka

Wypadanie włosów

Polecane posty

Gość Małoszka

Mam taki problem. Najpierw 2 lata głupia farbowałam włosy na blond. Pominę to, ze fryzjerka też była głupia i mi je jeszcze mocniej zniszczyła. Później przefarbowałam farbą na brąz, żeby zacząć wracać do naturalnego. Farba się spłukała, teraz raz na 3-4 miesiące używam casting creme gloss, do 28myć. Dodatkowo od niedawna mam stwierdzoną subkliniczną niedoczynność tarczycy i łykam euthyrox n25mg. Biorę belisse na włosy od niecałego miesiąca. Włosy nie wypadają znacząco w ciągu dnia (albo ja nie widzę), ale za to po umyciu albo przy czesaniu to jest jak jakiś horror.... Znacie jakieś naprawdę dobre, skuteczne sposoby na to, aby chociaż zmniejszyć proces wypadania?? :( u endokrynologa będę dopiero pod koniec marca, może wtedy sam mi coś rpzepisze/doradzi... Póki co muszę walczyć sama..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odżywiaj sie zdrowo
uzywaj szamponów przeciw wypadaniu, ze swojej strony polecam Klorane z chininą i witaminami do kupienia w aptece. Odżywek nie nakładaj na skórę, a tylko od połowy włosów aby ich nie obciążać. Kup sobie też maske wax w aptece - nałóż na skórę głowy, na to czepek, ręcznik i w ciepłej kapieli zostań. Spróbuj masować skórę głowy delikatnie - kup sobie np apułki lub mgiełke do włosów ze skrzypem radical. Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość walawska
Mi tez bardzo wypadały włosy. Robiłam sobie odzywki zżółtka ,oleju rycynowego ,nafty kosmetyvznej i cytryny.Trzeba do żółtka ,ciągle mieszając ,żeby sie nie zważyło,dodawac po koleji ,3 łyżki rycyny ,3 łyżki nafty i na koniec ,sok z 1/4 cytryny.Nałożyć to na głowe, zawinąc folia i ręcznikiem .Trzymac mozna nawet całą noc.Ja robiłam to zawsze w sobote kolo południa i zmywałam wieczorem. Do tego zacznij pić pokrzywę i skrzyp. Nalej go garnka 2 szkl wody ,jak sie zagotuje wsyp czybatą łyżkę pokrzywy i łyżke skrzypu,pogotuj chwilę ,zdejmij z ognia. Nakryj pokrywką i po ok 15 minutach odcedż. Ja taki miks piłam raz dziennie. Dziś włosy sa mocne i wogóle nie wypadają. A było już tak ,że coraz powazniej myślałam o peruce. Pamiętaj ,trzeba byc systematyczną i cierpliwą. Efekt napewno będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maarmaarmaar
na mnie domowe odżywki nie działały, za to ja polecam szampon dermena- kupisz w aptece koszt ok 30 zł, już po tygodniu jest różnica i nie nakładaj na włosy zwykłych odżywek w stylu garniera palmolive itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maarmaarmaar
aha i jak byś sie zdecydpwala na ten szampon to uzywaj go przez jakies 1,5-2 tygodniu pozniej zrob sobie kilkudniowa przerwe i powtorz zabieg, bo jak uzywalam miesiacz czasu, to pozniej znow zaczely wypadac, natomiast po "przeplataniu" szamponow efekt byl o wiele lepszy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Małoszka
A picie pokrzywy rzeczywiście pomaga?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tuczynka
Moja rada jest taka :) Kup sobie jakiś suplement diety do włosów, poza tym przejdź się do sklepu z kosmetykami i poproś o dobór jakiegoś preparatu na wzmocnienie włosów. Jeśli to nie pomoże zostaje wizyta u dermatologa, ale to ostateczność. Co do kosmetyków to jeśli mieszkasz w łodzi polecam udać się do centrum handlowego manufaktura. Tam jest apteka za grosze, która ma fajny dział z kosmetykami, na pewno coś ci pomogą tam wybrać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość walawska
Picie pokrzywy i skrzypu. To kuracja naprawdę za grosze a efekt murowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nigrus38
mi kiedyś kobitka w aptece - chyba w za grosze - poleciła Skrzypovitę i mogę powiedzieć, że uratowała mi włosy. Wcześniej chodziłam do dermatologów i u siebie w Knurowie, później byłam u siostry w Katowicach i tak nie mogli pomóc. A widac czegoś moim włosom brakowało:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie :) Też miałam problem z wypadającymi włosami. Straciłam ich połowe, jak nie więcej.... coś okropnego! Wybrałam się do Pani dermatolog. Ona przepisała mi tabletki inneov (niestety koszt ok 85 zł/m-c) i aplicotr e ( na recepte i też nie najtańszy) . Tabletki brałam ok 5 miesięcy, a aplicort e do skończenia buteleczki. Dodatkowo Pani fryzjerka poleciła mi maseczke WAX. Włosy przestały mi wypadać, ale doprowadzenie je do' stanu użytecznośći' zajęło mi rok... Nie wiem, czy mam być wdzięczna konkretnie któremuś z tych produktów. Wydaje mi się jednak, żę zadziałało wszystko... inneov od wewnątrz, wax na zewnątrz, a aplicort na skóre głowy i cebulki włosów. Buziaki i nie martw się, będzie dobrze!!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czekoladka i cukierek
picie pokrzywy (systematycznie) oraz sauna na włosy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wypadanie włosów jest bardzo powszechne, mi też wypadały jeszcze niedawno włosy. Ja sobie poradziłam dzięki kosmetykom z http://dermastic.eu/ okazały się bardzo skuteczne i bardzo pomocne dla mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IInga
Mi bardzo pomogła seria Elastabion Floslek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja nietypowo, na wypadanie włosów polecam ocet jabłkowy 1 szklanka wody do tego 2 łyżki octu i umyć tym włosy spłukać po paru minutach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś sama miałam ogromny problem z wypadaniem włosów... znalazłam tego bloga: 

wlosomaniaczkapl.wordpress.com 

znalazłam tam specyfik do włosów dzięki któremu moje włosy całkowicie ożyły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×