Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

wtk

sałateczka

Polecane posty

dziewczynki poprosze jakis przepis na dobra sałatke na przyjecie- chrzciny. Coś orgynalnego ale w miarę prostego zeby wszystkim przypasowało. Tylko błagam bez kukurydzy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polecam: ok. 30 dag szynki (typu babuni), ok. 15-20 dag sera żółtego, 3 jajka, 1 puszka kukurydzy, szczypiorek, majonez, sól i pieprz do smaku Szynkę i ser żółty (może być np. gouda) pokroić w kostę. Jajka ugotować na twardo i również pokroić w kostkę. Kukurydzę odsączyć z zalewy i dodać do poprzednich składników. Szczypiorek pokroić i dodać do reszty. Dodać odrobinę pieprzu i majonez - wymieszać, aby składniki się połączyły. Przed dodaniem soli proponuję najpierw spróbować. pamietaj, ze rpbisz salatke dla gosci nie dla siebie:) ale bez kukurydzy tez jest ok. bardzo prosta i smaczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o dziękuję ciekawie brzmi :) chyb sie pokusze. Oczywisci na jedne salatce nie poprzesanę :) a naorsz jest to ze ja i moj tata nie lubimy kukurydzy, oj maz nie lubi sera, siostra groszku i tak mozna wymieniać nie da sie wszystki dogodzi jedą sałatką dlatego zawsze robie minimum trzy i to janajbardziej ozne wiec chetnie poznam jeszce jakis przepis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ixidixi
Ja wiem z doswiadczenia, ze najlepsza jest salatka jarzynowa tradycyjna. Wszyscy ja lubia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość salatka z kurczakiem,
najlepsza, moja ulubiona. filety z kurczaka pokroic na male kawalki, posypać przyprawami (ulubionymi) ja posypuje najczesciej do gyrosa albo do kurczaka, usmażyć. pozniej mieso polac keczupem wymieszac. salate pekinska pokroic, ogórek konserowy lub świeży, pomidor, groszek, kukurydza (jak się chce, ale bardzo pasuje) mozna dodac odrobine marchewki ugotowanej, troche cebulki. do tego sos czosnkowy, robie go sama (majonez, jogurt naturalny, czosnek przez praske, przyprawy bazylia, oregano, pieprz, sol). przekladam warstwami, najepierw kapusta, pozniej sos, miesko, kukurydza, to juz w zależności jak się chce. jest pyyyyszna, wszyscy domownicy ją uwielbiają :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość salatka z kurczakiem,
a zapomniałam można do niej dodać również jajko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość laska chce bez kukurydzy
a wy jej same kukurydziane proponujecie :o To ma być do obiadu, czy tak na zimno, do wódki? :p Jak do obiadu to najprostsza: sałata lodowa, rukola, roszponka, poszarpać, wymieszać, dodać winegret. Jak do wódki to może... czerwona fasolka, grilowany kurczak, seler naciowy, ser bałkański lub org. feta, odrobina majonezu. Albo: ryż ugotowany z dodatkiem curry, drobno posiekane i podduszone z cebulką pieczarki, mnóstwo koperku, curry i majonez. Albo brokuły na półtwardo, jajko na twardo (albo bez jajka), grilowana pierś z kurczaka, koktajlowe pomidorki, oliwki czarne, mozzarella mini-kulki, oliwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość salatka z kurczakiem,
przecież napisałam, że nie trzeba jej wcale dodawać jeśli się nie chce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
uNea28cEL3UFoB3SZAMqYM5r

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×