Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

*Agula85*

Podajcie przepis na dobrą i niedrogą sałatkę na urodziny

Polecane posty

Gość jak to na urodziny?
Chcesz ją dać jako prezent? Z jakich składników?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie, chcę ją podać na przyjęciu urodzinowym Składniki chyba mało ważne, poprostu szukam czegoś ciekawego bo zazwyczaj podawałam sałatkę z ziemniaków, marchewki, selera, pietruszki, do tego majonez ale już mi się to znudziło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joela
może taką wiosenną -2,3 rodzaje sałaty ,ogórek ,pomidor ,papryka ,czerwona cebula ,czosnek z sosem vinagret (na 3części oliwy ,jedna część octu winnego ,odrobina soli ,cukru ,pieprz -wymieszać ) i polać przed podaniem .Na wierzch kilka ćwiartek jajek i ser feta? Do tego grzanki zapieczone z żółtym serem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziękuję ale jak dla mnie to za dużo składników których na codzień nie używam (więc wyjdzie drogo), do tego za dużo pracy. Może coś łatwiejszego? Mam przepis na jedną: kupuje się zupkę chińską, zalewa ten makaron, odsącza, dodaje do tego por, usmażoną pierś z kurczaka, majonez i jest pyszna! kiedyś u kogoś taką jadłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj oj oj zadnych zupek zadnych torebek w kostke kroisz wedline jakakolwiek dajesz ryz/makaron cebule czerwona posiekana w kostke drobniutko jajko na twardo ser zolty majonez kolejna gotowane ziemniaki gotowana marchewka cebula biala groszek zielony jajo na twardo wszystko posiekane w kostke kolejna makaron papryka zielona badz czerwona wedlina ser zolty por majonez smietana kokejna tunczyk pekinska kukurydza jajo na twardo ser zolty przyprawy wg uznania ja zawsze daje sol ziolowa lub czarna lu rozowa pieprz kolorowy ziola do salatek papryka ostra czubryca ziola prwansalskie itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piers kurza podsmazona na masle posiekana drobniutko kukurydza groszek zielony jajo na twardo ser zolty majonez salatka gyros kazdy przepis zna kurze cyce podsmazone na maselku przyprawione najlepiej na ostro pieczarki kukurydza ser zolty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamba sikoreczka
skopiuje super przepis z innego topiku, który wczoraj wypróbowałam, sałatka bomba! jest pyszna filety z kurczaka pokroic na male kawalki, posypać przyprawami (ulubionymi) ja posypuje najczesciej do gyrosa albo do kurczaka, usmażyć. pozniej mieso polac keczupem wymieszac. salate pekinska pokroic, ogórek konserowy lub świeży, pomidor, groszek, kukurydza (jak się chce, ale bardzo pasuje) mozna dodac odrobine marchewki ugotowanej, troche cebulki. do tego sos czosnkowy, robie go sama (majonez, jogurt naturalny , czosnek przez praske, przyprawy bazylia, oregano, pieprz, sol). przekladam warstwami, najepierw kapusta, pozniej sos, miesko, kukurydza, to juz w zależności jak się chce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i co do tego
szybka niedroga i smaczna jajka gotowane puszka kukurydzy puszka groszku z. por i oczywiscie majonez pyyycha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no litości autorko
Sałatka z 5 składników jest dla ciebie zbyt skomplikowana (mówię o tej podanej przez Joela)? No pewnie, łatwiej otworzyć trzy puszki i wymieszać z majonezem... A potem się dziwić, że Polacy tyją szybciej i bardziej niż amerykanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i co do tego
do no litosci autorko... moze po 1 nie zapominaj ze niektorzy sa beztalenciem kuchennym po 2 z tego co rozumiem to raczej w kwestii tamtej salatki to raczej rozchodzi sie o to ile skladnikow autorka musi dokupic bo ich w domu nie ma i ze wyjdzie za drogo bez niej a po 3 salatka ktora ja podalam jest mniej tuczaca niz tradycyjna warzywna.(ps amerykanie tyja od fast foodow slodkiego napojow gazowanych gotowych zarc z do mikrofali i braku ruchu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i co do tego
tam mialo byc dla niej a nie bez niej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale przecież gotowane piersi
ja robię sałatki z tego co akurat mam w lodówce a zawsze się znajdzie kukurydza, czy groszek i inne produkty które można wykorzystać do sałatki więc przepis nigdy nie jest ten sam ale jesli chodzi o jakąś konkretną sałatkę na imprezę to polecam z tuńczykiem - tu akurat też wrzucam co mam ale najczęściej to: tuńczyk ogórek konserwowy kukurydza jajka ser żółty starty majonez Jak chce więcej sałatki to dodaję jeszcze ugotowany ryż :p Też pycha. A dla ładniejszego koloru sałatki możesz dać paprykę czerwoną w kostkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no litości autorko
I tak nie rozumiem, bo w tej sałatce nie ma noc niecodziennego, ale ok. To podam swoją - tania i zazwyczaj robię ją w ramach czyszczenia lodówki, ale sprawdza się na wszystkich imprezach typu składkowego, na które każdy coś przynosi: ugotowany ryż, ser żółty pokrojony w kostkę, czerwona papryka pokrojona w kostkę (wielkości takiej jak ser), duuużo koperku i czosnek rozgnieciony - w ilości jak kto lubi. Odrobina majonezu. Można dodać pokrojoną w kosteczkę wędlinę, ale ja wolę bez.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×