Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pporazka

nie umiem zrobić budyniu z proszku

Polecane posty

Gość pporazka

odlewam szklankę mleka zimnego, szklankę aby się gotowała, próbuję rozrobić proszek... ale wychodzą grudki. Nawet mikserem próbowałam, są żelatynowe grudki. Wlanie tego do gorącego mleka sprawia, że się tylko grubsze grudki robią. Zużyłam 5 paczek budyniu i adekwatnie dużo mleka na próby,...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zawsze w gaciach
Zalezy tez czym mieszasz, ja rozrabiam mątewką albo trzepaczką do jajek, ew. blenderem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość budyniowa fanka
Z pół litra mleka odlej 1/2 szklanki ,wsyp budyń i rozmieszaj widelcem .Resztę mleka zagotuj (jak trzeba dodaj cukier .gotujące mleko zdejmij z kuchenki ,wlej to DOBRZE rozmieszane i ponownie zagotuj stale mieszając .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martulkaaaa
Odlewaj mniej mleka do rozmieszania budyniu, zestaw garnek z ognia, gdy wlewasz rozmieszany (dokładnie!) proszek budyniowy w tej 1/2 szklanki mleka, dokładnie wymieszaj, postaw znowu na gazie, ale nie bardzo dużym. Ciągle mieszaj, najlepiej drewnianą łyżką do momentu, w którym zacznie się gotować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dobre sobie ...
Bo proszek rozpuszcza się w zimnej, a nie w ciepłej wodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kuuurza dupa
a ja jak wleję już rozrobiony budyń, na gorące mleko, podnoszę garnek wyżej nad palnikiem i energicznie mieszam, aż zacznie gęstnieć. Stawiam ponownie na gaz, nie przestając mieszać , pobulgocze i załatwione. Grudek żadnych nie mam. Faktem jest, że nie gotują się tak, jak dawniej:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość herbatki ziołowe są smaczne
kiedyś pamiętam budynie z tesco - tesco korzystna ena - były takie, że gestniały podczas gotowania ale rzadły po wystygnieciu... robiło sie smakowe mleko. To czy autorka rozbełta proszek w 1/2 czy 1 szkl. mleka, nie mam znaczenia- w całej szklance po prostu masa dłuzej sie bedzie gotoała/gestniała. co do grudek ......żelatynowych..... może to nie budyń a galaretka?;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piukkyujn
Po co kupujecie takie badziewie, budyn mozna sobie zrobic samemu, maka pszenna i ziemniaczana mleko cukier i juz, nie znam proporcji ale poszukajcie w necie, w tych budyniach teraz to same badziewie konserwanty barwniki i sztuczne dodatki smakowe, FUJ!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a do tej pory jadłas
i nie były fuj!?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy ty jesteś normalna?
już chyba nic łatwiejszego od przygotowania budyniu nie ma...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piukkyujn
Jadlam jak bylam dzieckiem, teraz jak mnie najdzie ochota raz na rok robie sobie sama bo wiem jak to zrobic, nie widze sensu kupowac czegos co ma 15 skladnikow zamiast 3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no to rób na zdrowie
całego świata nie zbawisz, więc się tu nie gorączkuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gjtutry
Poprostu za glupia jestes zeby rozbeltac 2 skladniki w szklance mleka, zamiast tego wolisz isc do biedronki i kupic jakis maziowaty badziew z 50 groszy w ktory wala takie swinstwo ze nawet nie masz pojecia. A goraczkujesz to sie ty bo ktos uderzyl w twoj czuly punkt mentalna blondyno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×