Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
kaarolina2224

O SKOLIOZIE- prawdy i mity oraz niewiedza lekarzy- zapraszam

Polecane posty

przeczytałam książkę o skoliozie i wreszcie doszłam do pewnych źródeł dotyczących skolioz.Otóż miałam wykrytą skoliozę w podstawowych badaniach w szkole podstawowej i wówczas po zdiagnozowaniu skoliozy zostałam wysłana do ośrodka zajmującego sie ćwiczniami wzmacniającymi mięsnie kręgosłupa i jak się okaząło pogarszające skoliozę. otóż te ćwiczenia prowadziły do przeprostu kręgosłupa. jest to dla mnie szokująca informacja. Podsumowując czynikami powodującymi pogłabianie sie skoliozy jest wykonywanie ćwiczeń wyprostnych kręgosłupa, unikanie zajęć z wf gdyż ogólnie ćwiczenia jak gimnastyka, czy bieg wpływają z kolei na zanikanie skoliozy(sportowcy, osoby ćwiczące gimnastykę, karate, judo nie mają skolioz), kolejnym czynnikiem jest stanie naprawej kończynie donej ,, na spocznij''co jest nieświadome i odruchowe dla dziecka i objawem jest tez problem z przyzwyczajeniem się stania na drugiej nodze . natomiast wszechobecnie znana przyczyna skoliozy jaka jest noszenie torby, plecaka na prawym ramieniu nie ma znaczenia i wpłytu gdyz skolioza zaczyna się od dołu! jesli ktoś z , przypuszczam rodziców chciałby się dowiedziec czegoś wiecej zachęcam do pisania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i na tym polega własnie leczenie, wysyłanie do coraz to dalszych ,,spacjalistów'':)i kończy się na 30, 40, 60 stopniowej skoliozie w efekcie stosują gorset ortopedyczny, wkładki 1,2,3 cm do buta jak i nie wieksze, ortopedyczne buty, wydłuzanie kości nogi... jak i nie gorsze rzeczy. a ten stan jest uzyskany dzieki tym ćwiczeniom wzmacniającym kręgosłup...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kurka33345
To co w takim razie mamy robić ze skoliozą jak ćwiczenia szkodzą???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o ile mamy ją zdiagnozowaną przez lekarza aspekty chroniące przed skoliozą: spanie na ułożeniu na boku, stanie na skrzyżowanych nogach, stanie spoczynkowe na lewej kończynie dolnej, ćwiczenia gimnastyczne- skłonowe, sporty typu karate, leżenie na brzuchu ze zgietymi kolanami, przebywanie w pozycji klęczącej bo chodzi o to że jako dzieci odkąd stawiamy pierwsze kroki mamy przykurcz prawego biodra co powoduje podniesienie sie biodra w efekcie rzekome skrócenie nogi prawej. wiec ćwiczenia takie jak skłony do prawej kończyny dolnej. ćwiczenia przeciwdziałające sztywnieniu kregosłupa ( pierszy objaw skoliozy) : maksymalny skłon do przodu- 50-100 razy dziennie, trzymać 5-10 sekund( korzystnie po ciepłej kąpieli), połprzewroty do tyłu- pozycja na plecach- kolana proste lub zgięte- 100-200 razy dziennie. ćwiczenia przecowdziałające skurczowi tkanek po stronie wklęsłej skoliozy lędźwiowej- skłon tak aby maksymalnie skręcić tułuw w lewo 50-100-200 razy dzennie- 5-10 sekund. ćwiczenia przeciwdziałające skurczowi po stronie wklęsłej skoliozy piersiowej- skłony z max. skrętem w prawo100-200-300razy. i stnieja tez cwiczenia zupelniające kiedy nie jest możliwe wykonywanie ćwiczeń na stojaco, jest tez wiele ćwiczen w których wykorzystuje się termoterapię wiec są bardziej skomplikowane i czesniej stosowane u dzieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w takim razie jesli lekarz zdiagnozował skolioze to pozostaje wykonywać powyższe ćwiczenia, upominac dziecko o stanie na lewej kończynie a nie prawej w pozycji spocznij, lub ze skrzyżowanymi nogami, nie zwalniac absolutnie z zajec wf w szkole, nie robić ćwiczeń typu leżenie na brzuchu i ''pływanie żabką w powietrzu'' , robienie kołysaki -bo to bardzo obciąża kręgosłup. dbac o prosta postawę kręgosłupa ale żeby nie był nappięty i ogólnie to co pisałam powyżej. ogólnie bardzo rzucajacą sie głupota o niewiedzy na temat skolioz jest robienie zdjecia rendgenowskiego bez miednicy, a jak można stwierdzic skolioze bez skontrolowania ułożeniamiednicy- skolioza zaczyna sie od dołu, pierwszym objawem jest zanik wyrostków kolczystych i spłaszczenie pleców(objaw defirmacji rotacyjnej). po krótce skolioza zaczyna sie od przykurczu min mieśnia prawego biodra, nastepuje podniesienie prawej strony miednicy, kręgosłup prubuje sie wyprostować, wywarzyć skrzywienie i powstaje 1 łuk w odcinku lędźwiowym, potem 2 w piersiowym czasem 3. ćwiczenia wzmacniające ogólnie miesnie kregosłupa powodują pogłebienie sie tych łuków w efekcie osoba nie robiaca nic pozostaje z około 20 lub mniej stopniowym skrzywieniem a osoba wykonujaca te ćwiczenia dochodzi do 40 stopni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja polecam zdrową dietę:classic_cool:.Ja po zmianie diety na bezmięsną miałem znacznas poprawę z kręgosłupem:classic_cool:.Niestety nie moge zagwarantować że przez to sie porawi:O.Ale zawsze warto spróbować:classic_cool:.Jest duża szansa ze przynajmniej na co innego pomoże:classic_cool:.Ja zastosowałem dietę bezmięsną w innym celu który niestety nie został osiagnięty:O.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cukrowa-girl
mam skolioze, akle nie boli mnie kregoslup prawie nigdy. a mam 26 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alicee
ja mam skoliozę, mam 18 lat i jeszcze do tej pory NIC dosłownie z tym nie robiłam.. aż wstyd się przyznać, z własnego lenistwa, porażka :/ zapisałam się do przychodni, do ponoć dobrego, sprawdzonego przez znajomych ortopedy, ale zerwali jakąś tam umowę i 2 dni przed wizyta mi ją odwołali(pomijając to, że czekałam, ponad miesiąc).. Potem zaczęłam szukać czegoś prywatnie, chciałam właśnie zacząć chodzić na jakieś zabiegi, ćwiczenia, masaże etc ale teraz to nie wiem co robić :o kaarolina2224 możesz podać tytuł i autora tejże książki? Byłabym wdzięczna, chętnie się wgłębię w szczegóły. Interesuje mnie np wpływ innych rodzajów sportów, w moim przypadku jazda konnej.. co do tego tez są zdania podzielone wśród lekarzy, słyszałam różne opinie, podobno to się jakoś przelicza na podstawie wielkości stopnia skoliozy, że na mniejsze pomaga, na większą pogłębia.. no i zawsze pozostaje półsiad :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mam skolioze ledzwiowa________
A co sadzicie o terapii manualnej? Bo lekarz powiedzial ze moj proces kostny sie zakonczyl i juz mi tak zostanie, czyli ani sie nie poglebi ani nie poprawi. Ze jak cos to jedynie operacja. A bylam na konsultacji u pana ktory zajmuje sie terapia manualna (Stanislaw Legocki - mozna wpisac w google) i on powiedzial ze oczywiscie ze mozna kregoslup "odkrecic". Opowiadal o roznych przypadkach. Pokazal mi kilka cwiczen ktore trzeba regularnie wykonywac. Powiem szczerze ze na wizycie bylam ok 3 lata temu a cwiczenia wykonywalam moze 2 tygodnie. Niestety samozaparcia to ja nie mam chociaz bardzo chcialabym miec prosty kregoslup (mam skolioze ledzwiowa). Moze gdybym wiedziala ze na 100% mi to pomoze to bylaby wieksza motywacja, albo cwiczenia w osrodku. Ciezko sie w domu samemu zmobilizowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w64u14
COs jest na rzeczy. Syn przez rok był intensywnie cwiczony, pobyty w sanatorium...a efekt...marny, na fiszce z prześwietlenia kregosłup jeszcze bardziej wygięty. Martwie się, jutro znów mamy wizyte u lekarza...co robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w64u14
dziękuje za opisane tu ćwiczenia, poszukam jeszcze coś wiecej i sama zacznę gimnastykować się z synem tak , jak radzisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamka88
Witam. Mam skoliozę taką jak na obrazku (ok. 40 stopni...) i mam 23 lata. http://i51.tinypic.com/io189w.jpg Obrazek jest wzięty z internetu, więc obszar bólu mnie nie dotyczy. Boli mnie właśnie z lewej a nie z prawej strony na dole... Mam chyba obniżone lewe biodro i podniesione prawe, i baaardzo silny przykurcz mięśni z lewej strony... Mam killka istotnych pytać. kaarolina2224 może będziesz mogła mi pomówc? Po pierwsze mam prace siedzącą, wiem że w tym przypadku można też wzmacjniać jednostronnie mięśnie pleców. Tylko w którą stronę powinnam trzymać nogi? Chodzi mi o pozycję siedzącą kiedy tułów jest skierowany w przód a nogi na prawą bądź lewą stronę. Po drugie, powinnam stać na prawej czy lewej nodze? Teraz z przyzwyczajenia staję na lewej, a prawą mam skierowaną lekko do przodu (kiedyś na rehabilitacji powiedziano mi że powinnam stać na lewej nodze a prawa noga powinna być skierowana do tyłu i w lewą stronę, ale teraz już nie wiem czy to dobrze...) I na której stronie nosić torbę, żeby nie napinać jeszcze bardziej lewej strony pleców? Ostatnie pytanie: do której nogi powinnam wykonywać skłony? Do prawej? bo nie wiem czy dobrze zrozumiałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To co autorka napisała nie do końca jest prawdą.. To jest generalizowanie problemu, z tym staniem na lewej czy prawej nodze bym uważała po pierwsze, dlatego że nie u każdego człowieka podniesione jest prawe biodro, może się zdarzyć, że lewe.. A po drugie ćwiczenia nie moga opierać się na hiperkorekcji, bo możemy doprowadzic do skoliozy w druga strone. Inna sprawa, że skolioza i boczne skrzywienie kręgosłupa to nie to samo.. Fakt, skolioza bardzo częśto (prawie zawsze) zaczyna się od złego ułożenia miednicy, natomiast noszenie torby na jednym ramieniu nie jest bez znaczenie, bo to powoduje boczne skrzywienie kręgosłupa, a to nieleczone może spowodować skoliozę, zatem wtedy bedzie to skolioza zapoczatkowana "od góry". Najbezpieczniejsza pozycją stojącą jest stanie na obu nogach z równomiernie rozłożonym ciężarem ciała na dwie stopy i rozstawionymi kończynami na szerokość bioder. Podobnie z siedzeniem, stopy oparte o podłoże w lekkim rozkroku. Faktem też jest, że ćwiczenie wyprostne nie są najlepsze w leczeniu skolioz, skoliozy leczy się ćwiczeniami elongacyjnymi i antygrawitacyjnymi, czyli najłatwiej powiesić dziecku w pokoju drążek, na którym bedzie sobie zwisać/podciągać się, etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a_ska87
U mnie zdiagnozowano skolioze po tym jak zaczęłam trenować tenisa. Kiedyś wyczytałam, że ramie się obniża od gry i faktycznie, jedno moje ramie jest wyżej. Nie wiem czy jest to przyczyną bólu ale boli strasznie. Czasami podczas prostych czynności zaczyna mnie boleć kręgosłup i nie wytrzymuje... Stosuje raz na jakiś czas rezonator biofotonowy, pożyczony od dziadków. Nie wiem jak to możliwe ale to małe światełko działa. Wiem, że problem skoliozy nie jest wyleczony, nadal mam krzywe ramiona ale nie muszę faszerować się środkami przeciwbólowymi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marta666
Witam wszystkich nie wiem czy dobrze trafiłam jeśli nie to przepraszam, chciałabym się was zapytać czy to coś poważnego chodzi mi o wyniki RTG wizytę u ortopedy mam dopiero za miesiąc więc pomyślałam że do tego czasu może czegoś więcej dowiem się na forum wyniki RTG: Zaawansowana esowata rotacyjna skolioza kr. Th-L, rotacja trzonów kr. L w st. znacznym. Trzony kr. Th o zachowanej wysokości z zaostrzeniami na krawędziach. Spłycona kyfoza . Pogłębiona fizjologiczna lordoza. Boczne obniżenia przestrzeni m- kręgowych zwłaszcza th7-10. Drobne zmiany zwyrodnieniowe w stawach poprzeczno-żebrowych. Trzony kręgosłupa L o zachowanej wysokości skrzywienie lewostronne wielopoziomowe, boczne obniżenia przestrzeni m-kręgowych L1-L4. Zmiany zwyrodnieniowe w stawach m-kręgowych. Przewężona szpara lewego stawu krzyżowo-biodrowego. Nieco wyższe ustawienie lewego talerza biodrowego. Dodam że jestem miesiąc po operacji na odcinku lędźwiowym metodą stabilizacji DIAM, jeśli ktoś coś wie więcej na ten temat to proszę o pilną odpowiedz, serdecznie dziękuje za jakiekolwiek udzielone odpowiedzi pzdr wszystkich. Marta ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
witam mój chłopak ma skoliozę, jeśli kiedyś mielibyśmy dzieci czy jest jakieś prawdopodobieństwo że one odziedziczą tę chorobę? bardzo się o to boję.... oraz jak funkcjonuje taki człowiek średnim wieku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam trochę inne pytanie dotyczy ono wkładek ortopedycznych. Czy ktoś z was stosował? Jeśli tak to gdzie kupujecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To co tu wypisuje niejaka Karolina to stek bzdur. Jedna skolioza drugiej nie równa, a wiec prosze sie nie sugerowac podanymi cwiczeniami. Konieczna jest wizyta u ortopedy i doswiadczony terapeuta w technikach usprawniania skolioz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sama cierpiałam na skoliozę i mnie właśnie lekarz bardzo pomógł. Ale trzeba znaleźć solidnego i sprawdzonego specjalistę. Mnie znajoma poleciła http://ctkregoslupa.pl/ z Wrocławia. Jest to centrum terapii kręgosłupa, w którym pracują specjaliści oraz wykwalifikowani lekarze. Skorzystałam z proponowanych sposób leczenia skoliozy. Efekty przeszły moje najśmielsze oczekiwania. W końcu po długim czasie zaczynam mieć prosty kręgosłup.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mam 13 lat. lewostronne skrzywienie kręgosłupa w odcinku lędźwiowym. miednica prosta. lewa noga krótsza, mam wkładke w bucie 8mm.no i jeszcze płaskostopie. przez miesiąc chodziłem na ćwiczenia, a teraz musze czakec do kwietnia. od 4 lat trenuje karate, a od 8 pływanie.co robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi tez w Polsce przez wiele lat wmawiali, ze mam skolioze i to powazna. Rzeczywiscie, widac bylo ze jestem akrzywiona na ksztalt litery S. Jak przyjechalam do kraju w ktorym mieszkam, poszlam do osteopaty, okazalo sie ze to nie wada kregoslupa, tylko zly uklad napietych miesni go utrzymaje w zlej pozycji. Kilka wizyt i mam proste plecy. Polscy lekarze to jednak debile. I tak, mi tez zalecali ta kretynska wkladke to jednego buta i wmawiali krotsza noge. To standardowa glupota polskich ekspertow. Tego sie NIE ROBI, bo asymetria we wkladkach jest niszczaca dla kregoslupa. I prawie na pewno nie masz krotszej nogi, bo bylbys praktycznie na wozku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
8 mm? To ci na pewno zrujnuje kregoslup.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na poważniejsze problemy z kręgosłupem stosuje się także gorsety ortopedyczne, które pomagają przy dużych skrzywieniach naprostować plecki. Tylko trzeba być zmotywowanym i nosić regularnie. Moja siostra nosiła taki gorset od Qmedinfo i naprawdę szybko było widać różnicę, całe szczęście jej się poprawiło i nie musiała mieć operacji. Dbajcie o swój kręgosłup!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli chodzi o rehabilitację dziecka w Warszawie albo okolicach to koniecznie sprawdźcie też to miejsce http://www.naszaklinika.com.pl/oferta MOzecie liczyć na rehabilitację dorosłych i dzieci. Szczerze polecam to miejsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z moim synem jezdze tutaj http://www.naszaklinika.com.pl/oferta Uważam własnie ze to najlepsze miejsce kiedy pojawiaja sie takie schorzenia jak skolioza i szuka się najlepszych specjalistów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ela23aa
Skolioza jest postawą przeważnie występującą u dzieci i młodzieży. Wcześnie wykryta jest w 100% wyleczalna. Oczywiście wiąże się to z ogromną motywacją i kilku minutowym codziennych ćwiczeniu. Poczytajcie sobie na https://adamed.expert/jak-cwiczyc-ze-skrzywieniem-bocznym-kregoslupa/ o tym jak ćwiczyć z tą dysfunkcją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×