Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kluseczka makowa

Przepis na spód do PIZZY- duża blacha:)

Polecane posty

Gość kluseczka makowa

Dajcie fajny przepis na ciasto, by starczyło na te duża blaszkę od piekarnika. Mam głodomorów w domu , mała blaszka od ciasta to za mało...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kluseczka makowa
Ej....sprawdzone chcę, z neta nie chcę sciągać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość movvom
To jest przepis z ksiązeczki Poradnika Domowego o zapiekankach, pizzach i innych takich. Wypróbowany, robilam wiele razy, starcza na tą wielką blachę na caly piekarnik. Na pewno są lepsze, bardziej skomplikowane przepisy, ale ten nam bardzo smakuje i co ważne jest prosty. 0,5 kg mąki 3 dag drożdży szklanka wody łyzka oliwy tłuszcz do formy, sól Mąkę i drożdże wymieszać z letnią wodą, dodać oliwę, sól, wyrobić i odstawić do wyrośnięcia. Wysmarować formę tłuszczem (ja używam oleju), wyłozyć ją ciastem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kluseczka makowa
dzieki- widze,ze w przepisach nigdzie nie ma jajka...nie dajemy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość movvom
Nie, zresztą to nie ciasto drozdżowe;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karpiniuk
Przepis na swój spód od pizzy umieściłem tutaj http://www.zapetytem.pl/receipt.do?receipt=88 . Swój, bo po jakichś 10 próbach w końcu udało mi się dobrać odpowiednie proporcje wszystkich składników. Mam nadzieję, że przepis opisany jest w wystarczająco szczegółowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Składniki: 40 dag mąki 2,5 dag drożdży 3 łyżki oleju 1 szklanka mleka 1 łyzeczka cukru szczypta soli Wykonanie: Do mąki (przesianej) dodać cukier, szczyptę soli, olej . Do ciepłego mleka rozkruszyć drożdże i wymieszać - wlać to do mąki i wyrobić ciasto . Pozostawić do wyrośnięcia . Na wysmarowanej olejem blaszce wykładam ciasto , smaruję całość przecierem pomidorowym i posypuję ziołami (bazylia,oregano itp) , na to dopiero można wykładać co kto lubi . Piec ok 20 min w tem 200 stopni C.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×