Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Fraux

poledwiczki wieprzowe

Polecane posty

Gość Fraux

chce zrobic poledwiczki w pomaranczach.. zna jakis dobry przepis i porady zwiazane z tym..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z pomaranczami nie ja robie z gorgonzola z kurkami i pomidorami z kminkiem musztarda i smietana z serem kozim i kurkami z serem kozim i pomidorami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i jeszcze z czarnym pieprzem i marchewka karmelizowana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fraux
a jak robisz z kozim i kurkami? :) Bo brzmi fajnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poledwiczki marynuje przynajmniej porzez 6 godzin ( sos sojowy ziolowa sol pieprz kolorowy papryka osytra ) potem cienko rozbijam klade na nich ser kozi w cienkich plasterkach zwijam roladke zwiniete nacieram czosnkiem smaze na patelni. Do tego swieze kurki wczesniej podduszone na patelni lekko posolone tym polewam poledwiczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeja przepraszam sp[ie najpierw cienko rozbijam potem marynuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fraux
Bardzo fajny przepis, dziękuje i na pewno wypróbuje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja polecam poledwiczki w sosie gorgonzola! wybornie smakuja:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmmm prawdę mówiac pomarańcza mi srednio pasuje, ale spróbowac mozna. Co mi przychodzi do głowy: Marynata- sos sojowy, pieprz, cząber, sok z pomarańczy Osobno myslę ze pasowałby chutney z pomarańczy i cebuli- na jedna polędwicę 2 pomarańcze i 1 cebula + przyprawy Do tego pieczywo Ale nie daję głowy, ze wyjdzie :) Wyjdzie natomiast na pewno polędwica w winie - w biedronce w promocji są teraz idealne - czerwone wytrawne. Można dorzucić grzyby leśne i orgia smaków bez ryzyka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fraux
znalazałam na blogu taki przepis: 2 wieprzowe polędwiczki, sól, pieprz, 3 łyżki dżemu pomarańczowego (może być niskosłodzony), pomarańcza, łyżka octu winnego lub soku z cytryny, kropla sosu tabasco. Na sos: łyżka oliwy z oliwek, posiekana dymka, nieduża zielona papryka, 0,75 szklanki soku pomarańczowego, łyżka mąki kukurydzianej. 1. Wymieszać w garnuszku dżem z sokiem z pomarańczy i startą niej skórką. Podgrzać. 2. Polędwiczki podzielić na połówki i lekko zbić tłuczkiem do mięsa formując owalne kotlety, każdy ułożyć na sporym kawałku folii aluminiowej, posypać lekko solą i pieprzem oraz posmarować ugotowanym z sokiem, skórką pomarańczowym octem winnym i tabasco, dżemem. Zapakować mięso w folię. 3. Rozgrzać piekarnik do 190 st C i wstawić zapakowane w folie polędwiczki. Piec 25 minut. Lekko ostudzić, przełożyć mięso na ruszt w piekarniku i opiec przez 20 minut. 4. W tym czasie przygotować sos : na oliwie podsmażyć posiekaną cebulkę, po 3 minutach dodać pokrojoną w cieniutkie paski paprykę i znów smażyć 4 minuty, dodać sos, jaki się zebrał w foliowych opakowaniach kotletów, sok pomarańczowy i gotować, aż sos lekko zgęstnieje. Na koniec dodać mąkę kukurydzianą wymieszaną z 2 łyżkami wody lub pozostawionego uprzednio soku pomarańczowego, zagotować. Podawać sos osobno do mięsa. Najlepiej smakuje tak przyrządzone mięso z ugotowanym na sypko ryżem. co myslicie na ten temat:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem..... ale sprobowac mozesz ja dla moich gosci ( za tydzm ) mam urodziny zrobie z gorgonzola albo konfitura cebulowa :) do tego ziemniaki opiekane salatka z pora na przystawke grzanki i pieczarki faszerowane :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzanki z lososiem wedzonym twarozkiem i chili :) pieczarki faszerowane pomidorami serem kozim i bazylia na dser brownies i nalesniki w syropie z pomaranczy i serka waniliowego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewabielszczanka
kaciaa - a moglabys wrzucic przepisy na powyzsze? brzmia ciekawie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaciaa a czy nie widzisz że
piszesz nie na temat? to nie topic o Twoim urodzinowym menu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×