Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość paćka00000000000

Odliczenie internetu od podatku

Polecane posty

Gość paćka00000000000

Witam, mam takie pytanko. Zwrotu podatku mam 320 zł. Jeżeli doliczę do tego internet (tj. 760 zł) to zwrotu dostanę 1080 zł? Czy to na innej zasadzie działa ? Jakl tak to proszę o jakieś wyjaśnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gyhtfrdes
a jak kształtują się Twoje wydatki (udokumentowane faktury) na internet??? 760zł to kwota maksymalna do odliczenia, czyli nie może być więcej. Jeśli wyniosło mniej to odliczasz tyle ile faktycznie poniosłaś wydatków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gyhtfrdes
Poza tym więcej poczytaj sobie tutaj, będziesz wiedziała, że korzystasz z zaufanego źródła: http://www.pit.pl/ulga-internet/ Jak co roku podatnik ma prawo skorzystać z odliczenia od dochodu kwoty wydatkowanej na korzystanie z sieci internet w lokalu (budynku) stanowiącym miejsce zamieszkania podatnika w wysokości nieprzekraczającej w roku podatkowym kwoty 760 zł. W przypadku podatnika, który korzysta w zakresie ulgi w całości i posiada kwotę dochodu pozwalającą na pełne odliczenie, podstawa opodatkowania zmniejszy się o 760 zł. Powoduje to, że rocznie różnica w zapłaconym podatku u podatnika korzystającego z ulgi oraz ulgi nie rozliczającego wynosi na rękę 136,8 zł (zakładając że obaj rozliczają się według skali i płacą podatek 18%). Kwota 760 zł pomniejsza dochód, który opodatkowany jest 18% podatkiem dochodowym. Ulga zawarta będzie w naszym podstawowym PIT (PIT-36, PIT-37) oraz w załączniku PIT-O. Najpierw wypełniamy załącznik, a potem kwotę łączną odliczeń od dochodu z załącznika PIT-O przepisujemy do naszego zeznania rocznego. 1. Wydatek należy udokumentować fakturami VAT. Faktura ta nie musi posiadać numeru NIP nabywcy, musi natomiast posiadać adres osoby fizycznej, który w praktyce powinien być zbieżny z miejscem zamieszkania. Faktura wysłana w formacie PDF lub przekazana drogą elektroniczną uprawnia o ulgi internetowej. Odliczyć można całą kwotę wskazaną do zapłaty, a zatem kwotę brutto (łącznie z podatkiem VAT). Imię i nazwisko na fakturze musi się zgadzać z danymi osoby, która ma zamiar dokonywać odliczenia. Nie można odliczać wydatku na Internet z faktury na osobę trzecią. Małżonkowie powinni zadbać, by na fakturze znalazły się ich wspólne dane (a nie tylko dane jednego małżonka); w przeciwnym razie z ulgi skorzysta tylko ten jeden podatnik (albo mąż albo żona, a nie oboje). 2. Oprócz faktury należy posiadać dowód, że faktycznie wydatek poniesiono, a zatem: bankowe potwierdzenie zapłaty, oświadczenie na fakturze: „zapłacono gotówką. Niezapłacona faktura nie daje prawa do odliczenia. Innymi słowy odliczymy wydatek dopiero w roku, w którym go faktycznie ponieśliśmy, a nie w roku, którym wystawiono nam fakturę (odliczamy wydatek a nie wystawienie faktury). Faktury powinny być wystawione na imię i nazwisko obojga małżonków. Co prawda zdarzają się orzeczenia uprawniające do ulgi nawet z faktury wystawionej na drugiego małżonka, niemniej bezpieczniejszym jest zaproponowana powyżej metoda. Limit 760 zł przysługuje odrębnie każdemu z małżonków, a zatem łącznie mogą oni od dochodu odliczyć 1520 zł. Nie można jednak całej kwoty 1520 zł odliczyć od dochodów jednego z małżonków. Limit jest niezmienny - 760 zł na małżonka. Nie ma przy tym znaczenia, czy małżonkowie rozliczają się odrębnie, czy też korzystają z łącznego opodatkowania. By skorzystać z ulgi każdy z nich musi niezależnie posiadać dochód, od którego można odliczyć wydatki, a także każdy z nich musi posiadać fakturę wystawioną na imię i nazwisko osoby korzystającej z odliczenia. A zatem, by korzystać z ulgi, każdy z nich posiadać musi dochód, który pozwoli mu takie wydatki ponieść. Nie ma natomiast znaczenia, w jakim zakresie małżonkowie posiadający faktury i uzyskujący dochody odliczą przysługującą im ulgę. Jedynym limitem jest tutaj kwota 760 zł. Przykładowo, jeśli wydatki w roku na podstawie faktur wyniosły 1000 zł, odliczyć mogą oni po 500 zł, ale równie dobrze 760 zł u jednego a 240 zł u drugiego małżonka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość...
Chyba przegiełaś z tym internetem (jeśli się nie mylę). Za internet odejmujesz 19% (nie wiem dokładnie ile w tym roku) zapłaconej rocznej sumy, a nie całą sumę. Może się ktoś jeszcze wypowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asssssgs
Odliczasz 19 % kwoty z 760 zł to jest 144,40.Tak było w zeszłym roku a w tym jeszcze nie wypełniałam PIT-a więc nie wiem. Zasada jest taka że odpisujesz podatek od dochodu a nie od podatku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gyhtfrdes
więc zyskasz ok 130zł... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gyhtfrdes
no albo 144 jeśli się pomyliłam, ale na pewno nie dostaniesz 760zł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asssssgs
Chciałam jeszcze dodać , że 760 to jest górny limit , więcej nie można. Wszystko zależy od prędkości internetu, ja mam np.1 mb i kwote 54.90 miesięcznie co daje ok.660 zł rocznie [ nie mam pod ręką kalkulatora ] i to jest moja kwota do odpisu od dochodu. Patrzcie więc i na to zwróćcie uwagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A-tech
Po pierwsze: internet odlicza się od DOCHODU. A więc kwota z faktury jest odejmowana od dochodu. Potem obliczając należny podatek dochód mnoży się razy 18% więc w uproszczeniu można powiedzieć, że dostaniesz zwrotu kwota faktury razy 18% .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A-tech
* kwota faktury

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sdfgdsgsdgzsg
a internet mobilny można odliczyć??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A jeśli korzystałam z odliczenia internetu tylko za 2007 rok to czy mogę odliczyć go i teraz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a jakie ulgi maja rodzice? co jeszcze mozna odliczyc od podatku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marysinka14
Jestem bardzo fajny program do rozliczania http://www.pit.fundacjapociecha.pl/ . korzystam od dawna i zawsze wszytko sprawnie rozlicza. Teraz internet możesz odliczyć, tylko jeśli wcześniej nie odliczałaś. Pamiętajcie tez o 1%. Każdy grosik się liczy, szczególnie dla tych dzieci http://www.fundacjapociecha.pl/ .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×