Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość oppllaannaa

biedne zupy

Polecane posty

Gość Extrakt drozdzowy
autolyzed, jest to ekstrakt drożdżowy powstający po przeprowadzeniu pewnych procesów. Jest to znaczące źródło MSG (glutaminian sodu) i jest powszechnie stosowany jako wzmacniacz smaku w wielu produktach spożywczych, które spożywamy. Ale jest zdrowy napewno ma wit z grupy b zawsze lepsze to niż czysty glutaminian sodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciotka ma wielofunkcyjny robot kuchenny, z tych ach-co-za-cud-techniki, robiła wegetę w nim- czyli susz warzywny, sól, kurkuma. Susz warzywny czyli pietruszka, seler, cebula, czosnek, marchewka. Powiem Wam, ze nawet nie śmierdziało jak te kucharki czy inne jarzynki, ale działania nie sprawdziłam. Wygladało identycznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Suszarka do grzybów niestety srednio sie nadaje do produkcji wegety- warzywa trzeba zatrzeć drobno, a suszarka ma duze otwory przez które przepływa cieple powietrze. można pewnie jakąs gaza wyłożyc, ale zahamuje to cześciowo przepływ powietrza- próbował ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mniam właśnie ją jem
ooo hehehe czas tanich zup też był ale chwilunia, kiedyś cżłowiek biedny tzn był dobrze odżywiony, bo jadł warzywa, a teraz warzywa jedzą bogacze, a biedocie pcha się ziarenka smaku o masakra! popatrzcie na biedne kraje, chiny, indie, tam mało mięsa jedzą , ale tak doprawiają, że wszytko ma smak (oczywiscie nie mówie o europejskich podróbach indyjskiego czy chinskiego jedzenia), jedzą te swoje chilli kurkumę czosnek i nie maja raka mięcho truje, zupy mozna gotować tanie i dobre, ale fakt, trzeba mieć przyprawy, dużo przypraw, mały młyneczek, żeby MIELIĆ świeżo do zupy!!! i duuuużo zamrożonego kopru z pietruszką w lecie zebrać MAX ZIELENINY: KOPEREK PIETRUSZKA ale też pokrzywę, miętę, mlecz, szczaw, szałwię popatrzcie na ludzi co tak jedli, od czasu do czasu jakiś swojski drobek lub królika... żyli 90 lat a teraz co? schab non stop, pędzone kurczaki niedługo będziemy spaślakami jak amerykanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"w lecie zebrać MAX ZIELENINY: KOPEREK PIETRUSZKA ale też pokrzywę, miętę, mlecz, szczaw, szałwię" A ja powiem- zbierać liście selera i lubczyku, mrozić. Rewelka, żadne ziarenka czy kucharki niepotrzebne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"popatrzcie na ludzi co tak jedli, od czasu do czasu jakiś swojski drobek lub królika... żyli 90 lat a teraz co? schab non stop, pędzone kurczaki niedługo będziemy spaślakami jak amerykanie" Podstawą egzystencji moich pradziadków (obydwoje zmarli w wieku powyżej 90 lat, niemal do końca byli sprawni i samodzielni) był boczek, właśnie króliki wlasneg chowu i tabletki z krzyżykiem łykane profilaktycznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mniam właśnie ją jem
o dzieki za przypomnienie o liściach selera i lubczyku! lubczyk genialny do pomidorowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Smanna
Znane mi tanie zupy to: wodzionka- na talerz zupy jeden duży posiekany czosnek, pokrojony w kostkę chleb (może być czerstwy) sól i pieprz. Jeśli ktoś ma lub chce dodać to może być jeszcze podsmażona cebulka, kawałek kostki rosołowej, magi czy zioła, ale podstawowa wersja jest bez tego i jest bardzo pyszna. Zupa mleczna czyli ryż gotowany na mleku dosładzany Makaron z sosem z podsmażanego pomidora i cebulki. Do smaku można kupić jakiś jeden sos do spaghetti w torebce ale nie robić tak jak pisze na opakowaniu, tylko rozdzielić sobie na kilka porcji by dodać tylko posmaku. Inny znany mi tani sos do makaronu jest z serka topionego i śmietany czy mleka, na gęsto. Wystarczy to podgrzać na patelni. Dobrym pomysłem jest kupienie mrożonych warzyw np. brokułów, do sosu wystarczy kilka cząstek zależy ile osób ma jeść, więc cała torebka starczy na bardzo długo. Znam też gniecione ziemniaki z kefirem i jajkiem sadzonym. Zupa cebulowa, kilo cebuli ugotować z dwoma marchewkami, doprawić, dodać kawałek mięsa czy kiełbasy jeśli ktoś ma. Gdy cebula będzie miękka utrzeć ją blenderem razem z marchewką. Najlepsza jest na drugi dzień, podawać z grzankami posypaną serem. To był przepis na zupę gdy mamy ochotę zjeść wreszcie coś ze smakiem :p.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do eeehee?? Super zes mi dowalil - a z tym sprzedawaniem tego badziewia :-)Lubie tego rodzaju humor hihihi ale sie usmialam :-) Nie, trudnie sie czyms innym :-) Nie uzywam tez tego badziewia na codzien. Pierwszenstwo maja zupki na bazie naturalnej, czyli wloszczyznie, a jak spontanicznie cos wpadnie a jest w lodowce wszystko poza wloszczyzna,to daje to badziewie:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pffffffffffff jasne
dojebaliście się do tych kostek i veget, a pewnie połowa z was tego używa, sory daje mięso, włoszczyznę, liść laurowy, ziele angielskie, sól, pieprz i jak kurwa nie dam łyżeczki vegety to mam wodno-warzywno-mięsny wywar bez smaku, aż chce się jeść mniam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja dzisiaj mam taką biedna
ale jakże bogatą w witaminy zupę ;) Podsmażyłam na oliwie cebulę z własnego ogródka, do tego dorzuciłam pomidory również z własnego ogródka bez skórki i podlałam wodą, dodałam trochę suszonej włoszczyzny, sól, pieprz, listek lubczyku, zioła prowansalskie i gotowałam chwilę, na koniec zmiksowałam i wyszła pyszna zupa krem którą podałam z grzankami i listkiem świeżej bazylii ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaksmkjas
1 starta marchewka, do tego garść ryżu, soli do smaku i trochę pieprzu jak się ryż rozgotuje ładnie to dodajemy łyżke posiekanego kopru (w warzywniaku teraz koper jest supertani, u mnie za 1zł. taki ogrooomny pęk, grubości nadgarstka) jeśli masz lodówkę to umyj, osusz i posiekaj cały taki duży i tani pęczek i zamroź, później do zupy dajesz tylko łyżkę, starczy na długo, conajmniej na 10łyżek)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gbffghj
najbiedniejsza zupa swiata to zupa ratatouille (ratatui) w srodku woda reszta chuj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×