Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość JOkolOno

Czy nie taniej gazem

Polecane posty

Gość JOkolOno

Mam dylemat ,zreszta może nie tylko ja?Mam dom wolnostojacy,ogrzewam go piecem co.Węgla idzie ok.5,5t.Noszę sie z zamiarem na zmine pieca na gazowy. Jak myslicie jest taniej?????????/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 9898909
Kobieto, powiedz skąd ten pomysł żeby gazem było taniej???? Zawsze paliwa stałe będą tańsze, o ok. 30 %. Ja mieszkam w domu przedwojennym ogrzewam gazem ok. 120 m, w kuchni przykręcam do 12 stopni i łazience. Mam okna drewniane stare, choć mocno je uszczelniłam. w Pokojach mam ok. 18-20 stopni. Za ostatnie 2 mce dostałam rachunek 2 tys. zł . Piec mam b. nowoczesny i dobry - junkers. Niestety nie moge ogrzewać na paliwa stałe bo musiałabym zmienic kuchnie w kotłownię. Dodam jeszcze, że od paru lat gazownia wpuszcza do sieci azot, co powiększa rachunki o dodatkowe 30 %, mimo że to zwykłe powietrzem płaci sie za nie tak samo jak za gaz, bo licznik chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JOkolOno
Właśnie pomysł od innych ,że taniej.Kolega twierdzi że płaci 500 miesiecznie przez1/2roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kura domowa:)
a ile masz pomieszczen w domu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 9898909
Gaz nie jest tańszy, sa nawet gotowe tabele ile kosztuje każde paliwo, np. murator dom ma takie. Ja słyszałam juz nawet wypowiedzi ludzi, co płacili za gaz 200 zł na mc, i mieli ciepło. Ale nie wiem jak, może pozatykali wszelkie wentylacje, itp. A węgiel kupujesz latem? bo ceny wtedy znacznie lepsze są

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JOkolOno
Dom jest pietrowy ,3pokoje na górze i 2 na dole ,kuchnia-dom ocieplony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JOkolOno
Dzieki znalazlam topik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ogrzewanie na gaz
Ja z czystym sumieniem moge polecić ogrzewanie na gaz. moje mieszkanie: pokój,kuchnie,łazienka,przedpokój. w zimie rachunek nigdy nie przekroczył 300 zł na miesiąc. A do tego osobno mam piecyk który ogrzewa mi też gazem wode, no i rzecz jasna kuchenka gazowa. Jak dla mnie bardziej gazowe się opłaca. I syfu w mieszkaniu duuużo mniej ;) Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ogrzewanie na gaz
A w mieszkaniu mam ciepło bo mam dwójkę małych dzieci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JOkolOno
Ale mieszkanie to jedno-pokojowe i 300?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogrzewanie na gaz - dom a maleńskie mieszkanie to przecież diametralnie rózne rzeczy. Domy sa wolnostojące i trudniej je nagrzać... Znam osoby co mieszkają w bloku i cały rok nie wlączaja ogrzewania, bo ich sąsiedzi mocno grzeją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JOkolOno
Tak to prawda moj brat ma takie mieszkanie .Od dołu sąsiad z dwu stron też ,i grzejniki przykrecone a w domu 20 st. Dlatego pytam o domy wolnostojące?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asssssgs
Gazem taniej i o wiele wygodniej . Nie ma popiołu dokładania , pilnowania ognia. Jest tylko pokrętło zimniej lub cieplej .Polecam gaz , bo warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gaz ziemny kWh- koszt uzyskania-0,1476 / 0,1851* Węgiel kamienny orzech I gat. (popiół 6%) -0,17 Eko groszek (popiół 4%) -- 0,12 Energia elektryczna taryfa całodobowa 0,67 Tyle że z penościa dane te dotyczą czystego gazu, a ten w sieci jest "wzbogacony" o 30 % azotem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JOkolOno
mała różnica miedzy weglem i gazem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trzeba liczyć te druga kwotę - 0.1875, bo jest to kwota brutto z opłatami przesyłowymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak jak pisałam, 1Kwh jej kjoszt ekogroszkiem to 0,12 a koszt 1Kwh gazu to 0,1851 czyli gaz jest o około 1/3 droższy od ekogroszku, wszystko się zgadza. Jakby gaz był tańszy nikt chyba nie bawiłby sie w paliwa stałe, no nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JOkolOno
Ciekawi mni jeszcze jedno -ile m3 zużywa dom?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mój ostatni rachunek miałam na ok. 2 tys. za gaz, i to było prawie 1000 m3. Sama opłata za abonament zimą to prawie 200 zł!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JOkolOno
Jeżeli gaz to jaki piec?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pecer
Piece gazowe ,czy weglowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam mieszkanie 80 m i ogrzewanie mam nastawione na 22 stopnie wszedzie bo mam małą córeczkę i dostałam 1000 zł za gaz za dwa miesiace a moja kamienica nie jest ocieplona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JOkolOno
Sama nie wiem .chyba rodzaju pieca?Jedni mowia ze na gaz taniej inni drozej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joela
Mam dom ok 280 m.Ogrzewam gazem .Temp .w dzień ok 22-23 st .W nocy 18-19.Płacę 756 zł co miesiąc zaliczkowo przez cały rok (ogrzewam też wodę i gotuję).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×