Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość malamama21

moje 3 letnie dziecko jeszcze nosi pieluche, jak oduczyc?

Polecane posty

Gość gość
Tak jak pisały dziewczyny, zdjąć pieluchę i nigdy więcej nie zakładać (nie licząc nocy). Dziecko nie zacznie wołać w kilka dni, bynajmniej mój nie wołał. Po prostu na początku trzeba bardzo często brać na toaletę. Z czasem dziecko załapie to jako nawyk i będzie wołać. NIe można uczyć dziecka życia bez pieluchy, w pieluszce. A sterta prania jest normalna, przynajmniej u nas tak było. Trzeba być cierpliwym i poświęcić dziecku dużo czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"nie cnie dały sposoby"- a ile czasu ci zajęły? mówi ci coś słowo "konsekwencja"? bo najwięcej problemów z uczeniem dzieci czegokolwiek mają rodzice co mają mózg jak muszka owocówka - malutki nie potrafiący dłużej wytrwać w czymkolwiek. pozwalają się dzieciom terroryzować i dla świętego spokoju zakładają pieluchę i zmieniają zasikane rajstopki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja nie wierzę że dorosła kobieta może być taka pusta mam nadzieję że chociaż nie masz dziecka - bo już mi go szkoda, pewnie jak w czymś będzie odstawać od innych oddasz je do domu dziecka - co to ma wspólnego z zaniedbywaniem pół roku staralm się ją nauczyć nie wyszło nie jest gotowa - trudno poczekam mam czas - a ty zajmij się swoim życiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pisałam już co najmniej 2 razy że całą wiosnę i lato- nie umiecie czytać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość Co mnie obchodzą inne 4-latki moja się nie budzi i już to co mam jej fundować zapalenie płuc raz w miesiącu żebyś ty byłą szczęśliwa że moja córka nie ma na noc pieluchy na wszelki wypadek - kobieto puknij się w głowę ale tak porządnie bo lekko to nic nie da śmieszna jesteś usmiech.gif - typowa polska matka prostaczka xxx jaśnie pani o sprawy swojej obsikanej 4-latki zapytuje na kafeterii? śmieszna jesteś w swojej wielkopańskiej manierze, matko od siedmiu boleści. niech twoje cudo sra i sika pod siebie choćby do 12 roku życia, jak nie potrafisz sobie z tym poradzić :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moja córa kupę robi na toaletę odkąd skończyła rok siku woła od drugiego roku życia, a w nocy nie budzi się i już ma 4 lata i nie ja założyłam to forum - tylko odpisałam i zaraz atak - wstyd dorosłe kobiety a nie umieją czytać ze zrozumieniem ale do wymądrzania pierwsze :) ogarnijcie się ile wy macie lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyna przychodzi tutaj po poradę a zostaje brzydko potraktowana. To, że dziecko wciąż ma pieluchę to nie znaczy, że jest złą matką tylko zagubioną. Potrzebuje pomocy. Wychowanie dziecka to nie sztampa książkowa, są różne problemy. A największe krzykaczki to pewnie bezdzietne dziewczyny, które znają temat wychowania dzieci z terorii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Naucz ją robić do sedesu, bo tak to za każdym razem musisz toaletę czyścić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak wyżej matki prostaczki - szkoda tylko ich dzieci sss a wracając do tematu dziecka nie zmusisz jedno mi zaczęło wołać jak miało 2 lata drugie 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
30.09.13 [zgłoś do usunięcia] gość gość Co mnie obchodzą inne 4-latki moja się nie budzi i już to co mam jej fundować zapalenie płuc raz w miesiącu żebyś ty byłą szczęśliwa że moja córka nie ma na noc pieluchy na wszelki wypadek - kobieto puknij się w głowę ale tak porządnie bo lekko to nic nie da śmieszna jesteś usmiech.gif - typowa polska matka prostaczka xxx jaśnie pani o sprawy swojej obsikanej 4-latki zapytuje na kafeterii? śmieszna jesteś w swojej wielkopańskiej manierze, matko od siedmiu boleści. niech twoje cudo sra i sika pod siebie choćby do 12 roku życia, jak nie potrafisz sobie z tym poradzić smiech.gif xxx to nie ja założyłam ten temat naucz się czytać a dopiero potem wymądrzaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W ciagu dnia konsekwencja I jeszcze raz konsekwentnie. Nie ma wracania do pieluch pod zadnym pozorem. Wrocisz raz jak dziecko zacznie sie buntowac to badz pewna, ze przy kolejnej probie to dziecko bedzie pewne, ze z odrobina histerii zalatwi sobie znow wygodna pieluche. Pod zadnym pozorem rowniez nie krzycz na dziecko nawet jak juz sily nie masz do tego balaganu. Co do nocy, pozwol dziecku samemu zadecydowac. Pytaj co wieczor Dow znodzenia czy ta duza I samodzielna dziewczyna zyczy sobie pieluche na noc. U nas ten tekst poskutkowal I po 2 tyg. Uslyszalam NIE :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moja nie chciała zakładać ale co z tego jak po prostu się nie wybudza po zsikaniu i co to ma dać konsekwencja bo nie rozumiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja zaczęłam sadzać na nocniku jak sam zaczął dobrze siedzieć :P oczywiście raczej jako zabawę, albo jak sie napinał i wiadomo było, ze coś "idzie". I oczywiście euforia jak coś się udało :). Później zaczęłam wysadzać coraz częściej, aż doszłam do tego, że jak nocnik pusty to co 1/2 h wysadzałam - szybko doszło do tego, że przez cały dzień moczył 1-2 pieluszki (wielorazowe). Potem czas pomiędzy wysadzaniami zaczęłam wydłużać. Jak miał 1,5 roku zdjęłam pieluchy całkiem, ale jeszcze sporo bywało "wypadków". Ostatecznie przestaliśmy używać pieluch w dzień w 20-stym miesiącu życia, a w nocy 2 miesiące później. Obecnie 2,8 latek sam idzie do nocnika :) Co ci więc radzić: wysadzaj z uporem maniaka, starszak powinien szybciej załapać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czucie u dziecka dopiero jest po 24 miesiacu zycia i do 3 lat jest czas zeeby go nauczyc nie krytykujcie innych bo kazde dziecko jest inne pilnujcie swojego a do tych ktorzy maja problem nie piszcie na forach lepiej spytac sie osob ktore na spokojnie wam pomoga a nie tu takie ataki szkoda ze nie potrafia matki pisac normalnie tylko sie rzucaja zal was czytac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak 4-letnia dziewczynka leje w pieluchę w nocy to chyba już nie jest nromalne? Nie ma czucia w tyłku czy co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ok 9-10 roku życia, w tym czasie mniej wiecej u niektórych dzieci dojrzewa pewien ośrodek w mózgu odpowiedzialny za kontrole I sygnalizacje, ze pęcherz jest pełny i trzeba obudzić się i wstać .Do tego czasu dziecko ma prawo moczyć się w nocy .Nie wyzywać tylko spokojnie czekać..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ma ktoś pomysł by trzylatke,która ladnie siusia do nocnika nauczyc robić na kibelek?A dodatkowo by kupa nie lądowała w wieczornej pieluszce...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a do kiedy dzieciaczki bez pieluszki w nocy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Trzyma dziecko o suchym pysku. Szkoda ze sama pewnie po 18 jak sie jej chce to wypije. A moglaby dotrzymac towarzystwa i ani kropelki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nieudzielajaca rad
też tu kiedyś szukałam pomocy i tez usłyszałam, że jestem złą matką, taką, która pozowli wejść sobie na głowę. Mam strasznei fajne, zdyscyplinowane dziecko. Dziecko, które nie tupie mi nogami w sklepie, bo coś chce, dziecko, które nie urzadza histerii, bo po prostu coś jest nie po jego myśli. I jednocześnie dziecko, które do 3 roku życia na widok nocnika uciekało, krzyczało. Próbowaliśmy wielokrotnie, odkąd skończył roczek. Siadał, sikał i pewnego razu przyszła jakaś blokada. Od razu napiszę, że nie krzyczałam, nie oczekiwalam cudów, nie stosowałam rygorystycznych metod. Wszystko było wykonywane w formie zabawy. I pewnego razu totalny bunt! jak zdjęliśmy pieluchę, to nie sikał 8 godzin! przestraszylam się i ją założyłam. Przesikał calą. Następnego dnia postanowilam, że będę konsekwetna - miód na serce niektóry kaffeteriowiczek, co? :):):) i psinco! dziecko wytrzymało 12 godzin, szywniało jak próbowałam je posadzić na nocnik, nakładkę, nawet jak wspominalam o sikaniu. Dostał gorączki, wylądowaliśmy na pogotowniu, dostaliśmy op*****l z góry na dół, że zmuszamy dziecko. Dajcie mu czas - powiedziała lekarka. Ja wiem, ze w przypadku większości dzieci zabranie pieluchy i basta pomaga, ale pamiętajcie tutaj - udzielając rad, że każde dziecko jest inne!!!! i nie krytykujcie matek, jeśli nie znacie sytuacji rodzinnej. Ja byłam tak cholernie konsekwnetna, że moje dziecko prawie przypłaciło to zdrowiem! to, ze cos zadziałało u waszego dziecka, nie znaczy, ze zadziała u innego! trochę logiki dziewczyny!!! Na pocieszenie napiszę, że pewnego pięknego dnia moje dizecko w wieku 3 lat i 3 miesięcy zapytało, czy może dostac lego d*plo. Powiedziałam, ze tak, jeśli wyrzucimy pieluchy. W życiu bym nie przypuszczała, że to zadziała. Po prostu nadszedł moment, w którym był gotowy. To wyrzucaj mama! od tego dnia chodzimy tylko w majteczkach, nawet na noc nie zakładaliśmy pieluch, ani razu! Wojtus popuścił tylko raz! nie było wycierania podłog, zmiany bielizny. Po prostu dojrzał do tego, był gotowy. NIe było tresowania i stresowania. Wszystko w swoim czasie! powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moje dziecko nie ma pyska to po pierwsze.nie wiem skad u was takie slownictwo tym bardziej w stosunku do dzieci.jezeli natomiast corce chce sie pic po kolacji to jak najbardziej dostanie ale nie caly wielki kubek.na odzwyczajenie od pieluch na noc lepsza jest jesien tak mysle bo wtedy dziecko nia ma potrzeby tak duzo pic.szczegolnie wieczorami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
30.09.13 [zgłoś do usunięcia] gość Jak 4-letnia dziewczynka leje w pieluchę w nocy to chyba już nie jest normalne? Nie ma czucia w tyłku czy co? - xxx ty chyba nie masz żadnego czucia w mózgu mam nadzieję że nie jesteś matką bo Twój prostacki sposób wypowiedzi świadczy albo że masz 15 lat albo jesteś wyjątkowo tępą osobą :) współczuje jak dziecko zacznie brać z Ciebie przykład - takie kobiety nie powinny być matkami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziecku daje sie pic wtedy kiedy chce i ile chce. Bo inaczej moze sie odwodnic. A nie ze tobie wygodniej nie dac,bo nie zmoczy lozka. Trzeba bylo zaczac wysadzac jak zaczely siadac to byscie dzis problemu nie mialy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nieudzielajaca rad
jesteś pewna, że by nie miały? ja wysadzalam bardzo szybko i widać powyżej - jak niesztampowo może się zachować ziecko!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak ,tak odwodni sie bo po 18 nie wypije pol litra wody.przestan pieprzyc bzdury. ja problemu nie mam.corka chodzi bez pieluchy od momentu kiedy skonczyla 24 miesiace zaczala spac bez pieluchy pol roku pozniej.nie wysadzalam jak to nazywacie na nocnik w ogole.zdjelam pieluche i powiedzialam ,ze zaczynamy trenowanie robienia siusiu jak mama i tata .po 3 dniach zalapala i byla z siebie dumna.odwodniona tez nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czym wy się tak przejmujecie ? ze 3 latek sika w nocy ? no i co z tego ? kobiety wyluzujcie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a moju sra i sika mając 2, 6 miesięcy. Uwielbia pieluchy, sam je zdejmuje i sam je przynosi do założenia! Kurde kiedy to sie skonczy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
taaa wyluzujemy....tyle że przez to że sika nie chcą go przyjąć do przedszkola kurde belek!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To niech tatuś weźmie w tym udział niech razem sikają na sedes:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klarunia1111
fiku miku na nocniku - kto ty jesteś gość w nocniku:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×