Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość malamama21

moje 3 letnie dziecko jeszcze nosi pieluche, jak oduczyc?

Polecane posty

Gość gość
Dziewczyny miałam ten sam problem mój synek ma dziś 3.5 latek nie mogłam go za zadne skarby nauczyć sikać do nocnika,szukałam porad pytałam czytałam próbowałm i nic az w końcu pomyślałam sobie że nadejdzie kiedyś taki dzień że musi robić do kibelka choćby miał 5 lat i faktycznie odpuściłam sobie a on z dnia na dzień zaczął wołać siusiu ale nie na nocnik tylko do kibelka z kupką było to samo bo oczywiście nie odrazu było siusiu i kupka.I też bronił się tej kupy i zawsze walił w majty aż któregoś dnia posadziłam go na kibelku i wyleciała mu kupka niespodziewanie .Jakież było jego zdziwienie że nic mu sie przy tym nie stało że cho cho...Od tamtej pory woła za każdym razem.Także nie przejmujcie się każde dziecko jest inne i w końcu samo zrozumie kiedy ma załatwiać swoje potrzeby do kibelka .Nasze dzieci są wspaniałe,pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a co zrobic gdy prawie 3letnie dziecko nadal chodzi z pielucha,natomist gdy jej nie ma to naet caly dzien wstrzymuje? wiec rada odstaw pieluchy,zmoczy sie to zmadrzeje nie sprawdza sie w tym przypadku.dziecko posadzone na nocnik nawet 10 minut siedzi,ale i tak nic nie zrobi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wifigdańsk
tez tak uwazam choc temat stary- wyrzucic wszystkie pieluchy. dziecko pare razy się zabrudzi i zrozumie. oczywiscie w tym okresie dobrze by było poswiecic mu nawet kilka dni i obserwowac,jak sie cos zaczyna-od razu sadzac na nocnik lub do kibelka. ta ja tu moge radzic tyle ze moja sama z siebie zalapala i nawet nie wiedzialam kiedy tak jakos przed 2 urodzinami ale tak z reką na sercu to ja ani razu jej nie uczyłam. sama tak jakos chyba obserwujac starsza siostre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mam prawie 15 lat i tez musze jeszcze nosic pampersy zdaza mi się jeszcze narobić zwłaszcza jak siedze przed kompem dziś jak wracałem ze szkoły moglem w szkole isc do kibla ale sadzilem ze wytrzymam i zabrakło doslownie 50 metrow zesralem se jak miałem wejść do klatki schodowej potknolem się na schodach i przewrocilem no i poleciało a wiec niema se co dziwic tym malym dzieciakom skoro taki stary kon jak ja mama mowi a jeszcze wali w pieluche

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To ja się dołączę do tematu. Córka w marcu skończyła 3 lata. Odpueluchowywujemy się od stycznia 2016 roku i nic nie działa. Pieluchy nie zakładam, tylko na noc. Znała się już milion razy i nie działa. Potrafi siedzieć godzinę na nocniku potem wstanie i za chwilę leje w spodnie. Z toaleta ta samo. Nie wiem co mogę jeszcze zrobić? Ręce opadają. 1,5 roku męczarni ze skutkiem żadnym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maggie2014
Ja uwazam ze dla mojego syna(2 lata i 2 m-ce) problem stanowi zlobek gdzie mu regularnie zakladaja pueluche ja w domu bez a te w zlobku pielucha bo sie dziecka nie chce na nocnik zaprowadzic pol godziny po sniadaniu gdzie wypil szklanke herbaty. Nie chodzil do zlobka 2 tygodnie i ladnie sikal na dworze pod krzaczkiem a teraz 2 dzien zlobka i ten nie chce sikac tylko w majtki... masakra jakas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój syn kończy za dwa tygodnie 5 lat ,gdy miał roczek chodził w dzień bez.pieluchy wolał byłam zachwycona w ciągu dnia śpi też bez pampersa nie sika jest ok ale niestety noc nie ma szans.Spi z pampersem bo ja już nie dawalam rady 5 m-cy nauki i nic sika kilka razy w ciągu nocy .Nie czuje jak ja się nie obudzę sprawdzę jest mokry to co budzę on się nie budzi i śpi w takiej mokrej piżamie do rana potem chory.Lato się skończyło znowu zimno i co ja mam dalej robić jestem już bezsilna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja pieprze, 3 lata i pieluchy, i to matka,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ale to już było
Każde dziecko jest inne i nie ma co wymądrzać się na temat noszenia pampersów.Moja 3 letnia córka nauczyła się korzystać z wkładki w wieku 2,5 roku.Na początku był płacz na widok wkładki, czy nocnika.Stosowałam różne metody.Chodziła bez pampersów, no to przestała siusiać z 10 godzin.W końcu zaprzestałam zmuszania dziecka.Po trzech miesiącach sama zaczęła wołać.Byłam w miłym szoku i teraz z korzystania z WC dziecko nie m problemu.Całe szczęście, bo by nie była przyjęta do przedszkola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Od razu powiem, że nie próbowałam tej metody, ale może na te dzieci "wstrzymujące" podziałałaby jakaś "oszukana pielucha" (np. z wyjętym wkładem chłonnym ze środka, albo przedziurawiona tak by przeciekała). Skoro dziecko wstrzymuje bez pieluchy to znaczy, że potrafi utrzymać świadomie - to już dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój mały ma 2,5 roku już miesiąc uczę go do czego służy nocnik ale z efektem żadnym. Pytam sie go czy chce mówi ze nie a za chwile zrobi w majtki. Jak go wysadzę to zrobi ale sam z siebie nie za wola w dzień chodzi bez pieluchy zakładał mu tylko na noc i jak na dwór wychodzimy. Załatwia sie tak często ze ubranka nie zdarza mi schnąć. Zastanawiam sie nad majtkami treningowymi bo już jestem tak zdesperowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
prosze Was o rady co zrobic. Moja prawie 3 letnia corka nie chce za zadne skarby usiasc na nocnik lub wc. Ma taka mini wersje duzej ubikacji. Probowalam wszystkiego nagrody naklejki prosby grozby nawet widziala kuzynke rok starsza korzystajaca z nocnika i nic. Gdy puszczam ja bez pieluchy ona wstrzymuje potrafi nawet wieksza czesc dnia. Martwie sie szczegolnie o nr 2 bo juz.miala problemy z zaparciami i boje sie zeby znow problem nie wrocil. Nie wiem co robic. To nie jest nawet kwestia sikania po katach bo to bym zniosla ale to jest kwestia tego ze ona nie chce nawet usiasc na nocniku/ wc to jak mam ja uczyc? jestem bezsilna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Właśnie matki popełniają taki błąd, ze zbyt pozno uczą dziecko odpielucbowania. 3 lata sikala w pieluche więc nie rozumie dlaczego nagle każesz jej to zmieniać. Dawaj jej dużo pić, naprawde duzo aby nie mogla wstrzymywac. Niech sika w majtki, musi odczuwac dyskomfort, najlepiej dluzszy czas. Sama będzie przychodzić, ze coś jest nie tak. Siadanie na nocnik trzeba jakos zainicjowac. Ja dalam swojemu.synkowi pic, wlaczylam bajkę,.zagapil sie nawet nie zauwazyl kiedy zrobił siku do nocnika. Potem oboje sie cieszylismy z tego, byly tance, podrzucanie, dziecko sie naprawde cieszyło i zaczelo powoli kumac. Raz drugi trzeci nie wyjdzie musisz byc konsekwentna i stanowcza tylko nie krzycz, bo to bedzie mialo odwrotny skutek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
fakt przyznam sie ze umknelo mi wtsadzsnie jej na nocnik gdyz gdy miala niecale 2 urodzilam synka potem przepriwadzka nowy dom potem piczatek przedszkola potem zima i czekalam az sie rozciepli. ona sie bawi nocnikuem siada na nim gdy jest ubrana ale gola pupcia za nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość 51

Głupie rady macie może najlepiej oddać? po prostu trzeba cierpliwie czekać !! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×