Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość dodomika 21

dentysta w anglii nhs pytanie

Polecane posty

nie mam pojecia o fachowym nazewnictwie. pisze tylko jak mi zrobili plomby i tyle. najpierw wyczycsili, wzieli ten odcisk, czy jak to tam nazywasz, wkleili jakies lekarstwo czy plombe tymczasowa, i przy nastepnej wizycie mi owa zwykla plombe przykleili. pewnie teraz powiesz ze to nie plomba, nie wie co to jest w takim razie, ale tam mi wlasnie zalatali dziure w zebie i tyle :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zgaduje ze.........
to mogła byc licówka ,taka nakładka na 1 zęba.Skoro nie trzymało ci sie wypełnienie moze zdecydowali sie na korone? coś na wzór: http://docere.pl/?m=14&a=3254

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zgaduje ze.........
a który to ząb?przepraszam,ze tak męcze ale strasznie mnie ta metoda zainteresowała;) jedno jest pewne,to nie było wypełnienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie, nic z tych rzeczy, normalnie mialam dziure w zebie bo mi wypadla plomba, a w drugim zebie mi juz wiercil, i nie mialo to wygladu jak na twoim rysunku, bo to co widze na rysunku to wyglada jak caly zab a to co on przykelil to tylko czastka. wiec wyjal ta czastke z woreczka, wzial klej i przykleil i tyle, juz nic nie szlifowal, nie pamietam dokladnie czy utwardzal. piatka czy czworka juz nie pamietam ktory to byl bo nie widac roznicy miedzy zebem robionym taka metoda a zwykla. po kolei : -borowanie -wziecie odlewu -zaklejenie plomba tymczasowa -zdjecie plomby i przyklejenie gotowej plomby i normalnie mowil na to filling tez sie zdziwilam..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha nie byl to martwy zab, ani jeden ani drugi, jedna czastka byla wieksza (bo z tym zebem mialam wiekszy problem) a druga o wiele miejsza. moj dentysta jest wegrem. nie placilam bo bylam po ciazy wiec nalezalo mi sie za darmo. a tak nie wiem czy bym zaplacila wiecej bo nie interesowalo mnie to wtedy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dsafghjfg
wiesz,generalnie jestem w szoku bo o takim dziwolągu nigdy nie słyszałem.Zadzwonie do kumpla co pracuje w UK moze on mnie oświeci i dam znac.Choc szczerze powiem(napisze)ze to co piszesz nie ma to sensu i mija sie ze sztuka:P w skrócie:wypełnienie nakłada sie róznymi kombinacjami ale najważniejsze jest przyleganie do ściany zęba.Wycisk(odlew)mozemy zastosowac ale nie przy wypełnianiu zęba.Dałbym wszystko by to zobaczyc :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dsafghjfg
a jeśli tak to ile za to zapłaciłaś o ile moge zapytać?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przeciez napisała ze
nie płaciła bo była w ciąży..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sdasdf
no tak:)czyli jak inlay to moze ładnie wyglada ale czy jest szczelne to juz druga sprawa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dentysta w anglii nhs pytanie
Drugi rok leczę zęby w UK na NHS i mam białe plomby .... Dodam ze wyjeżdżając z\ polski miałam wszystkie zęby wyleczone,ten klimat nie służy moim zębom ... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
inlays and onlays are ways of repairing relatively extensive tooth decay or damage without having to replace the whole outer portion of the tooth. An inlay is done when the tooth structure replaced is within the cusp tips of the tooth. If the damage is more extensive and the new structure covers the entire chewing surface including one or more tooth cusps, the procedure is called an onlay. Unlike fillings, inlays and onlays do not weaken the tooth structure, but actually strengthens it. After the procedure the tooth can bear up to 50 75% more chewing force. They also tend to last longer than a filling. http://csimages.smilesavershungary.co.uk/Site/Images/DentalInfo/Inlay-onlay-large.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość defrgthyjuki
w Polsce tez wykonuje sie takie wypelnienia i sa bardzo trwale.To najlepszy sposob kiedy nie trzymaja sie zwykle wypelnienia.Jesli nie placilas to pewnie zrobili ci inlay kompozytowy.Normalnie bys zaplacila okolo 180pf.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka ! Ja właśnie dziś wyszłam od dentysty i tez się bałam że mi czarna wstawią. Według ulotek które znalazłam w poczekalni to tylko 1,2,3-ki dają białe resztę czarne. ( koszt białej 60 funtów od jednej plomby) W ramach jednej opłaty "naprawiają" wszystkie żeby, nawet jeśli parę razy musisz mieć wizytę. Jeśli w ciągu 2 miesięcy będziesz musiała mieć znowu plombowanie to już nie musisz znowu płacić. Tyle co wyczytałam. Niestety kasy aktualnie brak wiec byłam nastawiana na czarną. Kiedy jednak dentystka zobaczyła że wszystkie mam białe to na siódemkę założyła mi białą chemicznie utwardzaną. Nic nie kazali dopłacać. Nie wiem dlaczego i jakie reguły tym rządzą, ale jestem zadowolona ;) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ppatenko
A ja właśnie miałam robione 5 zębów na NHS bo jestem na macierzyńskim i wyglądało to tak. Na 6ki i 7ki mam czarne plomby na które są nałożone białe chyba żeby się aż tak nie rzucało. Wcześniej miałam ładne wypełnienia białe z Polski które się nie rzucaly w oczy teraz to wygląda tragicznie ale widzę to tylko ja jak otwieram buzię. Gdybym chciała białe plomby to musiałabym dopłacić £90 za ząb mimo macierzyńskiego. 4ki i 5ki że względu na to że małe wypełnienie miałam zrobione za darmo-plomba swiatloutwardzalna mimo to nie ma porównania do polskich, jest chropowata. 2 lata temu u innego dentysty miałam kanałowo robioną 6ke i proponowano mi wtedy białe wypełnienie za dopłatą, nie miałam akurat pieniędzy więc poprosiłam o darmowa srebrną plombę a w domu okazało się że wstawiono mi białą mimo że nie placiłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×