Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Lirris

Co na imieniny

Polecane posty

Gość Lirris

Robię imieniny babci myślałam ze upiekę jakieś ciasta i będzie git goście zaproszeni na 16 w niedzielę ale babcia wymyśliła że jeszcze wędlina ma być i tak się zastanawiam czy wędlina i sałatki, czy przed ciastem, czy po cieście nie bardzo wiem jak to zorganizować więc proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tradycyjnie to najpierw danie główne, potem deser czyli najpierw wędliny i sałatki (plus coś do picia) a potem slodkie, czyli ciasto, kawa, herbata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zgadzam się z Ewą, chociaż podobno jest w Polsce region (wielkopolska?), gdzie podaje się najpierw słodkości...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pani domu
na śląsku też , najpierw kawa i ciasta potem zakąski i przechodzi się do kolacji ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja bym wedliny i salatki dala przed ciastami no ale to ja do ciast wino deserowe albo kawa po irlandzku albo ja uwielbiak kawa z likierem baileys drogi on cholernie ale pyyyyyyyyyyyyyyycha :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lirris
Nie obiadu nie będzie bo rodzinka spora i chciałam tego uniknąć. Rodzinka została poinformowana że zapraszam na ciasto tylko niestety babcia wymyśliła te nieszczęsne wędliny by panowie mieli do czego wypić. Więc muszę coś podać może zrobię jakiś małe kanapeczki sałatkę i wędlinę podam apotem ciacho tylko co kobiety mają wtedy robić grrr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skoro nie robisz pelnego posilku, tylko jakis talerz wedlin czy kanapek, to wystaw to na stol razem z ciastem. moim zdaniem twoja babcia ma racje i to nie ze dla panow do wodki. wtedy bedzie do wyboru - jak ktos najedzony i ma tylko smaka na ciacho, to bedzie zajadal ciacho, a jak ktos ciacha nie lubi, lub ma maly glodzik, to sobie rabnie kanapke :) ja osobiscie zawsze bym postawila na ta druga opcje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak to co kobiety maja robić? Walnąć kielicha! :) Równouprawnienie przecie :) Co do kolejnosci- w Wielkopolsce faktycznie daje się najpierw kawe i ciasta. Byłam cieżko zdziwiona jak kiedyś przeczytałam, ze konieczne są jakieś przystawki. Jesli ma być wódka to nie do ciasta, tylko trzeba zrobic konkretne jedzenie bo się gościa na jednym plastrze wędliny upija szybko. A to juz duże przyjęcie. Moze zamiast czystej wino? Albo likiery (np amaretto) do ciacha z kawą? Albo bez alkoholu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lirris
Dziękuję wszystkim za odpowiedź postanowiłam że zrobię ze 2 sałatki do tego wędlinka chlebek własnej roboty i ciasto położę wszystko od razu i niech każdy je co chce :) Przecież to rodzina więc jak popełnię gafę to mi wybaczą. To dla was http://lirris.flog.pl/wpis/2344060/ Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sliczny kwiatek :) popieram propozycje rudej22 - daj zamiast wodki wino :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×