Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

*Agula85*

Co zrobić z nadmiarem szynki?

Polecane posty

Zostało mi po imprezie dosyć dużo szynki w plasterkach. Szkoda by było wyrzucić a nie wiem jak to wykorzystać aby się nie zepsuło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koiko
zamroz lub zrob jakies leczo lub dodaj do gulaszu Lub do kapustki zasmazanej..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fregerhdbf
zrób pizzę albo takie kotlety z szynką i serem :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość willow28
do zapiekanki makaronowej -z szynka,serem i warzywami lub pieczarkami...mniam..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja zamrażam nadmiar wędliny i jak się w lodówce kończy to wtedy wyciągam zapas. Możesz też zrobić jakąś zapiekankę albo sałatkę czy pizzę z szynką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na pizze , do sałatki z zieleniną sałata, ogorek ,ser, ) soso vinegaret lub majonezowy , zapiekanki np. ser, peczarki szynka . Do jajecznicy -szynka, pomidor, cebulka i jajka.. troche mozliwości masz..no zamrozic tez mozesz..ale raczej ja lepiej zjesc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pani domu
zrób bigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja robie z szynki roladki, zalewam galaretą...pycha... albo zapiekanke... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zrobiła bym zapiekanke ale po pierwsze mam nieczynny piekarnik, po drugie do zapiekanek jest zazwyczaj sos na bazie śmietany a mąż nie może jadać śmietany no i nie wiem.... Mam prodiż tylko nie wiem czy w tym zapiekanka wyjdzie...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no po rozmrożeniu szynka nie jest za fajna. Możesz nadziać np. kremem chrzanowym, poukładać na półmisku i calać takie roladki galaretą. Część do sałatki, pizzy, zapiekanki itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pizze już zrobiłam ale jeszcze zostało.... Macie może pomysł na zapiekankę ale bez sosu na bazie śmietany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość willow28
sos na bazie jogurtu naturalnego lub na bazie zoltka i mleka Lub mleka i maki..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Naleśniki z szynką i serem Roladki z piersi z kurczaka z plastrem szynki sera papryki lub szynką i pieczarkami jajecznica na szynce omlet z warzywami i szynką ciasto francuskie z szynką serem żółtym lub mozarella i oliwkami czy suszonymi pomidorami zawinięte w roladę potem pokrojone w plastry i upieczone :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha jeszcze plastry sznki posmarowane chrzanem i zawinięte w nie ćwiartki jaja na twardo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W prodziżu wyjdzie Ci np. zapiekanka ziemniaczana z szynką - ziemniaki podgotować w grubych plastrach, wyłożyć z paskami szynki do natłuszczonej formy, sypiąc ziołami i solą (jeśli ziemniaki nie były gotowane w słoenj wodzie), zalać mieszanką mleka/jogurtu naturalnego z jajkami, jakieś 15 minut przed końcemi pieczenia posypać serem zółtym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję za pomysły... ale chodziło mi o to że mąż nie jada śmietany, mleka, jogurtów więc to odpada. A jak się robi ten farsz do naleśników?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dodaj do jakiejs salatki z sosem czosnkowym lub tatziki uzyj do leczo uzyj do pizzy do jajecznicy z cebula i pieczarkami do zapiekanek/tostow do spaghetti typu cabonara zamists zamiast boczku bedie szynka :) na jajka sadzone ze szczypiorkiem i podpiekanymi ziemniakami do salatki mazurskiej wskazane 203 rodzaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i np do roladek z piersi kurzej/ poledwicy/ schabowego/ ja rozbijam cienko mieso klade na to cieniutkie plasterki szynki sera zoltego krazki cebuli i kiszony ogorek zwijam smaze lub dusze :) pyszne jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to samo można zrobic z zapiekanką makaronową. Np. warstwowa: makaron, szynka, makaron, szpinak z czosnkiem, makaron. ser - najprostsza. ziemniaki, szynka, cebula - zalane jajkami z sokiem pomidorowym, + ser żółty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do omletow do pierogow warzywnych podawalm przepis i daj wlasnie szynke drobniutko pokrojona :) pierogi takie / farsz znazy sie robi sie migiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie ma farszu do naleśników - poprostu na usmażonego naleśnika kładziesz plaster szynki i plaster sera oraz pieczarki podsamżone czy papryka co lubisz:) Można dodać też do kapusty lub łazanek taką podsmażoną:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak to jakas delikatna szynka to ze szpinakiem zla byc nie powinna np omlet ze szpinakiem szynka czosnkiem i jakims serem gorgonzorola lazur :) mniami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szynka jest git
makaron penne (duże skośne rurki) - ugotować szynkę pokroić w kosteczkę, udusić z małą cebulką na patelni, dodać śmietanę, olej i dużo startej gałki muszkatałowej, na końcu starty ser zółty i pokruszone orzeczy włoskie, wymieszać na sos polać makaron mniaaaaaaaaaaaaaaaaam moje ulubione i popisowe danie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×