Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Mama prawie już 3 latak

Śmierdzące ręczniki po wypraniu.Kto poradzi coś?

Polecane posty

Gość Mama prawie już 3 latak

Prałam już dwa razy pod rząd i dalej jakiś dziwny zapach czuję.Tak jakby leżały długo w wodzie.Jakaś taka zgnilizna czy coś.Zapach nie jest bardzo intensywny, ale mi przeszkadza, bo ręczniki nie pachną świeżością:O Co z tym zrobić??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
może upierz na większej temperaturze? a może pralka się lekko zaśmierdziała, tak sie czasami dzieje na skutek używania płynów zmiękczajacych. Możesz najpierw puścić pralkę na pusto, nastawić na gotowanie i wlać do każdej przegródki ocet, w sumie tak z pół litra. Pralka się oczyści z syfków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pani domu
jw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jest jeszcze inna opcja - łączona - niska temperatura i za dużo prania, które sie nie wypłukało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a w jakiej temperaturze prałaś? jeśli mniej niz 60 stopni, to bedę się jeszcze upierać przy swoim... Płyn jest do dodawania zapachu, a nie do smrodzenia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama prawie juz 3 latka
Teraz powąchała pralkę w środku i to właśnie pralka śmierdzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama prawie juz 3 latka
Zazwyczaj piorę ciuchy w 40 lub 60 stopniach i nie zdarzyło się żeby tak śmierdziało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
obiecuję że woda z octem pomoże :) w płynach do płukania jest lanolina i ona się po jakimś czasie poprostu rozkłada i kisi plus resztki proszków i potem taką stęchlizną czuć . Zobaczysz ile syfu tam będzie jak puścisz pralkę na pusto z octem; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
płyn jest do dodawania zapachu ale jak się pierze za każdym razem z płynem i nie wysuszy pralki, nigdy się jej nie czyści itp, to śmierdzi, bo jak pisałam zawarta lanolina itp się kisi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chlor tez pomaga. ale chyba przede wszystkim wysoka temperatura i luzne pranie, bo w przeladowanej pralce ani se dobrze nie wypierze, nie (przede wszystkim) nie wyplucze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja sądze zeby poprostu puscic ręczniki na 90 st C. Ja prałam bardzo już brudne ręczniki które długo leżały wilgotne w 40 stopniach i też było czuć dalej stęchlizna... dopiero po wygotowaniu przestało. W wilgotnych recznikach mnoza sie drobnoustroje i grzyby dlatego powinno sie prac na 90 stC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też ręczniki piorę (gotuję) w 90-95 stopniach. Wiem, że na metkach jest 40-60 stopni, ale ja lubię mieć je takie sterylne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja piorę w 40 i nic mi nie śmierdzi nie mam jakiś zakażeń w domu, żeby sterylizować pranie bo rozumiem, że skoro gotujecie ręczniki ze względów higienicznych, to resztę też, czyli ścierki, ubrania, posciel itd?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moze cos jest nie tak z pralka. mowie z doswiadczenia - te same reczniki, po takim samym czasie uzywania, w takim samym plynie i temperaturze prane, w jednej pralce podsmierdywaly, a w nowej - nic a nic. wczesniej, przed tamta 'smierdzaca' pralka pralam w jeszcze innej i tez nie smierdzialy. (3 pralki = 3 rozne miejsca zamieszkania, wynajmowane, teraz wreszcie pralke mam swoja ;) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kucyk z warkoczem
Wysoka tempeatura, co 2 tygodnie "puste pranie", rozwieszanie ręczników daleko od siebie. I wielka sprawa - nie wrzucam wilgotnego ręcznika do pralki, czekam aż jest zupelnie suchy. Z jakiegoś powodu, to pomaga. No i ręczniki piorę oddzielnie, po 3 sztuki (bo mocno chłoną wodę i nie piorą się dobrze albo nie suszą dobrze) maksymalnie. Jak musze wypraćrazem to maks 1 ręcznik na np. 8 ciuchów (albo 3 pary spodni)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona.ca
moza mysz w prarle zdechla albo cos?wszystko mozliwe..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alkot
dziewczyny a ja mam pralke taka wkladana od gory i ten pojemnik zaszedl mi takim czarnym mulem od plynow na pewno Wystarczy nastawic na gotowanie i wlac octu-tam gdzie proszek i plyn do prania? z gory Wam dziekuje🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pisząc o tym, że płyn służy do dodawania zapachu uogólniałam. Jestem świadoma, że spełnia też inne funkcje, ale ta - co tu dużo pisać - uważana jest za bardzo ważną. Gdyby tak nie było, mógłby istnieć jeden płyn do płukania danej marki - bez żadnych kombinacji zapachowych do wyboru. Poza tematem dyskusji - Tak, Ewo - ścierki lniane i białe prześcieradła nie boją się wygotowania, toteż czasem im to funduję. Nie interesuje mnie to, czy to dobrze czy źle - ja tak robię i już.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a może po prostu
suszysz je w złych warunkach, gdzie zamiast wysychac one się kiszą i to ich schnięcie trwa długo. ja susze niedaleko grzejnika z uchylonym oknem i fajnie szybko schną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alkot
odpowie mi ktos?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeśli masz zasyfiony pojemnik na płyny, to musisz go wyjąć i wyszorować, ogólnie polecam jednak szorowanie takich czarnych syfków. A puszczanie pralki z octem na gotowanie co jakiś czas, to swoją drogą, poodkaza wszytskie syfki i będzie git :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak szczerze to wykładzina
tak jest - pojemnik trzeba wymyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak już pisali wcześniej wyszoruj pojemniki na płyny i proszek, wydłub brudy z filtra i po każdym praniu pralka musi wyschnąć, moja schnie 2 dni poza tym ludziska leją więcej zmiękczacza niż to jest wskazane ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Poziomkowy Sad
A jak je suszysz? Bo jak masz zle wentylowane pomieszczenie w ktorym stoi suszarka pokojowa, albo kiedy suszysz w lazience w ktorej jest wilgoc od kapieli i wieszasz wszystko jedno obok drugiego co 5-6 cm., to nic dziwnego ze czujesz wilgoc, bo nie ma miedzy praniem odpowiedniej cyrkulacji powietrza i tworzy sie grzyb! Zwroc na to uwage! Ja mialam podobnie. Przeprowadzilam sie do drugiego mieszkania z beznadziejna wentulacja i teraz musze wszystko suszyc na kaloryferach albo rozwieszac jak, zeby zadna rzecz nie byla na suszarce zaslonieta przez sasiednia, w taki sposob zeby byl przewiew z kazdej ze stron.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Poziomkowy Sad
A reczniki pierz wedlug zalecen producenta na metce! Zazwyczaj jest to 60 stopni. Nie sluchaj starych bab z PRLu bo tylko poniszczysz sobie rzeczy jak zaczniesz je wygotowywac. Pierz normalnie i pilnuj zeby dobrze wszystko poschlo, tak by nie rozwinal sie grzyb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gustawmoro
wyjmij kasetkę na proszek i ją wyczyść z tego czarnego mułu. Jak nie da rady to weź ją wyszoruj starą szczoteczkę do zębów, spłucz porządnei a później włącz krótkie płukanei w pralce i spust wody ja mysle że może ręcznik sam zatęchł jak leżał wilgotny a teraz niestety trzeba wyprac w wysokiej temp i sporej ilosci proszku co do prania ewo - czy uwazasz że to higieniczne, wycierac tylek i co innego, a poxneij wyprac w 40 st. i uzywac nadal /w tym do twarzy? fuj! to że nie ma zakażeń w domu nie znaczy że nei dostarczasz swojej rodzinie bakterii ohyda w 40st. to mozna wyprac delikatne bluzki ale majtki, reczniki, posciel już nawet 60 ratuje sytuację ale 40...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja tam mam osobne
reczniki do ciala i osobne do twarzy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×