Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Estera0904

Brak zawiązków zębów ?

Polecane posty

Cześć wam dziewczyny . Byłam majówką ( termin miałam na 12) , lecz urodziłam w kwietniu zdrową córeczkę Amelkę . PISZE DO WAS BO MAM WIELKI PROBLEM I PYTANIE . Amelka urodziła się wcześniej , ale była zdrowa i już po 3 dniach wyszłyśmy do domu . Nie ważyła mało (3020 , wypis 2850) . Rozwija się prawidłowo : siedzi , gada po swojemu , stoi , chodzi przy meblach . Jednak chodź ma 10 miesięcy nie ma zębów i jak narazie nic nie wskazuje na to zeby one miały się pojawić . Chodź początkowo myślałam , że to lada dzień . Po wizycie u lekarza ( na szczepieniu) wspomniałam o owym braku . Stwierdził , że jeśli do miesiąca ząbki nie wyjdą zrobimy zdjęcie aby wykluczyć brak zawiązków zębów . Czy któreś z waszych dzieciaczków w owym przedziale wiekowym nie mają jeszcze ząbków ? Co na to wasi lekarze ? A może jest ktoś z takową przypadłością . Strasznie się boję i rozmyślam /

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spokojnie! mój pierwszego ząbka miał w wieku 11 miesięcy!!! zresztą ja sama 1 miałam w wieku 13 miesięcy. teraz ma 26 miesięcy i brakuje mu 3 ząbków do kompletu. rosną pomału,w swoim tempie ale rosną :) już zastanawiałam sie czy nie ma może zawiązków 2-jki dolnej, ale na szczęście jakieś 2 tyg temu wyszła. ma jeszcze czas na 1-go ząbka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kika36
ja jako dziecko ząbkowałam dopiero w wieku 12 m-cy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam wielką nadzieję , że tak będzie bo jak mi lekarz wspomniał o tym braku zawiązków to od tej pory co ok godzinę sprawdzam czy może ząbek wyszedł . Jestem panikarą wiem . Od zawsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie też słyszałam że ząbki po rodzicach mogą późno wychodzić , jednak ja miałam za 6 miesięcy , mąż za 8 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i po co ten lament
u moich dzieci ząbki też pokazały się baaardzo późno tak w okolicach roku dentysta powiedział że to dobrze zdrowsze będą, poczekaj na pewno wyjdą w końcu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tylko spokojnie :)
mojej malej pierwszy zabek wyszedl kiedy miala 5m-cy, ale moja kumpela ma o pol roku starszego dzieciaczka i do zeszlego tygodnia nic nie wskazywala na to, ze w tym tygodniu wykielkuje dolna jedynka:) tez panikowala, a tu szkoda nerwow- kazdy ma swoj czas na pierwszego zabka, takze uszy do gory i wyluzuj...niedlugo bedziesz miala kroliczka z dolnymi jedynkami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamachichi
spoko, jeszcze ma czas, moje dziecko miało pierwsze zęby w okol 11mieś, później wyjdą na dłużej starczą:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moze dlatego
moim dzieciom wyszly tak starszy 10 miesiecy a do roczku nagle wyszly wszystkie ktore powinny mlodszy na przelomie 6/7miesiaca spokojnie jeszcze macie czas na zabki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj mial pierwszego zeba jak mial rok potem do 1,5 roku byl o 4 zebach i dopiero wtedy wyszlo 8 naraz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mojemu dziecku 1 ząbek wyszedł w wieku 9 miesięcy, kolejene 3 jak miał 12 mies pediatra powiedział, że w naszych czasach coraz dłużej czekamy na ząbki maluchów i jest to całkowicie normalne - być może miał rację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kochaaaannnamammma
moja bratanica 1 zęba miała jak skończyła rok. Teraz ma 3,5 i wszystkie zęby mleczne ma i jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×