Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

monita30

Jakim sposobem nanieść wzór haftu na zamsz??

Polecane posty

Witam,mam pytanie orientuje się ktoś jak nanieść wzór haftu na aksamit? kolor aksamitu jest czarny próbowałam na czerwonym i zielonym kalkować ale też nie za dobrze to wyszło,dlatego zastanawiam się w jaki sposób to zrobić na czarnym aksamicie proszę o rady myślałam żeby to wyszyć tak z pamięci patrząc na wzór i orientacyjnie ale myślę ze to nie wyjdzie tak dokładnie z obu stron,bo chcę to wyszyć na gorsecie góralskim po obu stronach i na plecach:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ronczkowska
na stronie coricamo.com można kupić kanwę,która rozpuszcza się po wpływem ciepłej wody,można ją przyfastrygować do materiału,wyszyć a potem pod wodą się rozpuści a wzór pozostanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aksamit, czy zamsz, bo wiesz, to różnica jest. Jeśli aksamit, to czemu akurat na takim ciężkim materiale do tego rodzaju "obróbki"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Energiczna 30 znudzona orange
Ja tez musze zrobic haft na aksamicie i nie mam pomyslu :( myslalam o bialym zelopisie, ale on sie sciera. Nie widze tej kanwy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ktoś jeszcze haftuje góralskie gorsety? Wow, wyrazy uznania, myślałam że już nikt tego nie robi, a tu proszę:) Gdy jeszcze się zajmowałam haftem, robiłam takie rzeczy przy pomocy zaostrzonej kredki woskowej jakiejś jasnej, ewentualnie cienkiego kawałka mydła. Potem łatwo się czyści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziękuję za odpowiedz Laura :):) właśnie też myślałam pokombinować mydłem lub kredką,ale myślałam że może ktoś będzie mieć jakiś inny pomysł,a co do gorsetów to właśnie teraz w mojej okolicy powstały 2 zespoły góralskie i nie ma kto szyć więc szyję ,ale ostatnio szyłam taki że kupione były gotowe aplikacje haftowane z kwiatami i tylko przyprasowałam na gorset i dodatkowo przyszyłam ale teraz mam zamówienie na takie żeby gorset był haftowany,haft nie jest w sumie skomplikowany ale jednak nigdy się tak prosto i równo po obu stronach nie wyszyje jak by się patrzyło na wzór,lepiej mieć go narysowanego :):):) może jeszcze ktoś ma inne pomysły??? zapraszam a może ktoś też szyje i haftuje stroje :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie ma sprawy:) Ja jako jedną z najcenniejszych pamiątek przechowuję gorset z aksamitu haftowany przez moją Mamę, służył mi do stroju krakowskiego i sypania kwiatków, cudna ręczna robota:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiuniak85
Witam! Do Pani monita 30;) Pytała Pani czy ktoś wyszywa więc mogę się przyznać, że i ja wyszywam gorsety jak również kamizelki męskie. W tym momencie wyszywam kamizelkę góralską więc też miałam problem jak ten wzór elegancko przenieś, zanim cokolwiek znalazłam upłynęło trochę czasu ale najlepszy i niezawodny okazał się ołówek z cienkimi rysikami które można dokupić.Są one w postaci białej kredy więc wzór trochę się zamazuje ale gdy się go będzie na bieżąco poprawiać do jest super. Kupiłam go przez internet, mogę dać namiary na hurtownię. Jeśli pani potrzebuje jakiejkolwiek pomocy proszę pisać;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam asiunka :) dziekuję za rade,jesli możesz to poślij link na hurtownie ja dodatkowo dowiedziałam sie że można gorset podkleić flizeliną i na tej flizelinie narysować wzor z póżniej białą nitką przyfastrygować na prawą stronę no i pózniej wyszywać wspomagając się patrzeniem na wzór orginalny :):):) pytałam też o znikające pisaki ale ponoć są kiepskie a kreda krawiecka się rozmazuje i brudzi aksamit na razie wczoraj uszyłam halki ,spodnice i fartuszki :) po 5 szt :):):) jutro planuje bluzki i skroić gorsety,podkleje je białą flizeliną i wtedy zobacze co dalej :) trzymajcie kciuki dziękuję za wszystkie rady i proszę o więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiuniak85
Widzę, że robota wre... Super!;) Z tym przyfastrygowaniem też już słyszałam bo tak u nas wyszywają ale powiem szczerze że ja osobiście wolę narysować dokładnie ręcznie ołówkiem a później wyszywać, oczywiście wcześniej pod aksamit podszyć leciutko innym materiałem do wzmocnienia i żeby się nie ściągało podczas haftowania. Ale do ogólnej orientacji można zrobić tą wcześniejszą fastrygę. Tutaj podaję Ci link do sklepu internetowego e-pasmanteria, tam właśnie kupiłam ten ołówek, dobrze jest od razu kupić też zapasowe rysiki również dostępne na tej stronie;) Owszem rozmazuje się jak kreda ale nic lepszego nie znalazłam, trzeba co jakiś czas poprawiać. Przynajmniej nie ma problemu, że np. nie da się zmyć;) Jest tam też taka siatka do przenoszenia wzorów i od razu Pani mówię, że jej nie polecam, wydanie pieniążków w błoto a nie mało kosztuje. Z tą flizeliną to bardzo dobry pomysł. Oczywiście będę 3mać kciuki. To duże wyzwanie zrobić tyle rzeczy. Jeśli byś nie wyrabiała z szyciem, chętnie się polecam, możesz zobaczyć mój haft kamizelki góralskiej - pienińskiej męskiej na allegro: http://allegro.pl/kamizelka-goralska-pieninska-regionalna-haftowana-i1500697915.html Wystawiłam bo pomyślałam, że może znajdą się chętni by zamówić u mnie kamizelkę. Gorsety też robię. Tak więc w razie czego polecam się!!!:) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wydaje mi sie, ze najlepiej by bylo jakbys komus to zlecila - wiadomo, ze jakas profesjonalna maszyna lepiej to zrobi :) ja ostatnio zlecałam tej firmie www.tajima.pl/uslugi/ ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najlepiej skorzystać z haftu komputerowego, możesz zerknąć czy tu się tym zajmują www.arlena.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćJolaw
Bardzo dobre są ołówki - kredki do naprasowywania wzorów, do kupienia w wielu pasmanteriach, mam biały do ciemnych tkanin i różowy do jasnych. Spierają się w wodzie, troszeczkę ścierają podczas haftu, ale bez porównania mniej niż kreda czy mydło. Rysuje się nimi wzór na papierze do pieczenia, papier przykłada rysunkiem do materiału i żelazkiem nagrzanym do temperatury odpowiedniej do materiału, przykładanym miejsce obok miejsca (nie wolno przesuwać żelazka), nanosi się wzór. Nie wolno włączać parowania. Na aksamicie, którego nie należy prać w wodzie, można twardą szczoteczką ostrożnie usunąć resztki ołówka. Zresztą najczęściej są one pokryte haftem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
na lewą strone makleić flizelinę na której mam narysowany wzór do hatu. natepnie po liniach fastryguje maszynowo białą nicią . Po wyszyciu wyrywam flizelinę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość walentinijska

W zakresie haftu na odzieży i gadżetach jestem przy stałej współpracy z firmą  haftynadrukibds.pl która zna się na rzeczy i nie ma dla nich rzeczy niewykonalnych. Zawsze frontem i z uśmiechem w stronę klienta, nawet jak im rzucamy niewygodny deadline na realizację. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×