Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość atroskana_mamuśka

3 tygodniowy maluch i wysypka

Polecane posty

Gość atroskana_mamuśka

Mój trytygodniowy maluch po dzisiejszej nocy, dostał wysypki na całym ciele ma ją dosłownie wszędzie. Wczoraj wieczorem zjadłam płatki z mlekim, czy to moze być od tego? W zasadzie po porodzie piłam ju ż parę razy mleko i wszystko było ok.Od czego to może być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pcham x-landera
U takich maluchów to normalne i częste, że pojawią się wysypki. Organizm jest jeszcze niedojrzały, wrażliwy na wszystko, wiele rzeczy może uczulać. Możliwe że to od mleka. Być może będziesz musiała na jakiś czas wyeliminować nabiał ze swojej diety. Ale nie daj się wciągnąć w wir katorżniczej diety - tylko ziemniak kurczak i burak. Nie można dać się zwariować, bo się wykończysz dietą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pcham x-landera
Ja też tak miałam jak moje dziecko było noworodkiem,co rusz jakieś problemy skórne, kolki, biegałam po lekarzach, wmawiali mi skazę białkową, katowałam się dietą. Ale im mały stawał się starszy, tym coraz mniej było tych problemów, coraz mniej uczuleń aż wszystko znikło.Uważaj, żeby nie jeść za dużo uczulających rzeczy, ale nie głodź się i nie ograniczaj do zaledwie kilku produktów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zatroskana_mamuśka
podnoszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mimiszka
ok. 3, 4 tygodnia życia dziecka może u niego pojawić się nietolerancja na białko mleka krowiego, właśnie w postaci wysypki. Raczej pojawia się na policzkach i ma taki specyficzny wygląd jakby skorupki. w trakcie snu może blednąć. Dwójka moich dzieci miała skazę białkową, mała dodatkowo zareagowała też okropnymi kolkami wieczorem, jak odstawiłam mleko wszystko sie uspokoiło. Nie chcę sugerować że to napewno kolka, poobrsewuj dziecko przez kilka dni, np. czy jest bardziej niespokojne, bo np. go to swędzi. Z mlekiem też ostrożnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×