Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

nadzieja86

SKARPETKI NA 5 DRUTACH

Polecane posty

Witam zrobiłam już ściągacz i troszkę skarpetki,teraz miałam zacząć tą nieszczęsną piętę i utknęłam:)Korzystam z takiej strony: http://www.zaradnebabki.pl/hobby2.html Tylko nie wiem,z których drutów oczka mam dać na agrafkę i przełożyć je na 1 czy na 2agrafki?I co dalej?Proszę pomóżcie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skarpetki na drutach
Na agrafkę dajesz oczka z dwóch sąsiadujących drutów. Obojętnie czy na jedną czy na dwie bo potem i tak trzeba rozłoźyć znów na dwa druty. Czego jeszcze nie rozumiesz? Przyznam, że na tej stronce jest to tak napisane, że gdybym nie robiła sama skarpet to chyba bym nie załapała tamtego opisu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skarpetki na drutach
Te linki są super :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widziałam kiedyś na You tube całe serie filmików jak się robi skarpety ,ale tak super pokazane ,że na stówę byś wiedziała o co chodzi :) wiem ,że były podpisane po angielsku ,może uda ci się znaleźć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki wielkie za pomoc i linki,zaraz je przejżę:)Mam nadzieję,że dam sobie z tym radę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie rozumiem jeszcze tego,jak w tym linku co Wam podałam pisze:"Na 2drutach robimy prosto 6cm?"Nie bardzo wiem jak to zrobić,o co chodzi,a nie chcę robótki zniszczyć!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to znaczy że tę oczka,które zostały na dwóch drutach przerabiać na wys.6 cm,bo druga połowa oczek(z dwóch pozostałych drutów) pozostaje przez ten czas bez przerabiania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ok,a te 2 druty,które przerabiamy,to rozumiem,że oczka z nich zostają na tych 2 drutach,nie przekłada się ich na 1drut i dopiero przerabia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja robię na tych samych drutach -nic nie przekładam tylko przerabiam bo to jest tak:gdy już zrobisz ściągacz odpowiedniej długości,wtedy dzielisz oczka robótki na połowę:oczka z pierwszego i drugiego druta zostawiasz bez przerabiania -te 6cm przerabiasz na trzecim i czwartym drucie-nitkę masz na końcu czwartego druta,więc odwracasz robótkę tak jak robisz zwykle na dwóch dutach,gdy przerobisz oczka z jednego druta to dołożysz przerobione oczka z kolejnego druta i tę cześć robótki robisz na dwóch drutach ,a nie na trzech

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uffff...zrobiłam jedną skarpetkę:)Nie bardzo mi się podoba,ale jak już wiem o co chodzi,to robię drugą inna,a tamtą poprawię:)Ale i tak jestem w szoku,że poradziłam sobie z tymi pięcioma drutami:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×