Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mamadrama21

Jakie potrawy robicie na Wielkanoc?

Polecane posty

Gość franuś
-święconka -biała gotowana szynka -właśnie się gotuje -karczek faszerowany morelą i śliwką suszoną natarty ziołami prowansalskimi - piecze się -kiełbaska swojskiej roboty - piecze się -boczek natarty papryką i majerankiem - piecze sie - pasztet właśnie przygotowuje do pieczenia dziś -buraczki upieczone czekają na zrobienie ćwikły z chrzanem - dzis -zaraz nastawiam wywar z cebuli do malowania jajek -udka kurczaka natarte gryrosem zamrożone gotowe do pieczenia na jutro -ala schabowe-książeczkowe w środku duszone pieczarki z cebulką smażone jutro sałatka jarzynowa jutro gotowanie warzyw sałatka z piersi z kurczaka z brzoskwinią i kukurydzą- sobota sałątka grecka -sobota jajka w majonezie ze szczypiorkiem rosół z kluseczkami zurek chrzanowy pychota -sobota ciasta pieczone dziś zaraz sernik W-Z babka z dziurką z maki ziemniaczanej rozpływa sie w ustach lody bananowo truskawkowe własnej roboty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mi mala z pracy
dzisiaj zakupy, a od jutra zaczne jakies male pichcenie nie robie duzo w tym roku, bo spedzamy tylko we 2 plus obiad z przyjaciolmi - szynke ugotuje w ziolach w szybkowarze, nie ma jak domowa - upieke kielbase - salatka jarzynowa (marchewka, seler, ziemniak, por, ogorek kiszony, jajka, groszek konserwowy, pietruszka, majonez i smietana) -sosik chrzanowy (chrzan, smietana, jajka na twardo) Na obiad zrobie barszcz czerwony (nie chcialo mi sie robic zakwasu na zur), bitki wolowe cebulowe, bo mam dosc schabu, do tego buraczki z chrzanem i mlode ziemniaki. Z ciast szarlotka i keks. Tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W pierwszy dzień świąt moja żona poda kiełbasę na gorąco, będzie też barszczyk ale bez jajka bo nam kuna wydusiła wszystkie kury a na kolację będziemy mieli pyszny kisiel. W poniedziałek zjemy to co nie poszło w niedzielę :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja pingole ludzie do was sie zjada cale rodziny na swieta,czy co?kto wam to wszystko zje? ja mam jedno ciasto,zurek i taka potrawke (jajka,kielbasa,wedliny i chrzan). koniec.mieszkamyw dwojke i przyjdzie jedna para na wizyte.teraz zaczynam myslec czy nie zrobic jakiejs salatki... :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do tak szczerze
sałatke wypada zrobić albo chociaż jakieś pomidory/ogórki pokroić na takerzyk. Zrób śledzia albo jakieś jajka faszerowane i hej!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monica 25/05
U mnie będzie: -jaja faszerowane majonezem i pieczarkami, szynką i majonezem - sos tatarski -salatka z ananasem i kurczakiem - schab nadziewany morelami i śliwka suszoną - żurek z jajem i ziemniakami - klasyczna śledziowa salatka (śledzie,majonez, cebulka, jabłko) - boczek pieczony z imbirem, chili i czosnkiem - chrzan bialy i czerwony domowej roboty chyba tyle. zapraszam na bloga: http://wino-i-oliwki.blogspot.com/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Barszcz z uszkami raz w roku?? Tylko na BN. Masakra. U mnie w domu wszyscy to uwielbiają i ja też. Nie wyobrażam sobie jeść tego tylko raz do roku. A na temat: -rybka panierowana opiekana w zalewie -jajka faszerowane pieczarkami -sałatka brokułowa -sałatka z selera marynowanego, chrzanu (dużo), jaj i majonezu -karczek pieczony -ciasta W sobote na obiad żurek z kiełbaską, jajkiem i ziemniakami (robie jedno danie dlatego z wszystkim ten żurek) W niedziele na obiad idziemy do teściów W poniedziałek zupa krem z pieczarek z grzankami, a na drugie ziemniaki, devolaje drobiowe i mizeria :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przede fszytstkim
jajka z majonezem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vera cala w 987987
koniecznie sałatka jarzynowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agaalagordon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasandra_Maja
Ja myślę, że mało kto o tym myśli ale czasem warto... przed przygotowaniem tych świątecznych potraw warto coś wiedzieć o jajkach bo szczególnie na Wielkanoc dużo tego idzie.... a różnie kombinują producenci i czasami boimy się o pewne rzeczy zapytać... http://finanse.wp.pl/kat,98674,title,Wszystko-co-chcesz-wiedziec-o-jajach-ale-boisz-sie-zapytac,wid,15449863,wiadomosc.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a ja nic nie ugotuję w tym roku i bardzo się z tego cieszę :) jadę do http://www.hotel-lubicz.pl/ więc będą mnie karmić i o mnie dbać, a menu mają bardzo smakowite bo nie spędzam tam świąt pierwszy raz, może zrobię ewentualnie mazurka i zabiorę ze sobą chociaż nigdy mi takie jak u nich nie wychodzą dobre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kurkaniedomowa
W tym roku nie szykowałam dużo jedzenia, bardziej skupiłam się na różnych rodzajach jajek nadziewanych. Pierwszy raz farbowałam jajka naturalnymi barwnikami (czerwona kapusta, szpinak, kurkuma, czerwona cebula) i jajka wyszły pięknie. Użyłam jajek wiejskich od rodziny i kupiłam trochę jajek z fermy brychcy (www.fermabrychcy.pl) i wszystkie jajka miały żywe, intensywne kolory. Dzieci były zachwycone pisankami, a ja nie musiałam się stresować, czy sztuczny barwnik będzie dla nich bezpieczny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja na razie jestem na etapie kupowała ozdób :) lubie jak w domu jest taka świąteczna atmosfera, jakoś tak przyjemniej wtedy. Np na https://dukapolska.com/tekstylia-i-dekoracje zamówiłam sobie takie swiece wielkanocne ładne w kształcie jajek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W tym roku nic i bardzo się z tego cieszę, wyjeżdżamy do rodziny a najbardziej uroczysty obiad będzie w http://bobrza.pl/ bo tam będziemy mieć taką świąteczno-rocznicową uroczystość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
u mnie obowiązkowo musi być : (bo to lubimy) - jajka faszerowane 3 rodzaje- łososiem, tuńczykiem i pieczarkami; - białe cienkie kiełbaski pieczone w karmelizowanej cebuli - swojskie wędliny- schab, karczek - do tego chrzan, swojski tatarski i inne sosy, musztardy - żurek z jajem i kiełbasą - rybka w sosie cytrynowym, ewentualnie łosoś w cieście francuskim ze szpinakiem - rolady na cieplo i zimno piekę zawszena święta swój chleb, naśniadanie pachnący, niesamowice działa na apetyt :) - sałatki- tu już zależy jakich dawno nie było- ale lubimy z wędzonym kurczakiem, oraz sałatkę z tuńczykiem - ciasta- obowiązkowo sernik, czekoladowe z masą z nutelli i maskarpone,lubimy też miodowniki i snikersa :) nie idą u nas baby i mazurki - na obiad świąteczny młode ziemniaki, piekę uda z indyka, gęś albo kaczkę,do tego surówki, albo roladki drobiowe, lub polędwiczki w sosie dodatkowo, jakieś sugestie dzieci, że zjadłyby coś innego ;) nie w tym menu nic pracochłonnego,proste smaczne dania, robię je z przyjemnością

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malvinka_
Ja niestety nie za bardzo mam czas na gotowanie... Jakieś podstawowe dania, które robi się szybko, pewnie przygotuję. Ale nad resztą zastanawiam się, czy gdzieś nie zamówić. Widziałam, że Q Hotel Kraków oferuje dania wielkanocne na wynos, np. schab pieczony, śledzie, żurek. Chyba się skuszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moim zdaniem święta powinny być tradycyjne. W ciągu roku próbujemy z rodzinka wszystkich smaków świata. W Wigilię i Wielkanoc trzymamy się tradycji. Żurek z białą kiełbasą, jajka, pasztety, galarety z miesa, baby drozdzowe, mazurek itp. W Wielkanoc jedynym odstepstewem od tradycji jest sałatka z kapusty pekińskiej z warzywami i duża ilością sosu czosnkowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Biały barszcz z boczkiem i jajkami. Jajka po wiedeńsku w sosie koperkowym. Swojska biała kiełbasa zapiekana z ziemniakami, papryką, pieczarkami, pomidorami, cebulą i czosnkiem. Sos tatarski. Szynka gotowana. Buraczki z chrzanem. Sałatka grecka. Gołąbki w sosie pomidorowym- przyniesie moja matka...mąż uwielbia :-) Sernik. Też mamuśkowy Babka. Mąż kupił Makowiec. Też mąż kupił, bo denerwuję się piekąc ciasta ;-) Coś jeszcze chętnie bym ugotowała, bo uwielbiam to, ale mąż mnie już z kuchni wyciągnął, bo później za dużo tego żarcia :-D WESOŁYCH ŚWIĄT!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ludzie. Przecież w swieta nie żarcie jest najważniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość wczoraj Porąbało cię z tą sałatką grecką? :o Przecież to się robi tylko i wyłącznie w sezonie na normalne, lokalne warzywa, w tym momencie to ani smaku, ani wartości odżywczych nie ma :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tu się zgadzam. Przesunęły się nam pory roku. Wielkanoc, a 0 stopni i deszcz ze śniegiem. Warzywa teraz tylko wyglądają ani smaku ani wartości. Tradycyjna kuchnia polska sprawdza się najlepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kaciaa ! a ta sałatka mazurska, to taka ze śledzi , kiszonej kapusty i czegoś tam jeszcze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gościówka666
hahaha widzę, że nie tylko ja gotuję z najlepszewkuchni :D u mnie też żurek, będzie babka, zrobię też jajka faszerowane pistacjami, też przepis z tej strony, bajka, ale takie bardziej śniadaniowe ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja nie miałam tyle czasu by przygotować wszystkie potrawy wielkanocne, a poza tym naprawdę słaba ze mnie kucharka ;) W zeszłym roku udało mi się skorzystać z oferty Dzikiego WIna www.dzikiewino.com.pl Tam w okresie świąt wielkanocnych, mieli specjalną ofertę dań wielkanocnych na wynos. Jedzenie było obłędne  mam nadzieje, że i w tym roku coś takiego przygotują!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nina Kowalska
Koniecznie faszerowane jajka i żurek, a że w tym roku zupełnie nie mam czasu na przygotowania, lecę po najłatwiejszej linii oporu, co nie oznacza, że nie będzie smacznie. Żurek robię z koncentratu od Karkusa - sprawdzony i przepyszny, a do tego ma niesamowity skład bez konserwantów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×