Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość klara23nowa-ona-i-on

Problem z gotowaniem

Polecane posty

Gość klara23nowa-ona-i-on

Witam, zacznę od tego że jestem młodą mężatką i staram się robić obiady, ostatnio robiłam piersi z indyka i do tego warzywa z patelni z ziemniakami i nie wiem co zrobiłam źle :/ ale ta pierś wyszła strasznie twarda :/ ciężko było ją przekroić... Dodam, że smażyłam ją w takich garnkach które nie wymagają tłuszczu i się nic nie przypala/nie przywiera. Nie dawałam żadnej panierki, tylko przyprawę do mięs i pieprz. Starałam się robić na małym ogniu, żeby nie spalić, i żeby doszła do siebie i zmiękła. I nie wyszło. I jestem zawiedziona, bo jak tak ma wychodzić mi wszystko to wolę nie gotować :( Załamka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klara23nowa-ona-i-on
ktoś ma może jakoś rade?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A może trzeba było ją troszkę podlać wodą, albo pokroić na mniejsze kawałki? Było - minęło:) Nie każdy od razu gotuje jak Makłowicz, wdzyscy się uczą, i nie możesz się załamywać po 1szym nieudanym razie. Próbuj cały czas, oglądaj jak to robią inni, i nie zrażaj się niepowodzeniami:) Jak sobie przypomnę jak ja się uczyłam.... eh:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klara23nowa-ona-i-on
W małych kawałkach ona była, może faktycznie wody potrzebowała :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piers z kurczaka/indyka nie ma tluszczu - przez podczas obrobki staje sie sucha. nastepnym razem dodaj troche tluszczu, np masla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klara23nowa-ona-i-on
dałam trochę masła, może za mało. może powinnam zakryć na czas smażenia? wtedy pod wpływem pary by zmiękło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no bo mięso smażone na sucho
zawsze będzie twarde... Następnym razem nasmaruj mięso olejem lub oliwą z oliwek a później troszkę, ale minimalnie podlej wodą i niech się jakby dusi :) Później sosem który zostanie z mięsa możesz polać ziemniaki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no bo mięso smażone na sucho
ale dałaś masło- masło czy margarynę ze sklepu? :p Bo na margarynie, to nie smażenie więc nie ma się co dziwić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Indyk to trudne mięso - chude i suche z natury, trzeba trochę wprawy, zeby dobrze wychodziło. Proponuję zaczynaj od kurczaka - jest prościej, a dużo ciekawych i nietypowych rzeczy można z niego zrobić :) Czy to było z jakiegoś przepisu, czy tak wrzuciłaś mięso do gara i myślałaś że wyjdzie? ;) Bo nie bardzo rozumiem - to było w kostke, w całości czy w plastrach? Obsmażyłaś najpierw, żeby mięso nie wyschło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mdfgghg
zgadzam sie z odp wyzej. Trzeba bylo troszke oliwy dodac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mdfgghg
a jak mięso w kostke było i już koniecznie nie chcialas uzywac tluszczu to trzeba go bylo podsmazyc a pozniej wrzucic do tych warzyw na patelnie i moglo sie razem dusic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klara23nowa-ona-i-on
mięso było w mniejszych plastrach :( i smażyłam na maśle, a nie na margarynie. dzięki za podpowiedzi. a znacie jakieś fajne przepisy z kurczaka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurczak po japonsku salatka z kurczaka makaronu cebuli kukurydzy ogorkow kiszonych i sera platki kurczaka z cebula papryka i sosem kurczak w ostrym sosie z orzeszkami roladki z kurczaka pikantne lub lagodne kotleciki z kurzej piersi w sosie cebulowo-pomidorowym kurczak pieczony na soli de volaj na grzance salatka z kurczakiem i mlodymi ziemniaczkami panierowana piers kurczaka kurczak z szynka parmenska kurczak grillowany z serkiem topionym to tak na szybko ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klara23nowa-ona-i-on
no tak :D ale jak to się przyrządza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj nie chce mi sie pisac ;D na kuraka po japonsku podawalam setki razy ;) na ten z orzeszkami tez :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciekawska......
Może to były piersi od kury, a nie kurczaka, bo nie powinny stwardnieć, tym bardziej, ze na małym ogniu się "smażyły". Czasem tak sie trafi. Co do przykrycia, to jestem za, bo w garnku wytworzy sie para, która nawliży mięso i nie ma potrzeby podlewać wodą, lepiej przed obróbka natrzeć pierś olejem. Nie zrażaj się niepowodzeniami kulinarnymi, bo nie ma takiego, co się urodził z garnkiem na głowie :D To uczy pokory i sprawia, że z czasem jesteś lepszą "kuchareczką".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tu jest bardzo łatwe dani i dobrze smakuje oraz jasno pokazane jak się robi myślę ,że nie sprawi ci trudności ;) http://fotoprzepis.pl/index.php/filety-z-kurczaka-z-pieczarkami-zapiekane-z-serem/ tutaj też nie jest trudne tylko ciasto francuskie bedzie ci potrzebne ,ale od czego mamy biedronkę :classic_cool: http://www.wielkiezarcie.com/recipe24200.html tam w komentarzach autorka pisze ,z jednej piersi robi sie dwa takie kotlety zawijańce ,więc żarcie jak ta lala ja robiłam to nie mogłam wciągnąć jednej porcji ,taka sycąca a lubię sobie dobrze wszamać :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milennnn
Zapraszam na blog z lekkimi przepisami, dzięki którym nie bedziesz rzucać się na jedzenie. Są to potrawy smaczne, zdrowe i niskokaloryczne. Sama jestem na diecie i dlatego takie właśnie przepisy zamieszczam. Są tu zarówno przepisy na słodkie przekąski jak i na dania obiadowe Wszystko przedstawione KROK PO KROKU www.kochamy-jedzenie.blogspot.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×