Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Joviii

Łosoś wędzony--- co z niego mogę zrobić ??

Polecane posty

Gość Joviii

Mam spory płat łososia wędzonego. Raczej starczy na kilka dań. Znacie jakieś przepisy z łososiem ? Na pastę na chleb lub makaron z łososiem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sałatka z łososia SKŁADNIKI: 12 - 15 dag płatów wędzonego łososia, 2 jajka, kwaszony ogórek, pół szklanki ryżu, pół szklanki majonezu, łyżka posiekanego koperku, sól. SPOSÓB WYKONANIA: Jajka ugotować na twardo. Ryż zalać szklanką wrzącej wody i ugotować na sypko. Łososia pokrajać na małe kawałeczki, wymieszać z pokrajanym w kostkę kwaszonym ogórkiem, posiekanym jajkiem i ryżem. Przyprawić solą i posiekanym koperkiem, polać majonezem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a makaronem: ugotowac makaron, a w tym czasie na patelni podgrzac troche smietanki 30%, dodac z lyzke kaparow, troche bazylii, odrobine suszonego czosnku i cebuli, a na koncu dodac paski wedzonego lososia. sol i pieprz wg. uznania. sos wymieszac z makaronem - proporcje i ilosc porcji sama juz jakos rozgryz ;) do tego moze byc brokul lub szparagi na parze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzanki z lososiem i twarozkiem i papryka chili papryczke umyj przekroj na pol usun pestki dodaj troche sera bialego posol delikatnie popieprz zmiksuj posmaruj grzanke lub tosta na tym poloz cienki kawalek losisia wedzonego delikatnie pokrop sokiem cytryny nie weim czy wedzony sie nadaje ja robilam ze swiezym ale napisze ziemniaki pokroj w kostke ugotuj na parze lososia usmaz na patelni delikatnie posol zmieszaj z ugotowanymi ju ziemniakami ddaj jedno cale jajko drobno posiekana dymke i koperek przypraw wg uznania sol pieprz paparyka slodka lub ostra np zmiksuj dokladnie wstaw na troche do lodowki po wyjeciu uformuj placuszki smaz na dobrze rozgrzanej oliwie z oliwek do tego sos ( zmieszaj w rownych proporcjach chrzan majonez i lagodny keczup

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie osobiście łosoś wędzony na ciepło np do sosów niezbyt podchodzi - zbyt 'rybie' się to jak dla mnie robi - ale co kto lubi ;) Chciałam natomiast dodać, że łosoś wędzony dobrze się mrozi, więc jak nie będziesz mieć dość pomysłów i ci się przeje, spokojnie możesz go w porcjach zamrozić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mella>>>>>dlatego napisalam ze te placki to raczej ze swiezym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mella :) wiem o co ci chodzi z tym 'rybim' posmakiem ;) ja tez tego nie lubie, ale jak sie doda te kawaleczki lososia na samym koncu, to wlasnie rybi smak nie najdzie do sosu, tylko beda one podgrzane. tak samo mam z tunczykiem z puszki dodawanym do sosow - daje doslownie na pare sekund przed koncem, zeby sie tylko ocieplil :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaciaa :) takie placki praktykowalam z lososiem z puszki ... niezbyt to szlachetne, ale nie byly zle. ze swiezym to dopiero musi byc extra :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość laczibiosz
Roladę!!!! Robiłam, pycha! Ze szpinakiem i serkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale co miesiąc czy co 2?
Mój ulubiony sos z łososiem wędzonym do makaronu: opiec czerwoną paprykę w piekarniku, obrać ze skóry, pokroić (ew. zmiksować z czosnkiem), do garnuszka śmietanę (ja daję gęstą 18 lub 12), do tego papryka, pieprz, pogotować na małym ogniu, aż woda ewentualna wyparuje, na koniec dodać pokrojonego w kawałki wędzonego łososia i jak łosoś zmieni kolor to można wlewać do makaronu (raczej nie spaghetti, lepiej penne albo muszelki), posypać świeżą natką, i jak ktoś lubi parmezanem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ostatnio ktoś na kafe podawał przepis na sałatke z łososia łosoś wedzony 200 g 1 ogórek duży żywy pęczek koperku drobny makaron - ja daje poł paczki gwiazdki sos: jog nat na poł z majonezem czosnek można dodać ja dodałam jeszcze 4 jaja na twardo pycha i szybka;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uwielbiam taki makaron z sosem śmietanowo/łososiowym. Krótko mówiąc prawdziwe niebo w gębie! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I jeszcze powiem Wam, że to wcale nie jest droga potrawa. Kupuję sobie 4 cienkie płatki łososia i mam wielką porcję jedzonka. Pycha!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joviii
Wszystkim serdecznie dziękuję za pomysły :-) 🌼 Tradycyjnie robię kanapki z serkiem Almette chrzanowym i łososiem. Jakie jeszcze smaczne kanapki mogę zrobić z łososiem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lepszej kanapki niz z serkiem chrzanowym to chyba nie zrobisz :) ja z braku laku robie niestety z serkiem smietankowym (typu philadelphia). jako dodatki do lososia swietnie pasuja kapary (idealnie jak sa w zalewie z bialego octu balsamicznego, bo inne bywaja takie troche ordynarne w smaku), no i oczywiscie koperek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jovvi czy Ty jesteś
Jowita W. ? :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do serka chrzanowego, to tez uwielbiam z wedzona makrela i plastrami avocado ... do wedzonych rybek plasterki swiezego ogorasa + odrobina szczypiorku tez nie zaszkodzi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joviii
"Jovii czy ty jesteś" nawet nie mam na imię na J., taki nick tylko ;-) No właśnie Konczito do tego serka chrzanowego i łososia dodam dzisiaj na kolację świeżego ogórka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Właściwie nie wiem, od czego zacząć. Polecam sałatkę nicejską z wędzonym łososiem. Można również zrobić zapiekankę z łososiem, zapiekane roladki łososia z suszonymi pomidorami w środku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maggiiee
Jajecznica z łososiem i kanapki z łososiem i jajkiem na twardo- to tak najprościej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja uwielbiam makaron ze szpinakiem, łososiem i sosem śmietanowym. Pycha!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rudiii
Kilka fajnych przepisów co można zrobić z łososia wędzonego można znaleźć na stronie firmy suempol. Oni produkują bardzo dobrego łososia wędzonego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Proponuje jajecznicę z łososiem na śniadanko - pycha :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przestań spamować tym srajpolem :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×