Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość humbaaa

Co w domu ciągnie najwięcej prądu?

Polecane posty

Gość humbaaa

mam małe mieszkanko, nowy sprzęt energooszczędny - lodówka, piekarnika bardoz rzadko używam, laptom-mniej ciągnie tez, TV duże LCD... pralka, suszarka, prostownica do włosów, żelazko... nie mam zmywarki, nie mam elektr.czajnika... płacę rachunki po 150 zł :O mieszkam sama a i tak nie ma mnie w domu przez zdecydwaną większość dnia, do tego czeęęsto wyjezdzam. CO CIĄGNIE tyle prądu???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość humbaaa
*laptop - i inne literówki :P sorry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zawsze myślałam,że
czajnik elektryczny ale też laptop,pralka,zmywarka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z wlasnego doswiadczenia wiem
ze pralka, lodówka, piekarnik, czajnik!, żelazko też bardzo dużo ciągnie. Tv może tez ale chyba nie siedzisz calymi dniami przed tv? :) Moim zdaniem za dużo pierzesz i prasujesz :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość liczba pi
wiesz co, moi rodzice mają pralke, lodówke, 3 telewizory, 2 komputery, zmywarke i całą reszte oprócz czajnika elektrycznego, dziadek cały dzień jest w domu i telewizor chodzi, brat jak tylko wróci ze szkoły od razu włącza swojego kompa, rodzice jak wrócą z pracy też od razu telewizor i komputer włączają i rachunki mają coś ok. 150 zł (na cztery osoby) Więc chyba coś jest nie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość humbaaa
masuje rozgrzanym żelazkiem piczke :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikjui
a ja mam zmywarke,pralke(piore co 2go dzien) laptpo ciagle podlaczony do pradu bo ma slaba baterie i 2tv,lodowka.place max 70pln a nie jestem zbyt oszczedna powiem szczerze.cos musi byc nie tak u ćiebie!a mieszkasz w bloku czy kamienicy????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość liczba pi
nie wiem czemu tak jest, wiem, że rodzicom po świętach przyszedł duży rachunek, bo mama piekła w piecyku takim na prą, bo ten gazowy w kuchni się zepsuł i rachunek im przyszedł coś nie całe 200 zł, a swoją drogą moja teściowa wszystko gotuje na prąd, bo nie mają gazu i też płacą coś ponad 200 zł - są już na emeryturze, więc też spędzają mnostwo czasu przed tv.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikjui
dodam,ze uzywam czajnika elektr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale co miesiąc czy co 2?
Te 150 zł to co miesiąc, czy co dwa? Zobacz sobie na fakturze ile z tego to faktycznie zużycie kWh, a ile pochłaniają opłaty abonamentowe, za utrzymanie sieci, za to sramto i owamto, podatki itp. Podejrzewam, że te opłaty są niezależne od ilości osób i wszystkiego innego - dla wszystkich odbiorców są stałe, a zużycie to pikuś. My na dwie osoby w mieszkaniu trzypokojowym płacimy co dwa miesiące 200 zł, a sprzętów na prąd kupa i właściwie zawsze coś działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość liczba pi
no i z teściami mieszka młodsze rodzeństwo mojego, więc dolicz do tego dwie osoby prawie cały czas siedzące przed kompem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sprawdzić łatwo
sprawdź..............wyłącz wszystko z gniazdek, wszystko co elektryczne....i sprawdź czy licznik elektr. pracuje czy się zatrzymał.............w ten sposób wyeliminujesz pobór energii przez kogoś obcego. Trzeba się nauczyć oszczędzania energii.....mniej korzystać z urządzeń (laptop, grzanie wody, TV, ...wszystkie lampki kontrolne też biorą dużo prądu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość humbaaa
Mieszkam w nowiutkim bloku. Kiedy wychodze wyłączam wszystkie swiecące się rzeczy, wiadomo ze chodzi lodówka i zegarek na piekarniku, nic więcej. Płace co 2 miesiace, jak kazdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja płacę 500 zł co dwa mce
uważam,że to bardzo dużo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość humbaaa
grzanie wody?:D wode grzeje na gazie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość takaaaa osbie jednaaa
czyli nie płacisz 150zł tylko 75zł miesięcznie:) ale sprawdź czy nikt się nie podłączył

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość takaaaa osbie jednaaa
a słowo energooszczędny to jaka klasa? A, A+, B????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość humbaaa
A, A+, AA - kazda firma ma swoje oznaczenia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość takaaaa osbie jednaaa
no to radzę Ci sprawdzić czy ktoś się nie podpiął

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale co miesiąc czy co 2?
no mówię ci przestudiuj fakturę, tam masz tę kwotę rozbitą - ile za co płacisz, ile za zużycie, ile za podatki, ile za opłaty dystrybutora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość humbaaa
na fakturze ciezko sie czegokolwiek dopatrzec ;) opłata jak opłata...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość humbaaa
a więc i tak nic nie zmienie :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość atakatama
chyba masz coś nie tak, czasami jakieś urządzenie jest zepsute i ciągnie dużo prądu (u mnie tak było ze zwykłym czajnikiem elektrycznym, jak go włączałam to aż światło się ściemniało :) ). Ja mam w domu wszystko na prąd, oprócz palników, które są na gaz i mam podobne rachunki. Teraz są wyższe, bo ogrzewanie też mam elektryczne, ale normalnie płacę ok. 160-180 zł przy trzech osobach, ciepłej wodzie z bojlera elektrycznego, mam zmywarkę, pralkę, laptopa nonstop podłączony, czajnik elektryczny (nowy :) ), duży ekspres automatyczny do kawy. Mam dziecko więc używam często tostera, robię gofry i takie tam, a rachunki takie, jak pisałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość humbaaa
150 co 2 m-ce...czyli75 m-c... juz sama nie wiem... w sumie nie słyszałam żeby ktokolwiek płaciłmniej...tylko mnie wiecej nie ma w domu niz jestem... wszytsko wyłączone, sam nowy sprzet w dodatku w niewielkiej ilości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to przestań odbierać!!!
NIkt się nie podpiął, 150/2 m-ce to normalna kwota. Ja płacę jakieś 110-120/m-c - dwie osoby i podobny tryb użytkowania tv, kompów, czajnika, ale jest zmywarka i wiem, że ona dużo zżera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emerytka.
syn mieszka sam i zazastanawiał się dlaczego płaci 30 zł za gaz co dwa miesiące. zaczeliśmy studiować rachunki i okazało się że gazu zużywa tylko 1m na dwa miesiące czyli około 1zł reszta to wszelkiego rodzaju połaty przesyłowe. Dlatego radzę ci dokładnie przyjżeć się fakturze i wtedy wyciągnnąć wnioski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nabgdskdgatwbfoagndochgsaja
u mnie strasznie dużo ciągnął czajnik elektryczny, więc się go pozbyłam i mam spokój. kuchenkę pewnie też masz elektryczną, więc cokolwiek gotujesz to żre Ci prądu dużo. te nowe bloki niby fajne, ładniejsze niż stare, ale na standardzie nie mają już instalacji gazowych, wszystko na prąd to i rachunki takie a nie inne. gaz jednak jest tańszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość humbaaa
ale ja nie mam czajnika elektr. ! zmywarki, komp. stacjonarnego! :) mieszkam włąsciwie sama, bardzo czesto wyjezdzam, to jednak co innego jak dwie osoby ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość humbaaa
gotuje na gazie, BARDZO rzadko używam piekarnika... u mnie są w standardzie instalacje gazowe ;) a opłaty opłatami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×