Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość korrrraaa

Czy do bigosu z kiszonej kapusty dodajecie koncentrat pomidorowy?

Polecane posty

Gość korrrraaa

bigos z samej kiszonej kapusty...bo slodkiej kapusty nie lubie. dodajecie do bigosu z kiszonej kapusty koncentrat pomidorowy i zasmazke?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sralimuchbedziewiosna
tak dodaję koncentrat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość shup
Ja dodaje troche koncentratu i musztardy i oczywiscie grzybki i Sliwki suszone.Własnie wczoraj zrobiłam i na dzis juz nic niezostało.Zajebka ten bigos mi wyszedł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o zasmazce do bigosu nie slyszalam, ale koncentrat, czy cokolwiek pomidorowego, mozesz dodac niezaleznie z jakiej kapusty - to po porstu zalezy, czy lubisz pomidorowy posmak w bigosie, wiem, ze niektorzy nie lubia. ja sama do bigosu dodaje pomidory z puszki, albo sos salsa ze sloika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koncentrat dodaje
zasmazki nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nooo niebezpieczne posunięcie-może być kwasny jak cholera 1) grzyby-najlepej wlasne suszone 2) koncentrat 3)peczone mięso wędone parzone np boczek/ biodrówka/cokolwiek wpadnie---smażę n 1/4k margaryny to sie jeszcze stop i ten tłuszczyk do bigosu..mięcho kroje w kosteczk i buch do gara:D:D 4) liść laurowe i przyprawy 5) od czasu do czasy wlewam szklanke wna wytrawnego-dla urozmaicenia -ale w standarcie bez wina polecam jednak dodać choć troche białej... a jak nie do vcuknię-też bedzie pyszka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cegla1998
nie daje , dodaje na koniec sliwki suszone wtedy bigos jest ciemny,dodaje tez wino czerwone i duzo grzybów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dobra rada zawsze dobra
Do bigosu zawsze dodaję koncentrat pomidorowy, chociaż nie lubię pomidorów. Bigos bez koncentratu nie ma smaku. A jak tak sobie gotuję to lubię zajrzeć na www.pogrosiku.eu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość powiedzcie mi proszę
ja też robie z bigos z kapusty kiszonej, dodaje niewiele zwyklej i uwielbiam kwaaaaśny bigos.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość shup
troche winka jeszcze. Jednak taki pól na pól z kapusta biała jest lepszy,o niebo lepszy.Kazdy jednak robi tak jak lubi:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hugwannn
Koncentrat , powidla sliwkowe i podduszona cebulę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my tu pierdu pierdu o jedzonku mnie na szare kluchy naszło właśnie z kapustą i boczkiem:D podsmażane ---a wiosna tuż tuż....o figure trzeba się troszczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość shup
Ja tez robiłam kiedys z cukini i z kabaczka tez jest bardzo dobry:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maja gdynia
a te grzyby do bigosu to jakie? moga byc lesne zamrozone?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość shup
moga byc zamrozone,ale suszone wydaje mi sie ze lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość shup
i oczywiscie wczesniej namoczone w wodzie,potem dodane do gotujacego sie bigosu.Czosnek jeszcze ja daje podsmazony na patelni troche.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja wole suszone grzyby bo aromat trzymają ..ale jest jeszcze inna prawda-jak dodałam świerze zadmażone grzyby to były take....leeee ślske....takie -nie umiem obrać w słowa ale jakbym mała w buzi zdechłego ślimaka:D:D:D o co innego jak same grzyby jem--to sie nastawiam na take doznania hahah-uwielbiam grzyby każde poza tymi w occie--a najbardziej kanie/sowy zrobione w panierce z bułki tartej jajka-jak kotlety usmażone.....lecę do kuchni po niegazowaną bo sie zaślinie:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość shup
ja takie swieze ale z wiekszym kapeluszem obtaczam w jajku, bułce tartej i smaze i potem zalewam zalewa octowa.Boze jak je wyciagne na zagryche to w sekundzie znikaja ze stołu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SHUP---wyjaśnij, że moczy się długo te suszone---skoro na forum się ludzie pytają to mogą nie wiedzieć :P:P a mace przepisy na fajne potrawy z grzybów--- ja moge zapidać wam przepis na: boczniaki w śmietanie lght słodkiej z czerwonym pieprzem i bazylią, plus drobniej pokrojona w kostki czerwona słodka papryka doprawasz i w zasadzie tyle-sól do smaku, pół cytryny skroplone do śmietany bazylia podarta podane na ciepło-magia-mój facet nie za to m.in pokochał:D:D:D a wygląda to bajecznie a prooooste że hej!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość shup
ja tak robie i niezlatuje mi ta panierka,mnie mój własnie za to pokochał .Nanosił mi zawsze pełno z lasu i opikałam je,albo marynowałam albo suszyłam.takie suszone to czasami tez miele i potem sproszkowane sypie do sosów czy innych zup i dań,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeeej gdybym ja miała las gdzieś blisko tobym miała urządzone jak w wiejskiej kuchni-grzyby na sznurach---w tyłku mam jakieś tam suszark elektryczne-okradają mnie z jesiennego klimatu-- mialabym leśną jarzebinę, a tak pozostają mi zioła w donizkach, czosnek w warkoszy papryczki których nie używam ale widzą-nie moge jeść na ostro:D:D to super zrobie takie grzyby a co!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość shup
kurde mnie teraz smak na szmory przyszedł.Czyli jajecznica z grzybami(gdyby ktos nie wiedział) chyba zapodam je jutro na kolacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość shup
wow!! ja mam piersi z kurczaka wkieszonkach z zóltym serem i opanierowane w płatkach kukurydzianych Spadam s tad dzis bo mi ślina z geby kapie na klawiature :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzyby do bigosu: moim zdaniem nie trzeba moczyc, bo bigos gotuje sie tak dlugo, ze same dawno zmiekna. a moczac pozbawiamy je smaku, chyba ze dodamy ta wode do bigosu, ale i tak to o jedna czynnosc za duzo. ja bigos robie tak: podsmazam na boczku wedzonym cebule, dodaje surowa kapuste, pieczarki (bo z reguly nie mam lesnych grzybow, chyba ze pare suszonych), surowe mieso pokrojone w duza kostke, kwasna kapuste, sos pomidorowy, suszone sliwki. albo zamiast miesa kielbase, ale nie lubie jak za duzo roznych rzeczy mi sie w bigosie paleta. gotuje kilka godzin, potem na drugi dzien odgrzewam i znowu kilka godzin. oczywiscie na minimalnym ogniu, tak sobie tylko pyka. moim zdaniem uprzednie podsmazanie lub pieczenie miesa do bigosu nie ma sensu, bo on sie tyle gotuje, ze mieso calkowicie zmieknie i pusci do bigosu smak. chyba ze ktos juz ma uprzednio upieczone mieso i chce je wykorzystac. zreszta niech kazdy robi jak lubi, dla mnie najwazniejsza jest minimalizacja roboty i maksymalizacja smaku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
khy khy...grzyby suszone oddają smak kiedy są poddawan eobróbce termicznej!!!-jeżeli zalejesz je chłodną wodą zmiekną ale nie zabarwią znacząco wody i nie stracą smaku:D a będą miekkie-a ja bigosu wcale 2 dni nie gotuje hahah

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nawet po 2 godzinach gotowania grzyby zmiekna, ale gotuj sobie jak chcesz ;) ja nie widze potrzeby moczenia grzybow, jesli sie je w mokrym srodowisku gotuje dluzszy czas. co innego do jakiegos szybkiego sosu, na przyklad. kiedys gotowalam kilka godzin, ale faktycznie, taki prowdziwie bigosowy robi sie dopiero po ponownym odgrzaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość shup
Ja uwazam i robie tak ze grzyby najpierw mocze.Jednak co do smaku bigosu to zgadzam sie ze na drugi dzień po ponownym przegotowaniu jest lepszy:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×