Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Chce rozwiesc sie

Jak sie rozwiesc, pytanie do osob ktore maja to za soba

Polecane posty

Gość Chce rozwiesc sie

Pytanie do osob, ktore maja rozwod za soba, od czego zaczac? Gdzie zlozyc pozew, jesli pochodzimy z dwoch roznych miast , wzielismy slub w innym miescie, a od wielu lat mieszkamy za granica. Wybieramy sie do Polski , czy wtedy zlozyc pozew w miescie, gdzie bralismy slub? W sadzie czy USC? Jak to wszystko zrobic krok po kroku, pomozcie bo jestem zielona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malogosia poradzcicei mi
a w uk nie latwiej bedzie wam sie roziwesc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Chce rozwiesc sie
sLYSZALAM , ze w UK sa szybkie rozwody, ale w UK nie mieszkalismy nigdy i nic nas z tym krajem nie laczy, wiec jechac po rozwod to chyba nie wyjdzie?:O A szkoda, teraz zaluje, ze nie tam przyszlo nam zamieszkac :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malogosia poradzcicei mi
a czemu nie wyjdzie? woilisz w polsce z pastwiacym sie sewdzia urzerac ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość złożyć pozew w sądzie
ot co

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Chce rozwiesc sie
To co mam leciec specjalnie do UK jasne, a co z mezem z ktorym sie rozwodze, w zyciu sie nie zgodzi. Zlozyc pozew w sadzie - dzieki, niby wydaje sie proste dla kogos kto to przechodzil, ale dla mnie to wszystko to czarna magia. W jakim sadzie, jaki pozew, jak zlozyc itd - ja naprawde jestem zielona w temacie, nigdy w zyciu nawet w sadzie nie bylam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Chce rozwiesc sie
A poza tym jak UK, chyba trzeba tam troche pobyc, bo jednak w minute papieru nikt nie wyda, trzeba miec jakis adres itd, co ja mam teraz wszystko rzucic, zeby leciec do UK po rozwod? Chore jakies :O Cos czytalam, ze trzeba zlozyc wniosek do sadu okregowego w miejscu zamieszkania pozwanego, nie wiem czy tak, czy dobrze zrozumialam? I co, jesli on w tym miejscu nie przebywa, a jedynie widnieje w meldunku (ma tam dom). Chodzi mi tutaj o Polske oczywiscie. I pytanie: jak dlugo czeka sie na sprawe i ile to wszystko trwa zakladajac, ze obie strony godza sie na rozwod?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mmmmmmmmmmmmmmmmm9
musisz zlozyc pozew z opisana sytuacja dlaczego chcesz rozwodu, zaznaczyc czy z orzekaniem czy bez,ustalic podzial majatku, chyba ze sie bedziecie o to szarpac to musisz zlozyc oddzielny pozew o podzial, jezeli macie dzieci musisz napisac jak widzisz dalsza opieke, widzenia z dzieckiem.skladasz to do sadu okregowego w 2 egzemplarzach, plus akt malzenstwa i akty urodzenia dzieci.pozew mozesz zlozyc conajmniej po pol roku od chwili kiedy ustala miedzy wamii wspolnota gospodarcza i wspolzycie.po zlozeniu pozwu czekasz na sprawe , zalezy jakie miasto od 3 mies do pol roku.jezeli jestescie dogadani to masz szanse na rozwod na pierwszej sprawie, jezeli sie szarpiecie to i 3 lata...w pozwie podajesz adres zameldowania meza lub adres w ktorym wiesz ze przebywa i ma prawo odebrac polecony, jezeli nie odbierze moze byc lepiej dla ciebie bo sad orzeknie rozwod bez jego obecnosci albo druga wersja bedzie odraczal sprawy az go namierzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rozwodka od wczoraj.
Ja skladalam pozew do sądu okręgowego odpowiedziengo dla mojego miejsca zamieszkania, w pozwie trzeba podac adresy pod ktorymi aktualnie zamieszkujecie, nie wazne czy to są adresy zameldowania czy tez nie. Warto wszystko ustalic z mężem wczesniej, jesli chcecie rozwod bez orzekania o winie, to wtedy wszystko pojdzie gładko:D Ja sie wczoraj rozwiodłam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×