Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pumpernikielka

3,5 msc i jabłuszko?

Polecane posty

Gość pumpernikielka

Nasz synek ma ponad 3,5 miesiąca, za tydzień skońcy 4. Dzisiaj dałam mu spróbować tak na czubek lyzeczki utarte jabłuszko i mu posmakował. Można już dawać takie rzeczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PIT z ZUS-u
zależy czy karmiony persią czy mm, jak mm to powolutku juz mozna jak piersią to zazwyczaj diete rozszerza się ok 6 msiąca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
można ale ja bym zaczynała raczej od ugotowanego jabłka a nie surowego a jeszcze lepiej najpiew zacznij od warzyw i kleiku ryżowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość osamotniona i smutna
jak zaakceptuje to można, ale ja np dałam córce gdy miała 4 miesiace i jabłko jej zaszkodziło, dostała biegunki i musiałam z nia isc do lekarza, a czym karmisz??to też ma znaczenie, bo butelką to wcześniej sie daje stałe posiłki a piersią o miesiac później

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój 19.04 skończy 4 miesięce więc wiek bardzo podobny i jabłuszko, banany i marchewkę to już prawie od miesiąca je a teraz rozszerzamy dietę o ziemniaczki, winogrona, dynię i inne takie od 4 miesiąca :) jak narazie tylko z jagód musiałam zrezygnować bo go przeczyściło po nich do tego tez jada już kaszki bananową, jabłkową oraz kleik ryżowy i kukurydziany dodam że od początku jest na mm a i żeby nie było awantury bo jak zwykle zaraz mnie zjadą co poniektóre każdy produkt jest wprowadzony za zgodą a wręcz z zalecenia lekarza pediatry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pumpernikielka
karmię i piersią i sztucznie. pierś daje mu w nocy, a wdzień tylko tak żeby się uspokoił jak bardzo marudzi, albo żeby go uśpić. Moja mama to mówi że jeszcze nie wolno ale skoro mu posmakowało to może dawać mu codziennie raz łyżeczkę, raz dwie i tak coraz więcej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeżeli tylko jego układ pokarmowy się nie zbuntuje to spokojnie możesz dawać to przecież już prawie 4 miesiące od tego wieku to już nawet producenci słoiczków pisza że można a oni są bardzo ostrożni bo jakby coś się dzieciom działo po ich produktach to by nieźle po dupie mieli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość osamotniona i smutna
dzieci ma butelce inaczej jadaja, moje na piersi więc dlatego jej zaszkodziło, można wszystko dawać, tylko trzeba uważnie obserwować dziecko, moja ma 17miesięcy, i tylko miałam z nią problem włąśnie z tym jabłuszkiem i jak miała 12miesięcy z winogronami,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój synek dostał pierwsze jabłko jak tylko skończył 3msc. Oczywiście tak jak Ty, dałam za pierwszym razem tylko troszkę, na czubku łyżeczki (rozgotowane i zmiksowane blenderem). Teraz dostaje już trochę więcej. Dzisiaj planowałam wprowadzić marchew, ale nie wyszło- zapomniałam kupić marchewkę :P Pamiętaj, że jabłko surowe rozluźnia kupkę nastomiast gotowane 'utwardza'.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×