Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość inka z mlekiem897

Lepiej chodzić na siłownię częściej a krócej czy czy rzadziej a dłużej?

Polecane posty

Gość dfjkhskjhsd
Vitalmax jest jedna z firm produkujących suplementy, CFM to wlasnie izolat bialka. W tym koktajlu akurat masz troche mniej bialka, za to nieco wiecej weglowodanow i tluszczu. Kwestia wyboru. Nie wiem na ile jest to oryginalny produkt vitalmax, nie kupuje akurat za wiele produktow tej firmy, ale chyba nie rzucil mi sie dotad w oczy taki wyglad opakowania. Kwestia pogrzebania w necie i sprawdzenia tego. Generalnie, jesli odpowiada Ci taki sklad produktu, to pewnie, czemu nie... Generalnie nie widze, zeby zawieral jakies dodatkowe witaminy itp. Zawiera za to weglowodany proste i aspartam, ja staram sie kupowac produkty bez dodatku slodzikow, bo chyba nie sa za zdrowe. Cena tez nie powala, dostajesz 300g za 30zl, gdzie np. 600g bialka z Olimpu masz za 49zl (w odzywce 87g bialka /100, a w tym koktajlu 69/100), a wiadomo ze to bialko jest najdrozsze, 1kg weglowodanow kosztuje 17zl ... Shake i tak najwygodniej robi sie w blenderze, wiec bez roznicy chyba czy wsypiesz sobie jedna lyzke z jednego pojemnika, a druga z drugiego, albo wrzucicsz je do shakera i zabierzesz na silownie. Kwestia indywidualna, co wolisz, to kup :) Po silowni taki posilek jest o tyle dobry, ze warto wtedy wlasnie spozyc troche wegli prostych i jakies szybko wchlanialne bialko, a raczej nie znajdziesz lepszego niz izolat. Jesli szukasz suplementow, to rzuc okiem np. tutaj: http://www.fbb.pl Ja kupuje u nich od dluzszego czasu i jestem zadowolony, maja niskie ceny i solidnie sie wywiazuja z zamowien. Chociaz tak samo sfd.pl kfd.pl itd prowadza wlasne sklepy, wiec mozna sie rozejrzec. Co do samego posilku, to sa tez batony proteinowe, ktore pewnie beda jeszcze wygodniejsze, zwlaszcza jesli sie jest poza domem, tylko one zwykle zawieraja juz wiecej weglowodanow (ale nie cukru) i tluszczy, to jest w zasadzie takie zastepstwo posilku, ja czasem jesli jade w trase, to wole wziac 1-2 takie batoniki, niz jesc gdzies w knajpie albo kupowac cos na stacji. Rozejrzyj sie, zobacz co Tobie pasuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dfjkhskjhsd
O przepraszam, tamten vitalmax to chyba nawet nie izolat, tylko koncentrat, wiec jeszcze z laktoza itp. Czyli cenowo chyba nie powala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inka z mlekiem897
hmmm.. rozumiem, muszę o tym poczytać, apropo batonów gdzie można je kupić ? bo chyba w tesco czy carefurze są raczej mało dostępne ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dfjkhskjhsd
Mysle po prostu, ze jesli juz chcesz kupowac suplementy, to nie ma sensu przeplacac za slabsze bialko z domieszka cukrow, lepiej kupic sobie oddzielnie, wtedy mozesz sobie mieszac wedle potrzeb. Batony mozna kupic w tych samych sklepach co reszte suplementow, zajrzyj sobie chociazby pod adres ktory Ci podalem, tam masz wszystko ladnie podzielone na kategorie. Poszczegolne sklepy moga sie roznic troche oferta i cenami, w sklepie sfd.pl jest chyba troche batonow, ktorych nie widzialem na fbb np. Jesli szukasz szybkiego posilku, ktory mozesz zrobic w domu, to ja czesto miksuje sobie blenderem np. odzywke z platkami owsianymi i jakimis owocami, sycace, pozywne i 2 minuty roboty... Przemysl sobie tylko, jak wyglada Twoja dieta i czy te bialko to bedzie akurat to czego potrzebujesz. Jesli piszesz, ze zjadasz wystarczajaco, to mysle ze moze ewentualnie jako zamiennik posilku po silowni mogloby Ci sie cos takiego przydac, ale to tez chyba nie jest jakas koniecznosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dfjkhskjhsd
O batony mozesz tez zapytac na silowni, zwykle sprzedaja cos takiego. Jak to maja byc jakies pojedyncze sztuki, to nie ma sensu brac wysylkowo, wezmiesz sobie 1-2 sztuki, zobaczysz czy Ci pasuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Exoticccc
Mam pytanie dfghk czy jakos tak ;) Zauwazylam ze znasz sie troche na rzeczy mam 173cm 65kg wagi swego czasu jakies 2 lata temu schudlam 20 kilo ciezka swojac praca na silowni w pol roku.... teraz pragne rowniez pozbyc sie 5 kilo ale kompletnie jakby moj organizm sie zablokowal nic nie chce drgnac .... Czy polaczenie efedryny z kofeina jest w stanie mi pomoc ? jak to dawkowac mam tabletki 20stki Moze napisz co o tym uwazasz .... Z gory dziekuje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dfjkhskjhsd
Trudno powiedziec, co jest w stanie Ci pomoc, bo nie wiadomo z czego ten zastoj wynika... Moze wystarczy wprowadzic modyfikacje diety albo zintensyfikowac trening? A moze zeszlas juz po prostu do niskiej zawartosci tluszczu, trudno zgadywac. Generalnie, spalacze na bazie efedryny, kiedy byly jeszcze dostepne, dzialaly dobrze, wiec jest szansa, ze Ci to pomoze. Co do dawkowania, niestety nie pomoge, bo osobiscie nie stosuje. Przenies sie z tym na ktores forum sportowe, na pewno znajdzie sie ktos, kto dobrze doradzi. Na pewno na poczatku trzeba do tego podejsc ostroznie, zeby nie przedobrzyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale czy te suplementy sa jeszcze w pl dostepne?? nie jest za bardzo w temacie, ale cos mi sie kiedys obilo o uszy, ze sa zakazane. moj maz kiedys chcial schudnac i zaczal brac tego typu kapsulki. na niego wplywaly bardzo zle(agresja, nerwy, niekontrolowane zachowanie) na innych, ktorzy tez je lykali dzialaly podobnie. wiec ja jest przeciwniczka. moze byla o wina akurat tych konkrernych kapsulek. nie wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dfjkhskjhsd
No wlasnie spalacze z efedryna zostaly wycofane, bo jest to silny srodek, wiec trzeba uwazac z czym sie go laczy i z pewnoscia nie kazdy powinien go brac. Ale swoja role spelnialy dobrze, ja tez nie jestem zwolennikiem spalaczy, sam ich w ogole nie uzywam, ale jesli ktos juz ma...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inka z mlekiem897
Proszę Pana dfjkhskjhsd właśnie obliczyłam moje zapotrzebowanie kaloryczne, narazie pierwszy krok zrobiony, wyszło mi 1840 kcal Zgodnie z zaleceniem na stronie : http://www.sfd.pl/Zapotrzebowanie_kaloryczne%2C_sk%C5%82._prod._%C5%BCywno%C5%9Bciowych%2C_%25_bf-t276436.html wliczałam te najmniejsze wartości czyli : TEA wziełam 5 % TEF 6% NEAT 300kcal Nie chciałam brać juz skrajnie najniższych wartości gdyż mój trening jest na poziomie raczej średnim , o ile te mierniki pulsu są dobre na urządzeniach, to mój puls przy aerobach waha się w granicach 140 - 160 Jakieś uwagi ? Z góry dzięki za opinię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dfjkhskjhsd
Wybralas juz rzeczywiscie dosc skomplikowana metode wyliczania :) Jesli takie zapotrzebowanie Ci wyszlo, to ok :) Rozumiem, ze to jest zapotrzebowanie "normalne" ? Jesli tak, to pozostaje tylko odjac kalorii w celu redukcji i ulozyc na ta ilosc diete... Chyba zadnych uwag na tym etapie :) Pozniej zostaje juz tylko obserwowac organizm. Trzeba pamietac, ze wszystkie te metody obliczania sa, nazwijmy to "ustandaryzowane". Kazdy ma inny organizm, metabolizm itd. Wiec pozniej zostaja juz obserwacje i dopracowanie diety pod wlasnym katem, sama bedziesz widziala, czy chudniesz, czy nie, czy wszystko jest w porzadku... Takze teraz ukladanie diety :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inka z mlekiem897
Dziękuję ci za odp , szukam szukam i znaleźć nie mogę zapotrzebowania na białko węgle i tłuszcze, czy jeśli masz mozesz podesłac mi stronkę / linka jak to obliczyć ? Bardzo fajny jest na SFD dziennik dietetyczny, łatwo mozna policzyc ile się zjadło kcal ile bialka itd Tylko właśnie jak mam to policzyc ....?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ankaakk
Rozkład w zbilansowanej, z podziałem na dni treningowe i nie, masz tutaj: http://www.sfd.pl/PRZYK%C5%81ADOWY_JAD%C5%81OSPIS_DLA_KOBIETY_OD_PODSTAW.-t493530.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inka z mlekiem897
Wielkie dzięki , juz to dzisiaj zaczełam czytać ale nie skończyłam bo byłam u lekarza , dopiero teraz wróciłam zrobiłam obiad i zasiadłam Otóz powiedziałam mu o moim problemie że od dłuzszego czasu chodzę na siłownię, ostro ćwiczę, zero słodyczy itd itd, wiadomo...powiedział że najprawdopodobniej problem tkwi w jednym z leków który biorę ponieważ zatrzymuje on wodę w organiźmie, a że juz jestem na etapie prawie całkowitego wyzdrowienia ( nerwica/depresja ) to zamienił mi owy lek na inny , bardziej "delikatny" po którym jak to powiedział powinno mnie puścić, czyli ta odejdzie i waga w końcu się ruszy, bo lepiej jest mówi wziąść może nieco mniej skuteczny lek i się nie denerwować o wagę niż zameczać się codziennie pytanie dlaczego nie chudnę ?....powiedział także ze stres jest wielokrotnie razy bardziej szkodliwy od leków które biorę, ponieważ podczas stresu w organizmie wytwarza się duuużo substancji mocno szkodliwych itd... dużo się chłopak nagadał i dużo by pisać No więc mili Państwo zobaczymy, jestem taka ciekawa czy faktycznie miał rację czy faktycznie to ten cholerny lek zaburzył mi cały organizm.... Wieczorem dopiero zacznę czytać Wasze linki a jeśli chodzi o kalorie i dietę to wyszło mi że dziś zjadłam: 660 kcal 46g białka 19g tłuszczy 62g węgli Wzięłam to z kalkulatora z jednego z Waszych linków : http://dzienniki.sfd.pl/ Jeszcze nie wiem co ile powinnam jeść ale wdrażam się :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inka z mlekiem897
ankaakk Z Twojego Linku wynika już że jem za mało BIAŁKA ... z tłuszczami i węglami nie bedę miec problemu ale to białko, coś mi tu pachnie zakupem odżywki białkowej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ankaakk
Jesz przede wszystkim dużo za mało kcal, czym spowalniasz sobie metabolizm, a organizm na zwolnionych obrotach nie będzie chudł na pewno...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inka z mlekiem897
Spodziewałam się takiej opinii wiem że za mało ale to tylko dziś ponieważ byłam cały dzień w mieście, normalnie wychodzi mi około 1000 - 1200 kcal ale to i tak w dalszym ciągu za mało, tylko co mam jeść jak juz zjem kupe warzyw , nabiału , mam ochotę na cukierka albo wafelka ale tego wiem że nie mogę i koło się zamyka, no nic będę próbować poprawić tą sytuację, dzięki za opinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ankaakk
A to kwestia przyzwyczajenia, organizmu i podejścia chyba, normalnie na zbilansowanej nie powinno być mocnych węglowodanowych "dołków"... Ja rok temu bylam na low carb (w tym roku też wrzucę na ścinkę) gdzie węglowodanów praktycznie nie było, a zachcianek na słodkie nie miałam, ale ja ogólnie za słodyczami nie przepadam, więc pewnie było mi łatwiej. Jak masz ochotę na słodkie to włącz jakieś ciacho czy cukierki, ale raz w tygodniu w ramach rozsądnego cheat mealu (bardzo pożyteczna rzecz tak w ogóle, zwłaszcza dla psychicznego wytrzymania diety). Kaloryczność musisz podbić zdecydowanie, jak zaczniesz liczyć i zapisywać to samo się powoli powinno wyregulować (dziennik posiłków na dole pokazuje ile czego brakuje do dziennej normy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inka z mlekiem897
Ciężko się otrząsnąć jeśli ma się świadomość, że robi się wszystko dla zrzucenia wagi , siłownia 3-4 razy w tyg po 2 h, dieta bez grzeszków a na wadze na plus ....aż serce bokiem staje Tydzień temu było: waga 55,8 kg talia 70 cm pas na wys pępka 83 cm udo 53,5 cm biodra 96 cm łydka 34,5 cm ramię 26,5 cm Dziś tydzień później : waga 56,5 kg talia 72 cm pas na wys pępka 80 cm udo 53,5 cm biodra 95,6 cm łydka 34,5 cm ramię 26,5 cm Cóż nic więcej nie powiem...:( Ale od wczoraj biorę nowe leki zobaczymy może za tydzien - dwa coś się ruszy, tylko to daje mi nadzieję...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inka z mlekiem897
Ależ tu wieje pustkami, chciałam tylko poinformowac ze w czwartek rano kolejne ważenie i pomiary jeśli kogoś interesuje to zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inka z mlekiem897
Kolega dskjhdkgjhfdg miał racje z tymi centymetrami że na wadze prawie nic a cm będzie ubywać Mój wynik dziś tydzień po ostatnim mierzeniu: waga 55,7 kg (jestem przed okresem) talia 71 cm pas na wys pępka 83 cm udo 52,5 cm biodra 94,5cm łydka 34 cm ramię 26 cm Wszędzie mniej oprócz tali i pasa, natomiast w ogólnego wyniku jestem zadowolona :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ulinnnnka
Ja chodze na aqua aerobić i taniec brzucha dwa razy w tygodniu. Po tym drugim mój brzuszek zyskał piekszy kształt po dwóch miesiacach chodzenia na zajecia http://www.taniec-brzucha.waw.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, jestem zupełnie początkująca, zaczęłam chodzić na siłownię i proszę o radę jakie ćwiczenia wykonywać. Chcę zrzucić 8 kg, ale też przede wszystkim poprawić sylwetkę, kondycję. Na siłowni, gdzie uczęszczam znajdują się: orbitrek, biegacz-piechur, ławka i prostownik pleców, drabinka i podciąg nóg, stepper, wioślarz. Proszę o pomoc, może ktoś się wypowie. Jak ma wyglądać taki trening, jak długo ma trwać. Bardzo chcę zdrowo i mądrze schudnąć, oprócz ćwiczeń stosuję dietę ale nie wiem jak prawidłowo ćwiczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×