Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość DUPA A NIE KUCHARKA

do cholery co wy na te obiady gotujecie??!!!

Polecane posty

Gość DUPA A NIE KUCHARKA

ja nie umien i nie lubie a dziennie schabowych i piersi z kurczaka to jesc nie mozna :( powiedzcie co wy gotujecie? tanio/szybko/ŁATWO !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jest już dużo podobnych tematów na tym forum:) Gotuj to, na co masz ochotę w danej chwili:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ffdddass
wejdź na wielkie żarcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość srelemorele
ja dzis bigosik gotowalam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja np. dzisiaj
kupilam 0,5 kg mielonego mięsa. z 1/4 zrobilam spagetti bolognese z pomidorami, z reszty wyszlo 5 kotletow mielonych. No wiec jest zarcia na troche

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pomyslow mnostwo nalesnik na ostro i na slodkoi kopytka bitki do nich kluski slaskie tortilla spaghetti zapiekanki makaronowe ryby schab na mnostwo sposobow podobnie schabowe np de voleje albo z sosem pieczarkowym lazanie risotto miesa pieczone placki ziemniaczane gulasz leczo strogonoff piersi kurze z papryka sosem chili i orzeszkami ziemnymi to wszystko nie zabiera duzo czasu a jest pycha :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tanio, szybko, łatwo... zajrzyj tutaj http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=1924519&start=1230 Makarony z sosami - pieczarkowy z jogurtem nat. pomidorowy z natką pietruszki słodko-kwaśny - marchewka, ananas z puszki, pędy bambusa albo trochę mieszanki chińskiej mrożonej, nawet w BIEDRONCE można taką mieszankę kupić. zaprawiasz konc. pom. i już masz sos też do ryżu. kotlety z ryżu, z ziemniaków, pierogi -tu z godzinka roboty, ale wystarcza na kilka obiadów, bo można mrozić ryba pieczona w folii aluminiowej - kawałek ryby solisz, skraplasz odrobiną soku z cytryny, w środek - na wierzch wkładasz odrobinę masła z koperkiem i wrzucasz zawinięte do piekarnika na 10 minut temp. 200 stopni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gryczka
Zapiekanki z ziemniaków lub kaszy, najczęściej z białym serem. Kasza z sosem pieczarkowym. Ryż z warzywami z mrożonki. Naleśniki z fetą, z tuńczykiem, z serem. Barszcz czerwony i do tego placek drożdżowy z cebulą lub pieczarkami. Pizza domowa. Leczo. Fasolka po bretońsku. Cukinie zapiekane z twarożkiem. Makaron z szynką i groszkiem, carbonara, z tuńczykiem i oliwkami. Ryż z owocami i śmietaną. Zupa krem z ziemniaków, cebulowa, serowa, groszkowa, zalewajka, pomidorowa. Makaron z sosem brokułowo-serowym. Brokuł lub kalafior zapiekany z szynką pod beszamelem. Jajko sadzone, do tego ziemniaki i fasolka szparagowa. Pieczarki smażone i do tego kasza lub ziemniaki. Kasza ze skwarkami. Sałatka cesarska (sałata, grzanki czosnkowe, starty ser, sos majonezowy i kawałki grillowanego kurczaka na ciepło). Sznycelki z żółtego sera z czosnkiem. Ryba pieczona w folii. Uff... Mnóstwo tego jest :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tez czesto korzystam ze strony wielkie zarcie bo widze opinie i co wychodzi a co nie. ale czesto nie mam pomysłow na gotowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja pani wasza
dzisiaj krupnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja się staram urozmaica ale nie robię jakiś cudów;-) dziś bitki ze schabu w sosie grzybowym z buraczkami jutro będą łazanki w środę mielone z mizerią. Często zaglądam na wielkie żarcie bo mają mnóstwo fajnych i łatwych przepisów:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Miraculum5
A ja miałam kopytka z sosem z kurek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cafe afogato z rumem
zainteresuj się kuchnią francuską i włoską ,śródziemnomorską albo naucz się robić pierogi kopytka;) żadna filozofia , rybe kup rozmroź przypraw przyprawą odpowiednią i do piekarnika , poczytaj w internecie o przepisach(miliony stron masz na ten temat ale jak sie czytać nie umie i mysleć to wątpie ,że ci się przyda), wycinaj przepisy z gazet i ze ściennych kalendarzy(jak oczywiście masz takie ścienne kuchenne z wyrywanymi karteczkami) jak można widzieć problem jakikolwiek "co zrobić na obiad?" podziwiam waszą bezmyślność pójść do sklepu kupic gotowe pesto i do tego makaron i masz drugie danie z głowy , takie to trudne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gotowanie nie wymaga aż tak wielu zachodów jak ci się wydaje. Np.ja gotuję gar rosołu (tak na 3-4dni, jak stoi w lodówce to się nie psuje) i codziennie zmieniam go w inną zupę - pomidorową, pieczarkową, szczawiową, szpinakową, barszcz czerwony.... Na drugie najczęściej jakieś mięsiwo (na specjalne życzenie męża :) ) z sosem i ryżem/kaszą, ale czasami decyduję się na: -makaron z białym serem -ryż z truskawkami i śmietaną -zapiekankę z ryżem i jabłkami -racuchy -naleśniki -ziemniaki z zsiadłym mlekiem lub kefirem, do tego sadzone jajko -spagetti (z lenistwa kupuję sos w słoiku) -placki ziemniaczane -kotlety ryżowo-pieczarkowe -pizzę domowej roboty -risotto -lasagne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×