Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość smallgirl

19 tydzień ciąży to który miesiąc?

Polecane posty

Gość smallgirl

Ja już sama nie wiem jak to liczyć który to jest miesiąc ?nie wiem czy mam liczyć tydzień zapłodnieniowy czy normalnie.Pomóżcie prosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trallala
Ja zawsze liczylam miesiace od daty ostatniej miesiaczki. Np. Ostatnia miesiaczke mialam 11 maja, wiec 11 czerwca zaczal sie drugi miesiac. dla lekarza i tak wazne sa tygodnie, a jak mnie ktos pytal znajomy, to wmasnie ja tak liczylam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 miesiąc, już tłumaczę, ciąża trwa 10 miesięcy, nie 9 tak naprawdę, bo żeby uznać, że skończył się 9 miesiąc musze minąć 4 tyg ostatniego miesiąca czy 9+4, 12 tyg to 3 miesiąc ciązy więc jakim cudem 19tyg to 4, 19 tyg to już 5 miesiąc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoro ciąża trwa 40tygodni, to 19tydzień jest prawie połową ciąży. Czyli jesteś w ciąży już 4,5 miesiąca (prawie). Czyli jesteś w 5 miesiącu. No ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja liczylam oejmujac mc od daty porodu wyliczonej przez lekarza. czyli 15 luty data porodu, 15 styczen rozpoczety 9 mc, 15 grudzien poczatek 8 mc itak dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"...ciąża trwa 10 miesięcy, nie 9 tak naprawdę.." - chyba ci sie cos pomyliło :) 40 tyg to 9 miesięcy... Nie każdy miesiąc to luty i ma 28 dni :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciążę liczy się wg cykli księżycowych Edyciak, więc by 9 miesiąc mozna było uznac za skończony musi minąć pełen cykl księżyowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
więc doinformuj się sama najpierw, zanim zaczniesz mówić, że komus się coś pomyliło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cytat z pierwszej lepszej strony z neta: "Ile trwa ciąża Przyjmuje się, że 10 miesięcy księżycowych (każdy po 28 dni), czyli 9 miesięcy kalendarzowych inaczej 280 dni. Za jej początek bierze się pierwszy dzień ostatniej miesiączki to tzw. reguła Naegelego."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
więc autorka jest w 5 miesiącu, gdyż liczą się miesiące rozpoczęte, zaś tygodnie ciąży wg miesiączki jako skończone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość :))))))))))))))))))))))))))))
takie kretynki powinny mieć zakaz rozmnażania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×