Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

9 miesiecy

od kiedy czas zaczac myc zeby dziecku?

Polecane posty

Gość ja myłam od kiedy
pierwsze się przebiły - w rossmanie jest komplet trzech specjalnych szczoteczek pierwsza wygląda jak gumowy gryzak i masuje dziąsła, druga ma "włosie" ale gumowe a trzecia jest normalna i kupiłam specjalną pastę od 0 do 3 lat i myłąm od razu pastą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja ma juz 6 zebow a ja jeszcze ani razu jej nie mylam;/mam nadzieje ze przez to sie nic nie stanie:( robilas to rano i wieczorem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość troglodyta psita
moj 5 miesieczny syn ma juz 7 zębów. powinam mu juz je myc?!?!?! jak on m wyplukac buzie niby??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja myłam od ok. roku. Dla dzieci niemowlaków też są specjalne pasty (bez fluoru). Na początku dawałam b.mało pasty, bo wiadomo nie umiały wypluwać. Myję im rano i wieczorem. Ja im myję, a potem one "poprawiają" po mnie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja myłam od kiedy
nie musi umiec wypłukac - wystarczy trzymac dziecko nachylone odrobinę w dół i po umyciu pastą przemyc kilka razy szczotką zmoczoną obficie wodą - wtedy pasta w buzi rozrzedzi się i sama wypłynie - a nawet jak dziecko połknie to nie szkodzi bo to pasty bez fluoru i oczywiscie, ze jak dziecko ma 6 - 7 zębów to juz od dawna powinno miec je myte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość troglodyta papita
ciekawe, jak mialam 3,5 ies dziecku myć 1 zeba :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fisher Price są zaskakująco
Chusteczką higieniczną albo rąbkiem od pieluchy tetrowej, Wytrzeć dookoła. Jaka filozofia? Czy mycie zębów kojarzy ci się wyłącznie ze szczotką? Wyluzuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dziewczyny nie przesadzajcie
z płukaniem. Ząbki trzeba myć od początku. Później można dziecku przemyć gazikiem z wodą i tyle. Poza tym pasty dla maluchów są tak robione, że jeśli nawet maluch połknie tę porcję pasty, to mu nie zaszkodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pewnie, że od pierwszego ząbka, ale wszystko wymaga czasu i zdrowego podejścia - jeśli chcecie zakładanych efektów, to naprawdę musicie się mocno zaangażować - powinniście uczyć dziecko szczotkowania i wtedy dopiero pewne zmiany będą zauważalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak tylko sie przebily mylam, tylko używaj do tego celu oleju kokosowego nierafinowanego najlepiej bio - nie katuj dzi=ecka komercyjnymi bla bla pastami do zebow, bo ono to łyka. Bylam po konsultacji z dentysta. pozdrawiam i dbaj od poczatku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak czytam mamuski, ktor myly pastami do zebow to mnie skrecsa, ze juz tak w czas daja dzieciom chemie, ale jakze zdrowa bo bez fluoru pozdrawiam ?:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a ja często spotykam się z opinią,że warto przemywać już dziąsełka kiedy jeszcze nie ma zębów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×