Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość listopadziA

LISTOPADÓWKI 2011 - kto dołączy?

Polecane posty

u nas tez kapiel, potem kolacja...inaczej nie ma mowy,bo julka zasypia przy jedzeniu :) macie moze problemy z zasypianiem? bo ja ostatnio potrafie do pozna sie wiercic a mala od dawna spi :) gdy zasne to ona akurat budzi sie na mleko i ja znow od nowa sie mecze.. spie po 2h na dobe... ;/ juz nie wiem co z tym zrobic ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kolejna ciężka noc za nami...ehh u nas też jest kąpiel potem mleczko i często zasypia przy nim..więc nie ma mowy o innej kolejności ale oczywiście jak będzie większa sie to zmieni.. ja nie mam problemu ze snem i nigdy nie miałam więc nie pomoge.. my też zauważyliśmy że ostatnie tyg Maja robi sie bardziej poważna taka dorosła z wyglądu już nie jest taką malutką dziewczynką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy i jak należy czyścić pierwsze wyżynające się ząbki? Pierwsze wyżynające się ząbki trzeba koniecznie czyścić, zwłaszcza że nie są one jeszcze w pełni zmineralizowane, a więc są bardzo podatne na próchnicę. Stomatolodzy zalecają rozpoczęcie higieny jamy ustnej u dziecka jeszcze przed pojawieniem się pierwszego ząbka. Bezzębne dziąsła niemowlęcia należy przemywać jałowym gazikiem (można go kupić w aptece), zwilżonym w letniej, przegotowanej wodzie lub naparze z rumianku. Gazik najwygodniej jest rozłożyć i nawinąć na palec wskazujący. W ten sam sposób myje się po każdym posiłku pierwsze ząbki mleczne, pamiętając, aby wycierać je zarówno od strony warg, jak i języka. Najważniejsze jest czyszczenie zębów dzieciom przed snem nocnym. czyli ssmą wodą bez pasty myć ząbki??hmmm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeszcze to Od kiedy można czyścić zęby dzieci pastą do zębów i jak ją odpowiednio dobrać? Do niedawna przeważał pogląd, że pastę do zębów bez fluoru należy wprowadzać u dzieci trzy czteroletnich, a pastę z niskim stężeniem fluoru (250-500 ppm) dopiero wtedy, gdy dzieci potrafią płukać jamę ustną. Obecnie preferuje się wcześniejsze wprowadzenie pasty z fluorem w wyższym stężeniu (1000 ppm), nawet u dzieci po pierwszym roku życia. Wynika to z faktu, że dopiero pasta o wyższym stężeniu fluoru gwarantuje jego profilaktyczny wpływ na zęby, a przez to dodatkowo zabezpiecza delikatne ząbki dziecięce przed próchnicą. Jednak stosując pastę z fluorem u maluchów należy przestrzegać pewnych zasad: - nakładać niewielką ilość pasty (u dzieci, które nie potrafią płukać, ilość ta nie powinna być większa niż wielkość paznokcia najmniejszego paluszka dziecka), - wcierać pastę we włosie szczotki, aby dziecko jej nie połykało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas najpierw jest kąpiel,a potem mleczko ... Na temat ząbków sie nie wypowiem bo u nas zadnego jeszcze nie ma i narazie nie zapowiada sie zeby cos tam wyszło mimo ze dziasełka ma czerwone i opuchniete... Iza ja wczoraj ogladałam sobie zdjecia małego jak grzecznie lezał nieruchomo,a teraz to mały diabełek wszystko sciaga,podnosi sie,krzyczy itd...dzisiaj to wogóle zebrało mu sie na spiewanie od rana non stop wydaje "miłe" dla uszu dzwieki:) U nas dzisiaj piekna pogoda wiec zaraz ruszamy na spacerek Ja mam pytanie kupowałyscie cos na owady typu komry itd dla dzieci?mozecie cos polecic bo wczoraj byłam z małym w praku i pełno tych meszek wszystkiego i sie zastanawiam co kupic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny . :) Ali waży 7 kg . ja sie też zważyłam i ważę 48 kg . mała moja tez żarłoczek , rano kaszka 150 ml potem obiadek cały mały słoiczek popije herbartką . zaczęłam jej dawać kubusie pani doktor mówiła że moge ale rozrabiać mam z wodą i tak też robie i jest ok . kupiliśmy dzisiaj x-lander XA za 1260 kolor europe http://www.bobowozki.com.pl/product_info.php?products_id=955&%3CosCsid%3E ali ma dwie jedynki na dole, idzie jedynka do góry . zmieniliśmy nosidełko na zwykły fotelik z możliwością leżenia fisher-price . pozdrawiam mamusie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ania jaki ten fotelik ?? bo ja juz tyle obejrzalam i sie nie moge zdecydowac.... jeden mi sie podoba ale kosztuje ponad 700 zl a tyle na fotelik nie wydam :P niestety cena idzie w parze z funkcjonalnoscia i wyposazeniem :P ja chce regulowany z 4 pozycjami,,,bo my z nl i do nl to jest 12h samochodem ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki,,link u mnie nie dziala cos ;/ jakis error :D ale znalazlam po nazwie na allegro,,, no cos w tym stylu tez patrzylam...i cena nawet przystepna :D i mysle ze wygodny :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bambusikk no mojej ali sie podoba zadowolona bo wszystko widzi :) no i dwa ja widze ją :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny czytam Was od początku, też jestem mamą z listopada 2011. Chciałam napisać parę słów o fotelikach. Błagam Was nie patrzcie na to czy Wam się dany fotelik podoba czy też nie. jakie ma wyposażenie czy kolor tapicerki. Najważniejsze w foteliku są TESTY BEZPIECZEŃSTWA. Tylko one mogą wskazać, które foteliki są odpowiednie i przede wszystkim zapewnią maksimum bezpieczeństwa podczas wypadku dziecku. Jeśli weźmiemy to pod uwagę, potem dopiero można dobierać kolor czy też to jakie ma funkcje. Polecam stronę http://fotelik.info/pl/testy/2011/ocena/malejaco/index.html i tam kolumnę bezpieczeństwo. Ania, wydaje mi się, że Twoja Ala jest jeszcze za mała, żeby jeździć przodem do kierunku jazdy. Tak zrozumiałam, że ją przewozisz. Napisałaś, że Ala waży 7 kg, to za mało aby dziecko przewozić przodem, ponieważ podczas zderzenia działa na nie niewyobrażalna siła i niestety może to się źle skończyć. Nie chcę Was to pouczać dziewczyny. Chciałam tylko, żebyście zrozumiały, co jest ważne przy wyborze fotelika dla dziecka. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jednak wróciłam do kolacji po kąpieli. Wcześniej zmieniłam bo po kąpieli już bardzo płakał z głodu ale teraz w dzień jada zdecydowanie więcej i dzisiaj po kąpieli było ok. a po mleku spanie :) I na razie tak zostanie a i tak podjada z cyca w nocy więc wieczorna toaleta jamy ustanej i zostaje naruszona ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania23, fajny kolorek wózeczka ;) Co do fotelika, to mi sie podoba taki : http://allegro.pl/coneco-cocoon-fotelik-samochodowy-0-18kg-bielsko-i2337344155.html Zośka w sumie jeszcze spokojnie mieści w swoim foteliku, dopiero w zeszlym tygodniu wyjelismy jej wkładkę dla noworodków, tylko, że ona strasznie się wkurza i krzyczy całą drogę póki nie zaśnie albo nie dojedziemy do celu, bryyy :) Tylko nie mam pewności czy wiekszy rozwiąze sprawę, bo takie maluchy i tak trzeba wozić tyłem do kierunku jazdy, więc i tak będzie wpatrzona w oparcie fotela samochodowego :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, kolejne pytanie mam :) - jak ubieracie dzieciaki do spania teraz, w taką piękną pogodę? Ja w pajacyka, samego bez body i albo przykrywam kołdrą albo kocem jak jest cieplej. Zdarzyło nam się też kilka razy spać przy uchylonym oknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maja też sie mieści bez problemu do fotelika maxi cosi bo jest do 13kg a ona waży 8200g a potem pomyślimy test bezpieczeństwa najważniejsze!! mała już od dłużeszego czasu śpi w samym pajacyku pod kołdrą albo pod cienkim kocykiem z podwiniętym troche rękawkiem i odpiętym jednym zatrzaskiem pod szyjką i jak narazie jest ok chociaż w te upały niedawno to myślałam żeby spała w samym body ale zmieniłam jej z kołdry na kocyk cienki i było ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie nie . mała siedzi tyłem jak prowadze a widzi mnie jak siedze z boku he he widzi szyby i tylną półkę i kaczuszke którą jej tam powiesiłam :) no ładny na żywo jest ładniejszy kolorek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymek od bardzo dawna tak śpi, nie wiem, chyba od 3 miesiąca a to była głęboka zima wtedy jeszcze więc zastanawiałam się momentami teraz czy nie czas zmienić na coś lżejszego ale chyba lepszym wyjściem jest kocyk... bo jednak zdarza mu się wykopać i momentami śpi bez przykrycia albo z kocem na głowie ;) no i nie wyobrażam sobie żeby miał wtedy gole nóżki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość efua17
ZAPRASZAM WSZYSTKIE DZIEWCZYNY NA NOWE FORUM WWW.RAJKOBIETY.PL PODZIELCIE SIĘ Z INNYMI SWOIMI WRAŻENIAMI,OPOWIEDZCIE O SWOICH DZIDZIUSIACH I O CIĄŻY INNYM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki dziewczyny za opinie :) ala śpi w bodach na długi lub krótki rękaw zależy czy jest ciepło czy chłodniej skarpetki i cienkie spodnie (wyglądają jak dół od piżamy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez poszukuje fotelika,stwierdziłam,ze moze lepiej kupic dobrej firmy z atestami,ale używany ... Do snu małemu zakładam tak jak dzisiaj upał ma samo body na krótki rękawek i jest przykryty kocykiem na chłodniejsze dni ma body na długi i półspiochy albo pajcyk...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ŁOooooooo to Julka spi w samym body z krotkim rekawem od uuuu ... długo...i mam 21 stopni w pokoju... i karczek cieply... tylko ona spi ze mna to nam razem cieplej :) rano i tak sie odkopuje :) a w dzien to ona najchetniej w samym pampuchu by spala:) Magslom - ja tez na ten fotelik zwrocilam uwage na allegro - zdecydowanie sie wyroznia :) ale wydaje mi sie mały :) i malo "przyszlosciowy"...:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie cisza ale całkiem byc może że dojdzie w nocy i do mnie w końcu z poz niedaleko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bambusikk... mój brat dla swojej córeczki używa taki do 25 kg i ona ma teraz 5 lat i nadal w nim jeżdzi, bo ona waży dopiero 16kg :D Ania23, ja zamówiłam sobie color pack, ten różowy, a właściwie to jest taki malinowy, pasuje na moją wersję x-landera. A mój brat kupuje teraz x-landera move dla swojego synka, właśnie w kolorze Europa, też widziałam go na żywo, śliczny kolor. Też bym chętnie chciała fotelik z testami, ze względów bezpieczeństwa, jednak w tym przedziale wagowym, czyli od 0-18 wszytskie sa mega drogie. A musiałabym też wymienić fotelik starszemu synkowi, żeby był równie bezpieczny... Zobaczymy, jeszcze mamy trochę czasu na to ;) Mała w te ciepłe noce śpi w samym bodziaku na krótki rękaw, a w chłodniejsze w pajacyku, albo body na dł. rękaw i półśpiochy. U nas okno uchylone cały rok, bardziej lub mniej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wogóle x-lander ma teraz te kolorki ładne takie inne źywe :)no u nas daje niesamowicie . Mam wrażenie że, mi zaraz okna wypierdzieli :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to julka pół roku za 3 dni i ma niecale 7 kg :D ale ciesze sie ze byla malutka przy urodzeniu :D bo łatwo poszlo :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kobietki ;) my jeszcze nosidełka nie zmieniamy. Amela mieści się w swoim nosidełku. Ja myślałam o foteliku firmy RECARO young sport. http://allegro.pl/recaro-young-sport-kolekcja-2012-fajne-gratisy-i2313994189.html Kosztuję coś w granicach 800zł ale z tego co czytałam powinien starczyć do 12 roku życia więc jest to wydatek spory ale na dłuuuugi czas :) a i firma dobra :) a zmienię go jak mała wagowo dorośnie do niego no i sama będzie siedziała. ania Twój fotelik i wózeczek fajny :) Amelka śpi w bodach i półśpiochach lub body + śpiochy. przykryta kołderką w ciepłe noce uchylam delikatnie okno wtedy wszystkim nam śpi się lepiej :) wow! 7kg niezły wynik :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć kobitki! daaawno mnie tu nie było ale zaglądam co jakiś czas. Napiszcie mi czy Wasze maluchy już same siedzą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×