Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość po rozwodzie chyba

zwrot kosztów

Polecane posty

Gość gość
Mąż powinien zwrócić koszty po uprawomocnieniu wyroku, 300 zł i sąd 150 zwraca bo pozew był bez orzekania o winie dla powodki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak czytam te głupoty to az mi nie dobrze; płacisz 600 zł jako powodka . Mąż ma Ci zwrócić ze swojej kieszeni 300 zł. Sąd oddaje 150 zł z tych 600 ktore wplacilas skladajac pozew tak jest w moim przypadku. Bez orzekania o winie! Czyli sąd bierze (koszty sprawy) 450 zł za rozwód . Jak widzę te wzory z matematyki to mam ochotę moja matematyczke przytulić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goscgrafi
Była żona znajomego chce zwrot kosztow od byłego męża... po 2latach od sprawy ma to sens ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zzz zniecierpliwiony
Skoro zapłaciłaś za rozwód 600 zł bez winy żadnej ze stron , powinnaś otrzymać zwrot 300 zł od byłego małżonka , to winno być zawarte w wyroku rozwodowym. Nie wlicza się w to kosztów adwokackich w przypadku takiego rozstrzygnięcia sprawy. Jeżeli takowe były.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a jak żona po rozwodzie (zasądzony zwrot kosztów) nie chce zwrócić, to co mam zakładać nową sprawę o zwrot kosztów? czy iść z tym do komornika o 600 zł ? :) jak to wygląda w praktyce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zzz zniecierpliwiony
"""""" gość dziś a jak żona po rozwodzie (zasądzony zwrot kosztów) nie chce zwrócić, to co mam zakładać nową sprawę o zwrot kosztów? czy iść z tym do komornika o 600 zł ? usmiech.gif jak to wygląda w praktyce? """""" Iść z tym do komornika , wcześniej do sądu o nadanie klauzuli wykonalności. Proponuję też wziąć do tej sprawy adwokata i obciążyć w ten sposób ją dodatkowymi kosztami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zzz zniecierpliwiony
"""""" gość dziś a jak żona po rozwodzie (zasądzony zwrot kosztów) nie chce zwrócić, to co mam zakładać nową sprawę o zwrot kosztów? czy iść z tym do komornika o 600 zł ? usmiech.gif jak to wygląda w praktyce? """""" Iść z tym do komornika , wcześniej do sądu o nadanie klauzuli wykonalności. Proponuję też iść z tym do adwokata i w ten sposób obciążyć ją dodatkowymi kosztami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×