Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Angellika

Córa 7m-cy. Na piersi. Co ugotować i czy można na zapas czyli mrozić ???

Polecane posty

Gość Angellika

Karmię córkę tylko piersią. Od 1,5m-ca dostaje w ciągu dnia oprócz piersi na rządanie: kaszke, owoc i słoiczek z jakimś tam obiadkiem, ale sporo mnie to kosztuje, bo słoiczki są po 6zł :o (5,95) :o Fakt, że ze słoiczkami mi wygodniej, bo gotuję tylko mi i mężowi, a małej nie wiem jak i co :( ? Mogę np. kupić warzywa np. marchewka, pietruszka, ziemniak, seler do tego jakiś kawałek mięska z kurczaka i to potem zmiksować? Wyjdzie z tego papka? Co dodać aby konsystencja była odpowiednia? Mogę zamrozić i codziennie rozmrażać po porcji? Jak to kurde ogarnąć? Myśle i nie wiem :o jak dużo moge zamrozić? Na ile dni? POMOCYYYYYYYYY :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lelela
Ja mojej półrocznej córeczce, karmionej piersią, gotuje zupki jarzynowe i mrożę w pojemniczkach avent.Jarzynki gotuję w niewielkiej ilości wody, dodaję trochę kaszki manny, lub ryżu, osobno mięsko, potem wszystko razem miksuję z odrobiną oliwy z oliwek i z reguły wychodzi mi 8-10 porcji po ok. 160 ml. każda. Porcje mrożę i każdego dnia rano wkładam do podgrzewacza. na początku miałam problem z konsystencją, bo po rozmrożeniu była bardzo grudkowata. przez przypadek odkryłam, że po mocniejszym podgrzaniu zupka robi się znów aksamitnie gładka. Młodej smakuje i nie ma żadnych problemów z brzuszkiem, więc chyba na te 8-10 dni można spokojnie mrozić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mroziłam zawsze 3 porcję czyli 1 pierwszego dnia jadła, na drugi dzień to samo a 3 mroziłam gotowałam co 3 dni, a jak nie miałam czasu to wyciągałąm zarożona porcję robiłam takL gotowałam na początku kawałek królika, potem dodawałam marchewkę, ziemniaka lub ruż lub potem kaszę, seler lub pietruszkę, potem inne warzywa-zgodnie z tabelą- i na koniec wszystko blendowałam czasem potem dodawałam soli i trochę ziół i pieprzu pierwsze zupki są takiej konsustencji wodnistej papki, potem coraz bardziej geste i z czasem jak są ząbki to wieksze kawałki warzyw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha faktycznie przez p[ierwszy miesiąc oddzielnie gotowałam warzywa i mięso-bo podobno ten wywar z mięsa na początku jest troszkę za ciężki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młodamamaaaaa
nio nio czy mogłabys mi przyslac na emaila taka tabele zywienia - rozszerzania menu niemowlakowi? bo wspominasz o tabeli moj mail fresa9@tlen.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Angellika
a można mrozić w tych słoiczkach po zupkach z gerbera, hippa itp? Mam kilka pełnych słoiczków... jak żuzyje to pomyje i będą ok? Bo nie mam w czym tego mrozić :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie wiem czy w sloiczkach
mozna mrozic. Ja mrozilam w plastikowych pudelkach na zywnosc - takich malych kubeczkach. Ja kupilam je przez internet. Moze na allegro beda albo w sklepach AGD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×