Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ewelinaa222

Jak zrobić surówkę z białej młodej kapusty ?

Polecane posty

Gość ewelinaa222

Czym doprawić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaczekaj----
kurcze też mnie to interesi,,zjadłabym taka.kiedyś jadłam u rodziny błacebulka i tarta drobnitko marchewka..raz probowałam w domu no ale mi nie wyszła...podpisuje sie pod pytanem,,ktos powie jak zrobić taką dobra surówke?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Leviatyn
Możesz skropić sokiem z cytryny i dodać trochę cukru :). chociaż w obecnych czasach cukier to ekstrawagancja i wyjdziesz na rozrzutną ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelinaa222
Co mogę dodać do tej kapusty ? Marchewkę,coś jeszcze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skoro
kapuste osolic odrobine poczekac az pusci soki i dosączyc, przeplukac, dodac marchewke drobno startą i majonez, lub zdrowiej jogurt naturalny i doprawic do smaku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z koperkiem można
zrobić co jeszcze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nigdy mi nie zostaje
kapusta pokrojona, marchewka i jabłko potarte, trochę cebuli posiekanej, majonez, sól pieprz. Czasem dodaję zielona pietruszkę, łuskany słonecznik (dla urozmaicenia). Moja ulubiona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelinaa222
Dziewczyny zawsze trzeba posolić i poczekać aż puści soki i przepłukać ? Taką młodą kapustkę też ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do autorki....
Nie młodą nigdy nie solisz i nie płuczesz< ani nie odciskasz< tylko starą>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pyszna kapusta
Kupcie sobie szatkownicę do kapusty,drewnianą,miniaturka dużej wiejskiej,widziałam na internecie ale kupiłam sobie w sklepie PSS Społem z art gospodarstwa domowego drewnianą jak opisałam wyżej za 16 zł,rewelacja,kapusta jest drobno uszatkowana,wspaniale. Do takiej kapusty dodaję kawałek drobno posiekanego na desce pora(zieloną część)-ładnie wygląda,startą marchew na grubych oczkach,natkę.Następmie solę,dodaję dość sporo octu winnego,jak będzie za mało nie da smaku,oraz cukier,czubatą łyżeczkę,oliwa lub olej,wymieszać dokładnie i po odstaniu ok pół godziny jeszcze raz wymieszać i wcale nie trzeba odciskać kapusty! Surówka jest rewelacyjna,poprostu trzeba próbować i dodać do smaku więcej tego lub tego,smacznego:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czy wy do wszystkiego dajecie
majonez? :O Po co wtedy się wysilać? I tak każda surówka smakuje tak samo :O Żeby to jeszcze był domowy majonez, a nie to dziadostwo sklepowe :O A do surówki z młodej kapusty wystarczy dać nieco oliwy i sok z cytryny+sól i cukier

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gospodyni magda
kapustę poszatkowć posolić wymieszać a nawet można tak rękami ciut ją pomietolić żeby sól się rozpuściła ,jeżeli taka młoda na poczatku lata to tylko wymieszać , ja nie odciskam i nie płuczę pokroic po troszku :paryczkę , kiszony ogórek , pomidorek , marchewki ciut zetrzec na duzych okach, kukurydza z puszki , sok z cytryny i na koniec oliwa z oliwek zrób i napisz jak wyszło :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gospodyni magda
starej też nie płuczę , chyba że za duzo soku pusci to możesz troszkę odlać , ale nie myslę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość margolka66
Moją ulubioną sałatką - surówką z młodej kapusty jest: poszatkowana kapusta , pokrojona w kostkę papryka czerwona, pokrojony w półkrążki por, starta na grubej tarce marchewka, ilości warzyw wg uznania,doprawić to( do smaku) odrobiną soli, pieprzu , cukru, oleju i octu.Zostawić dobrze wymieszaną surówkę na 12 godzin - jest rewelacyjna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość margolka66
Duże ilości tej surówki , już wg ścisłego przepisu ,robię w słoiki na zimę!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do miśki
jak zrobic sos jogurtowy i o jaki ogórek chodzui?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×