Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość a tu mam odwagee

z jakiego miesa najlepiej wychodzi pieczen?

Polecane posty

Gość a tu mam odwagee

tez zapytam :) jak robicie by nie spieprzyc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z karkówki tylko obsypujesz przyprawami, wkładasz do piekarnika i gotowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Od wiekow nie pieklam miesa teraz gotuje w folii :) schab i karkowke wychodzi lepsze niz pieczone :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malinowe skwarki
ze schabu , karkówki jak ktoś umie to z polędwicy i dziczyzny jak masz dostęp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość margolka66
Ja pieczeń robię głównie z karkówki i szynki oraz filet z indyka, schab też jest dobry choć jak dla mnie trochę za "suchy", mięso uprzednio marynuję lub pekluję na sucho.Wkładam do rękawa i piekę, takie mi najlepiej smakuje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość franuś
Zrobiłam karkówkę z nowego przepisu myslałam że nie wyjdzie ale się myliłam robi sie tak; Na dno blachy sypię soli grubości na 2 palce mięso obtaczam w musztardzie posypuje suto ziołami prowansalskimi i układam na tej soli. Wstawiam do piekarnika na 25 minut temp. 210-220 stopni a potem zmniejszam temp. do 160 stopni i tak trzymam niecałe 2 godziny. Nie zaglądam, nie podlewam po prostu nic z tym nie robię. Po tym czasie wyjmuję na talerz i schładzam jesli ma być na zimno. Jest pyszna , soczysta i pięknie wygląda przed i po krojeniu. Soli weźmie tyle ile trzeba - akurat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość allicemnbb
Wołowina, jagnięcina, cielęcina, świniak - różne kawałki, w różnych krajach różnie jest tusza dzielona, a ja nie mieszkam w Polsce więc nie podpowiem konkretnie, sama piekę każde z tych mięs, zawsze ze świetnym rezultatem. Tłuste mięso zostawiamy jak jest, chude obkładamy cienkimi plasterkami boczku, jedno i drugie przyprawiamy jak chcemy i lubimy. Ważną rzeczą moim zdaniem jest specjalny termometr do mięsa, dzięki któremu nie trzeba wyliczać czy na ślepo trafiać ile czasu co piec, o taki np.: http://www.frito.pl/Dom_i_ogrod/Akcesoria_kuchenne/Pozostale/Termometr_do_pieczenia_do_mies,1824.html http://www.sklep.eskot.pl/Termometry/Termometr-do-pieczenia/pid,7126,cid,15859994,product.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość allicemnbb
franuś, musztarda ma wystarczająco dużo smaku i soli, po co jej jeszcze dodawać? ;) Robię często wołowinę w takiej musztardowej skorupce (solidna ilość musztardy do obtoczenia mięsa) i nie daję ani grama soli, a mięso jest idealne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z kazdego miesa wyjdzie dobra pieczen, pod warunkiem, ze dobrze przyprawisz i NIE PRZESUSZYSZ :) ja z reguly rabiam ze schabu. nadziac czosnkiem, obsypac obficie przyprawami: sola, pieprzem, majerankiem i czabrem. niech postoi przez noc. a jutro wkladasz do maksymalnie nagrzanego piekarnika na 15 min, po czym zmniejszasz temp.o 1/4 i pieczesz zakeznie od wagi miesa, kolejna godzine, ew. poltorej. nie moze w ogle sok z niego wyleciec, bo bedzie suchy. w srodku musi miec jeszcze b. lekko rozowawy kolor - jak bedzie bialy lub szary to juz jest przesuszony. po wyjeciu z piekarnika dobrze jest poczekac z 1- minut przed krojeniem miesa, zeby sie dobrze soki po calosci rozprzestrzenily i wyrownala temperatura :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość franuś
allicemnbb - sól wchłonie nadmiar tłuszczu to wiem napewno bo jak wystygło sól była wokół gdzie leżalo mięso twarda a może tez wydziela coś z siebie podczas pieczenia że mięsko nie jest spalone zioła smaczne a w srodeczku aż miło popatrzeć podczas krojenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×