Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość aniutek263

zmiana nazwiska

Polecane posty

Gość aniutek263

Witam Mam Syna z pierwszego zwiazku, ktory nosi juz osiem lat nazwisko ojca(ktory w tym momencie jest pozbawiony praw rodzicielskich do syna). W sierpniu wychodze za maz i co za tym idzie zmienie nazwisko. Chcielibysmy aby syn mial te same nazwisko co narzeczony, mamy nadzieje tez ze jako maz sadownie dostanie tez prawa do syna. Czy jest to mozliwe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to nie takie proste
niestety przyszly maz musialby adoptowac syna, na adopcje musi wyrazic zgode ojciec biologiczny nazwisko trzeba dobrze udowodnic i udokumentowac, po adopcji, i na zmiane nazwiska rowniez musi sie zgodzic ojciec bilogiczny (nawet jesli jest pozbawiony praw)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przecież autorka napisała
że były mąż jest pozbawiony praw rodzicielskich, więc z adopcją przez nowego męża nie będzie problemów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniutek263
piszecie ze ojciec dziecka musi na to wyrazic zgode, Ja z tym czlowiekiem nie mam kontaktu juz kilka lat, nawet pojecia nie mam gdzie go szukac, to bylo glownym argumentem do odebrania mu praw rodzicielskich. Czy w takim przypadku sad tez robi z tego problemy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniutek263
Czy to czasem nie jest tak ze jesli ojciec biologiczny nie zglosi sie na sprawe,tak bylo w przypadku pozbawienia praw, wiec pewnie i teraz tak bedzie to decyzje podejmuje ja i sad?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyna podała wyżej linka, gdzie jest identyczne pytanie i jest odpowiedź tak trudno zajrzeć zamiast 5 x dopytywac tutaj, na forum nietematycznym? jeśli trudno, to wklejam stosowny fragment, bo mi nei było trudno i zajęło to 30 sekund Jeśli jest pozbawiony praw rodzicielskich, jego zgoda nie jest potrzebna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _Samotna_mama_
Ewa ma rację, jeśli jest pozbawiony to można zmienić nazwisko. Zresztą zapytaj w urzędzie stanu cywilnego zamiast na kafe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zniecierpliwiony
""""" aniutek263 Witam Mam Syna z pierwszego zwiazku, ktory nosi juz osiem lat nazwisko ojca(ktory w tym momencie jest pozbawiony praw rodzicielskich do syna). W sierpniu wychodze za maz i co za tym idzie zmienie nazwisko. Chcielibysmy aby syn mial te same nazwisko co narzeczony, mamy nadzieje tez ze jako maz sadownie dostanie tez prawa do syna. Czy jest to mozliwe?"""" Czy TY masz pytanie czy jakiś problem?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×