Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mamaDarka

********** mamy 9-11 latków *********** pytanie o samodzielność *******

Polecane posty

Gość mamaDarka

Witajcie :) Mój syn chodzi do 4 klasy ,w czerwcu będzie miał 11 lat ( rocznik 2000) .Do niedawna nie pracowałam ,zajmowałam się domem ,maż zarabiał bardzo dobrze i nie chciał by syn biegał samopas. W grudniu 010 sie rozwiedlismy ,zostałam sama z rozpuszczonym i niezaradnym 10 latkiem .Jedynie co to do szkoły chodzi i wraca sam. Po rozwodzie ,wiadomo ,trzeba iśc do pracy ,pracę zaczynam od maja Mieszkam sama z synem ,dziadków ,wujków cioć brak :( cholernie się boję tego klucza na szyi , jak on bedzie sobie odgrzewał obiady ( czy mieszkanie nie eksploduje)i generalnie obaw że głowa jak arbuz. Zrobiłam cholerny błąd że zawsze słuchałam męża , kazał mi pilnowac dziecka na kazdym kroku .Syn nawet sam się nie spakuje do szkoły ,ja go pakowałam ,ja robiłam śniadania ja przygotowywałam ubrania. Nie dobijajcie mnie krytyką bo już zrozumiałam jak byłam głupia ,choć chciałam dobrze . Pomózcie mi wybrnąć z tej sytuacji ,podpowiedzcie coś ,jak wy sobie radzicie ,czy wasze dzieci siedzą same w domu ,jakie macie obawy ( internet,kupa kolegów,papierosy,pedofil nieopacznie wpuszczony do domu). Jestem w strasznej kropce :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po pierwsze musisz siąść i porozmawiać z nim. Wytłumacz, ze teraz pracujesz i nie masz juz tyle czasu dla niego, więc sam będzie musiał przejąć część obowiązków. Zacznij od najprostszych rzeczy - syn sam będzie sobie pakował tornister do szkoły. Opanowanie tego nie powinno mu zająć wiele czasu. Jeżeli nie chcesz, aby sam odgrzewał obiad, to wykup obiady w szkole. Nie wiem czy masz kuchenkę mikrofalową, jeżeli tak, to gotuj codziennie zupy i tam sobie może zupę odgrzać, a po twoim powrocie zje drugie danie. Ostatecznie może jeść dopiero, jak wrócisz z pracy i obiad odgrzejesz. Co do wracania ze szkoły - nie żartuj, ze do tej pory czwartoklasistę odprowadzałaś do szkoły! Musisz mu wytłumaczyć problem pedofili, opowiedzieć o zagrożeniach i zaufać mu. W końcu i tak całe zycie nie będziesz go trzymała pod kloszem. kiedy czytam, jak wychowałaś dziecko, to najwyższy czas, aby się otrząsnąć, bo to zgroza, aby taki duzy chlopiec nic nie robił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaDarka
dziękuje za odp , masz racje ,zle zrobiłam ,do szkoły chodzi sam ,od roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×