Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

Gość LANCOME 23
ciekawa jestem czy ja nie mam z tym problemu robiłam tylko progesteron i prolaktyne,innych nie robiłam.. a gdybym zrobiła 5 dni po owulacji? ale da radę do wyleczyć prawda? ten estradiol jest od owulacji? jak ja mam owulacje i pęcherzyków to chyba nie mam tego problemu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LANCOME 23
i jest norma środek cyklu 0,48-1,72 ja miałam badanie robione na progesteron w 19 dniu cyklu 2 tygodnie przed miesiączką i mi wyszło 1,36 nie rozumiem nic z tego... ale i tak niski .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lancome estradiol ma odbicie w owulacji. Nie wiem dokładnie, jak to jest, bo ja też rzekomo mam owulację, ale po niej ten hormon bardzo spada. Wyczytałam, że to oznaka problemów ciałka żółtego, więc poza odpowiednim progesteronem po owulacji, esradiol też musi być na odpowiednim poziomie. Nie sugeruj się normami. Lekarz musi to ocenić. Mój estradiol mieści się w normach laboratoryjnych, jednak na ciąże to za mało. To samo z progesteronem. Ja jak idę do gin i jest pecherzyk, to wtedy on każe mi iść na estradiol, żeby sprawdzić, czy pęcherzyk jest owulacyjny (od 200 w góre), potem jak pecherzyk pęknie to znowu (wg niego ma być min 150). Ja badam jeszcze 7 dni po, żeby wiedzieć ile spadło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LANCOME 23
Jeju jakie to wszystko jest skomplikowane...ale niektóre miały prawie zerowy progesteron i zachodziły w ciąże nie wiedziały że mają tak niski progesteron i poroniły już mam mętlik w głowie:( a gdybym ja zrobiła 5 dni po owulacji bo wyjeżdżam i nie będe miała jak później zrobić tych badań jak myślisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LANCOME 23
Niektóre kobiety nie robią badań zachodzą bez problemów a my musimy sie denerwować cały czas i męczyć sie z tym wszystkim:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LANCOME 23
a powiedz mi jeszcze żeby zrobic te badania musze mieć koniecznie skierowanie od ginekologa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basiula888
nieeee..LANCOME23 ja w poznaniu np. szlam do labolatorium, placilma i odbieralam wynik..to dla nich zarobek wiec wiesz:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LANCOME 23
acha dzięki wam kobietki:* porobię badanka w czwartek i zobaczymy co tam wyjdzie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lancome ja wszystkie badania robię prywatnie. Nie polecam robić progesteronu 5 dni po owulacji, bo on osiąga max stężenie 6-7 dni po. Nie wiem, czy wynik będzie miarodajny. Estriadol chyba może być 5 dni po. Widzicie, niektóre laski nic nie robią i zachodzą, ale tak właśnie to jest. W końcu i my się doczekamy :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LANCOME 23
napisałam na forum ginekologicznym o cenę i kiedy badania się robi i ginekolog mi odpisał: prolaktynę robi się bez względu na dzień cyklu, trzeba być w stanie możliwie bezstresowym i wyciszonym,estradiol najlepiej zrobić od 3 do 8 dnia cyklu,a progesteron od 18 do 23 dnia cyklu, ceny w zależności od laboratorium , spora rozbieżność od 20 do 60zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LANCOME 23
dzisiaj zrobiłam z ciekawości wyniki bo moja siostra robiła badanka i przy okazji ja z ciekawości zrobiłam: Estradiol: 41,34 pg/ml faza follikularna (12,50-166,00) faza owulacyjna (85,80-498,00) faza lutealna (43,80-211,00) po menopauza (25,00-54,70) 1.trimestr (786,00-4584,) 2.trimestr (801,00-5763,) 3.trimestr (1810,00-13890,00) Progesteron: 3,15 ng/ml faza follikularna (0,20-1,50) faza owulacyjna ( 0,80 -3,00) faza lutealna (1,70-27,00) menopauza (0,10-0,80) Testosteron: 0,47 ng/ml (0,06-0,82) PRL : 15,31 ng/ml ( 3,4-24,1) DZIEWCZYNY JAK SĄDZICIE O TYCH WYNIKACH WIECIE COŚ MNIEJ WIĘCEJ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LANCOME 23
DODAM JESZCZE ŻE JESTEM 2 DNI PO OWULACJI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LANCOME 23
PROGESTERON: - po owulacji – 1-28ng/ml - do 12 tygodnia ciąży – 9-47ng/ml - od 12-28 tygodnia ciąży – 17-146ng/ml - po 28 tygodniu ciąży – 55-200ng/ml

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LANCOME 23
sorki 1 dzień po owulacji bo wczoraj miałam owuacje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LANCOME 23
ESTRADIOL: w pg/ml faza folikularna do 160 owulacja 34-400 faza lutealna 27-246 nieleczone po menopauzie do 30 leczone po menopauzie do 93 tabletki antykoncepcyjne do 102

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lancome, nie jestem lekarzem, więc moja opinia wynika JEDYNIE z moich wyników i ich interpretacji przez 3 lekarzy: - estradiol dzień po owulacji zdecydowanie za niski, powinien być min 150 - progesteron- nie ten dzień na badanie, poczytaj, jak zmienia się jego wartość w zależności od dnia po owulacji - prolaktyna w normie, ale mogłaby być niżej, jednak trzeba ją by jeszcze zbadać z obciążeniem Pokaż te wyniki lekarzowi, moimi zdaniem się broń Boże nie sugeruj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LANCOME 23
16 dzień cyklu i jeden dzień po owulacji może ten estradiol jeszcze wzrośnie bo zazwyczaj badania sie robi 7,8 dni po owulacji a mi na razie minął 1 dzień po owulacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LANCOME 23
ESTRADIOL faza cyklu: dojrzewanie pęcherzyka: 10-50 pg/ml faza cyklu: owulacja:50-375 pg/ml 4 dni przed szczytem wydzielania LH: 60-200 pg/ml 1 dzień przed szczytem wydzielania LH: 120-375 pg/ml 2 dni po szczycie wydzielania LH:50-155 pg/ml faza cyklu: lutealna:15-260 pg/ml 6 dni po szczycie wydzielania LH: 60-260 pg/ml 12 dni po szczycie wydzielania LH:15-115 pg/ml (KM) <14 pg/ml w ogóle nie wiem o co chodzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LANCOME 23
PROGESTERON: < 10 r.ż.: <0,5 ng/ml (M): <0,6 ng/ml (K): faza cyklu: dojrzewanie pęcherzyka: <1,4 ng/ml (K): faza cyklu: lutealna (ciałka żółtego) 5-30 ng/ml (KM): <0,91 ng/ml

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LANCOME 23
E2 - estradiol kobiety: faza folikularna: 0-160,0 pg/nl owulacja: 34,0-400,0 pg/nl faza lutealna: 27-247,0 pg/nl nieleczone po menopauzie: 0-30,0 pg/nl leczone po menopauzie: 0-93,0 pg/nl tabletki antykoncepcyjne: 0-102,0 pg/nl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LANCOME 23
napisałam do ginekologa z tym estradiolem i mi odpisał że 7 dni po owulacji powinien wynosić 60pg/ml czyli może nic straconego jeszcze 6,7 dni i może mi sie podniesie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LANCOME 23
7 dni po owulacji Powinien wynosić więcej niż 60 pg/ml

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LANCOME 23
LH, FSH - 3 dzień cylku Estradiol - dwukrotnie - 3 dzień cyklu i w okolicy owulacji, najlepiej po pozytywnym teście owulacyjnym (13-16 dzień cyklu) Progesteron - 7 dni po owulacji (21-23 dzień cyklu) TSH oraz fT4 - w dowolnym dniu cyklu Prolaktyna - w dowolnym dniu cyklu (należy oznaczać na czczo lub przynajmniej 3 godziny po posiłku i po kilkuminutowym odpoczynku)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LANCOME 23
już mam mętlik w głowie znowu napisałam do ginekologa o ten estradiol to mi odpisał że: estradiol nie ma na tym etapie znaczenia, może spadać po owulacji. i już sama nie wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lancome, prawda jest taka, że każdy lekarz gada co innego. Mój też mi wmawiał, że w drugiej fazie ważny jest dla niego tylko progesteron. Endokrynolog i rodzinny za głowę się złapali, co za głupoty. I sama też znalazłam. Dlatego wybacz, ale jak dla mnie ten lekarz z forum też nie ma racji. Ja badam estardiol po owulacji od razu właśnie, żeby sprawdzić ile spadł. Spada do 76 dlatego biorę leki na podwyższenie go. Musisz zaufać swojemu lekarzowi, nie jakiemuś z forum. Ja osobiście jestem pewna, że musi być on wyższy. Niski poziom oznacza problem z ciałkiem żółtym. http://portal.abczdrowie.pl/estradiol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LANCOME 23
no właśnie każdy mówi co innego jutro zadzwonie do mojego ginekologa... Kropka to znaczy że na pewno nie jestem w ciąży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LANCOME 23
może za 6,7 dni mi wzrośnie? płakać mi sie chce:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basiula888
LANCOME23 nie panikuj bo stres tu w niczym dobrym Ci nie pomoże:** wiem, ze ciezko byc cierpliwym, bo dni uciekaja powoli jak sie na cos czeka, ale wyluzuj troche, bo zestresowany organizm wolniej pracuje.. najlepiej skonsultuj sie ze swoim ginekologiem,nie patrz na forach,bo tam jest wszystko i nic:) ja sama w pewnym momencie mialam mentlik w glowie i zaczynam detoks od "czytanek", bo robie sobie nadzieje lub/i dodatkowo sie doluje hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×