Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość takie czasy przyszly ze licze

Obiad do 15zl dla 8 osob

Polecane posty

Gość takie czasy przyszly ze licze

Są przepisy na tanie obiady ale zazwyczaj wychodzi to tanio bo obiady sa podane na 2-3 osoby a co jeśli w gre wchodza obiady dla 8 osob? Ostatnio robiłam udka z kurczaka. Takie podstawy jak maka, jajka, ziemniaki itd mam ale nie mam pomysłu na obiady... Mam 15zl na jutro na obiad i musze coś wykombinować. Wiem, że moglabym zrobic placki ziemniaczane, jakies spaghetti czy kotlety mielone ale to juz sie nam przejadlo... Macie jakieś inne pomysły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zapiekanka ziemniaczanka,
nalesniki ze szpinakiem, makaron ze szpinakiem i z serem, zupa fasolowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość takie czasy przyszly ze licze
a no właśnie zapomniałam dodać, że najlepiej obiady z mięsem w składzie :) Fasolową też często robię :) Naleśników w ogóle mało kto u mnie lubi :( Ale bardzo dziękuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość takie czasy przyszly ze licze
a ile wchodzi skrzydełek z kurczaka na 1kg? Pytam bo jeszcze nie kupowałam i nie wiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marie marie
kup pałeczki z kurczka, lub skrzydełka - do tego fix gotowy żeby je upiec w rękawie. Podaj z ryżem i jakąś surówką :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zapiekanka ziemniaczanka,
Znam mnostwo przepisow, ale w zadnym nie ma miesa. No to moge zaproponowac kupno pierogow z netto, 400g lub 500g 2-3zł czy jakos tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sfcsfse
kup cebule, boczek, ziemniaki ugotuj a potem zrób z nich kopytka. pychaa i proste i tanie. ale troche pracochłonne ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość margolka66
Kup ok. 1/2 kg filetów z kurczaka - 7,50 zł(najlepiej w Biedronce lub Netto),dużą ,gęstą śmietanę, 2,50zł( 12-18%) 0,5 kg pieczarek 3-4 zł. Pierś z kurczaka pokrój na średnią kostkę, pokrój drobno jedną cebulę, podsmaż chwilę podlej wodą i duś ,aż mięso będzie miękkie,na osobnej patelni podsmaż cebulę z pokrojonymi w kostkę pieczarkami , podlej wodą i duś 20-25 minut , połącz pieczarki z mięsem, w 1 szklance wody rozrób 1/2 łyżki mąki i 5- 7 łyżek śmietany,gotuj do momentu,aż sos zgęstnieje ,dopraw solą i pieprzem.Taki sosik można podać z kluskami śląskimi, ryżem lub ziemniaczkami ubitymi z e śmietaną .Do tego ogórek kiszony lub sałatka z ogórka kiszonego.Powinnaś zmieścić się w 15zł( bo ziemnieki i mąkę pewnie masz!).Druga wersja - smaczna i niedroga to wątróbka z indyka.Wczoraj robiłam ją na obiad. u nas kosztuje 6 zl/kg Zatem możesz kupić jej nawet 2 kg, pokrój ją w większą kostkę, dodaj dużo cebuli pokrojonej w kostkę, dopraw pieprzem i podsmaż kilka minut,podlej wodą i duś ,aż wątróbka będzie miękka.Dopraw solą (wątróbkę soli sie na samym końcu,żeby nie była twarda).Podaj wątróbkę z tłuczonymi ze śmietaną ziemniakami ogórkiem kiszonym lub surówką z kiszonej kapusty do popicia barszczy czerwony i będzie obiad z 2 dań!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×