Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ___Pytajaca___

>> Jaka pora roku na dziecko?

Polecane posty

Gość ___Pytajaca___

Witam, kiedy jest najlepiej urodzic dziecko jak to jest z ciaza i porodem? czy lepiej marzec/kwiecien (bo jest zielono i cieplo) czy lepiej pazdziernik (bo poczatkowo dziecko duzo spi a pozniej jak juz jest bardziej aktywne jest wiosna??) jakie sa Wasze doswiadczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość thaisse80
Ja urodzilam w kwietniu zeszlego roku i chwale sobie te pore roku. Od razu mozna bylo robic spacery z malutka. Druga sprawa, ze poczatek mojej ciazy przypadl na cieple miesiace kiedy to nie bylo duzego ryzyka zlapania jakiegos chorobska a jak wiadomo pierwsze 3 miesiace sa najbardziej delikatne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Najlepsza wczesna wiosna
Wtedy chodzisz w ciąży jesienią i zimą, nie jest to męczące jak latem. A jak rodzisz to jest ciepło i możesz cały czas być na dworze. Zakłądasz brzdącowi bodziaka i wychodzisz. Jesienią dziecko ma już pół roku, możesz dłużej spacerować, niż nap z noworodkiem. Jak urodzisz jesienią to latem, w upały męczysz się z dużym brzuchem, a potem trzeba siedzieć w domu, nie spędzasz całych dni w parku, ubierasz dziecko pół godziny, żeby wyjść na parę minut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iiiinytrew
no w marcu to najcieplej raczej nie jest, w kwietniu tez róznie bywa. najlepiej to tak początek maja :) \ ale tego się nie wybiera :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lululi
ja rodziłam pod koniec listoapda i super- w lato bysmy chyba padli.... a tak bylo o wiele lzej - a i tak do konca bylo mi tak okropnie goraco, ze moglabym chodzic w krotkim rekawku po dworzu. Spacery nas nie ominely oczywiscie, a teraz kiedy robi sie cieplo mam juz duzego brzdac- niedlugo przesiadziemy sie do spacerowki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Najlepsza wczesna wiosna
:D Ja planowałam na wczesną wiosnę, a wyszedł czerwiec :) Nie żałuję, że tak wyszło, było gorąco i jak tylko doszłam do siebie godzinami spacerowałam, siedziałam w parku. Jak dziecko zgłodniało, szłam w ustronne miejsce, nakarmiłam, przebrałam i można było siedzieć dalej. Wiosna/lato są też wygodne jak karmi się piersią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja miałam poród
tez uważam że cięzko zaplanować, choć jest to możliwe oczywiście czasem chce się zajśc w ciąże w okrelonym momencie a nic z tego nie wychodzi ja rodziłam w styczniu, początek ciąży przypadał na wiosne i lato, koncówka na jesień i zimę, trudnośc miałam z kurtka zimową która mogłaby pomieścić mój wielki brzuch i bałam się poślizgnac na lodzie na chodniku problem był też z pierwszymi spacerami z małym, koniec stycznia i mrozy raczej zmuszają do siedzenia w domu, ubieranie małego we wszystkie zimowe bambetle, kiedy jeszcze nie byłam wprawiona zajmowało mi trochę czasu jakbym miała wybierac to chciałabym urodzić w maju, najpóźniej w czerwcu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gvyb6uynu 6y
jak nie da,chyba wiesz od czego biora sie dzieci, jasne ze wplyw na to ma plodnosc,ale jesli w okreslonych zalozmy 2 miesiacach laska odstawi prezerwatywy,pigulki czy czym tam sie zabezpieczy,to ma duze szanse urodzic wtedy kiedy chce. Mowiac tez o porodzie mniej wiecej terminowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ___Pytajaca___
Wiem, ze tego sie nie da zaplanowac na 100% ale jesli sie juz podejmuje decyzje o odstawieniu antykoncepcji to trzba sie liczyc, ze mozna jednak zajsc. Zastanawiam sie, czy lepiej zaczac w maju czy lepiej w listopadzie, po prostu pytam z ciekawosci co Kobietki uwazaja za lepsze dla dziecka i siebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja miałam poród
ja nie miałam ani depresji poprodowej ani baby bluesa mimo że urodziłam w styczniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hiuhui
mysle, ze najgorzej to urodzic na poczatku lata, kiedy sa upaly, chodzi sie w cienkich ciuchach, a tu brzuch po porodzie wielki i kilka/kilkanascie dodatkowych kilogramow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaszłam w ciążę we wrześniu, rodzę w czerwcu, uważam że bardzo fajnie się złożyło :) minusem takiej sytuacji jest chodzenie z brzuszkiem zimą, mnie to częściowo ominęło, bo od kilku tygodni muszę leżeć, ale nie wyobrażam sobie chodzenia z dużym brzuszkiem w upały, już lepiej zimą. W czerwcu urodzi się mały, to będziemy sobie dużo spacerować, nie będę musiała ubierać go w 150 różnych rzeczy, tylko bodziak i na spacer ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam termin na 4 maja i myślę, że to idealna pora. Będzie już ciepło więc szybko będę mogła wychodzic z maluchem na spacery, do lata postaram się zgubic zbędne kilgramy i wyglądać jakprzed ciążą :). Najgorzej kiedy 3 trymestr przypada na porę letnią, podobno ciężko znieść upały i strasznie się puchnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jedynie niefajne jest to, że będę gruba latem ;) ale będzie większa mobilizacja ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam porównanie do porodu latem i zimą i dlatego powuiem wam że lepiej zimą chodzić, latem jest ciężko i gorąco, a zimą super, tylko trzeba się w kurtkę zaopatrzeć taką większą :P poza tym jak w lipcu rodziłam było duszno także i dla małej, a teraz syna przez zimę podchowałam i zaraz ciepło będzie i on już wiekszy :D szybciej zleciało przez zimę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja również jak poprzedniczka rodziłam w lato i w zimę i zdecydowanie zimą lepiej się znosi ostatni trymestr ciąży latem upały są nie do zniesienia i strasznie się puchnie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja również jak poprzedniczka rodziłam w lato i w zimę i zdecydowanie zimą lepiej się znosi ostatni trymestr ciąży latem upały są nie do zniesienia i strasznie się puchnie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ,mamanatalki
Wredzioszek ja urodzialm w zeszłym roku 5 maja.Super pora,całe lato pędziłysmy na dworrze.Co do wagi mamy to wszystko zależy ile sie w ciąży przytyje.Ja nie nabrałam dużo kg,bo książkowe 12,po porodzie spadło od razu 5,więc na lato nie było tak zle.Jak będę planować drugą ciążę to też mniej więcej w tym czasie. P.s zaszłam w ciążę w pierwszym m-cu starań,więc mogę powiedzieć ,że się udało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ,mamanatalki
Wredzioszek powodzenia ,duzo zdrówka dla Ciebie i dzidzi!1Wiesz co będzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość my mamy
ja urodzilam w marcu,jak dla mnie fajna pora.nie bylo za goraco ani za zimno no i w wakacje dziecko juz bylo na tyle duze,ze moglismy zabrac je na urlop na dwa tygodnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zalezy na co sie patrzy. ja urodzilam 29 lutego i bylo dobrze, ciezko z zakladaniem butow, kurtka wielka, ale przynajmniej nie musialam znosic upalow a na lato maly juz byl "wiekszy", dodatkowe kilogramy zrzucone. ale jest tez minus, synek ma urodziny w zimie i sila rzeczy urodziny nie moga byc na dworze, ja mam liczna rodzine i znajomych i problem co roku z jego urodzinami zeby pomiescic ludzi :O pod tym wzgledem wolalabym zeby urodzil sie w lato. ja mam w lato urodziny i wystarczy wyciagnac grilla i mozna imprezowac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do kluski
a jak obchodzicie urodziny?28 wtedy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
obchodzimy niby 28 bo uznalam ze niby w lutym sie urodzil ale wiadomo, kiedy wypadnie weekend to wtedy cos robimy, w tym roku 27 dmuchal swieczki. mojej tesciowej siotra tez sie urodzila 29 lutego, wiec to u nich chyba jakas tradycja rodzinna ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dladziewczyn
ZAPRASZAM, teraz wyjątkowe promocje: http://tuttifruttistyle.ibutik.pl/ Jak nie masz tam konta a chcesz coś kupić to pisz na maila: tuttifruttistyle@o2.pl< /a>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×