Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kafelkarka

Kto sam układał kafelki? Ja to zrobię tylko jak?

Polecane posty

Gość kafelkarka

Na początek cos prostego około 2 m2 na sąsiadujących ścianach. Pomożecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość na you tube
są filmiki pokazujące jak położyć płytki na ścianie oraz terakotę ,na co wracać uwagę ,jak fugować itp itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość na youtube i na stronach
marketow budowlanych i na stronie muratora znajdziesz instrukcje. przez google jak poszukasz to tez znajdziesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a właśnie
czy ułożenie terakty jest trudne? czy wbrew pozorom nie? jestem kobietą i wykonywałam już wiele prac remontowych wspólnie z kimś oczywiście, kładłam tapetę, kasetony, panele, teraz przydałoby się założyć terakotę, ale niestety fachowcy liczą sobie strasznie drogo a w rodzinie narazie brak fachowej pomocy, czy myślicie że po obejrzeniu kilku filmów instruktażowych i poczytaniu w internecie na ten temat dałabym radę? dodam że podłoże jest wyrównane a płytki mam upatrzone takie duże prostokąty, więc chyba łatwe żadne tam karo czy inne wymyślne cuda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siostrzyczko może i racja
syn męża nam układał w zeszłym roku w nowym domku, to było jego pierwsze kładzenie po budowlace, którą skończył z super wynikami, na ścianie mu wyszło, ale podłoga, to już gorzej mogę tylko powiedzieć, że w szkole niczego go nie nauczyli, praktyki w szkole to jaja i oszustwo! nauczył się obserwując pracę kuzyna, czyli musisz podpatrzeć jak ktoś to robi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kafelkarka
Czy kafelki zjeżdzają ze sciany , czy sama zaprawa/klej je trzymają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SztywnyPalAzji:)
sam ułożyłem mozaikę dębową w pokoju o pow 25 metrów . Nigdy nie widziałem jak to się robi . Leży już z 10 lat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aby położyć
płytki na ścinie ,najlepiej zamontować "przed" deskę albo jakąś listwę od której zaczniesz układać pierwsze płytki musi być ona wypoziomowana dobrze ,także poziomica musi być nie tylko do niej ale też do płytek ,ponieważ po położeniu kilku zawsze trzeba sprawdzać poziomicą jak leżą w pionie i poziomie każde błędy w poziomowaniu wyjdą po położeniu fug bo będą nierówne ,mało tego wzrokowo zobaczysz ,że jest źle oraz przy powieszeniu szafek itp rzeczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a właśnie
a czy przy kładzeniu podłogi też są jakieś ukryte sztuczki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trzeba je tak samo wypoziomować . Listwa poziomująca i płytka po przekątnej pomieszczenia z klejem . Łapiesz poziomy i później lecisz . Układając kontrolujesz poziom listwą .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×