Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Kasia555555

Nierówne traktowanie pracowników

Polecane posty

Gość Kasia555555

Witam, Czy to jest zgodne z prawem aby pracownicy na takim samym stanowisku mieli równe wynagrodzenia?? Pracuje w firmie już prawie rok a jednak mam niższe od reszty wynagrodzenie, nie dostaje również premi i w ogole mam wrazenie ze jestem gorzej traktowana od innych pracowników. Jesli chodzi o mój zakres obowiązków to różni się odrobine od innych ale napewno nie znacząco. Nigdy nie było żadnych zastrzeżen do wykonywanej przeze mnie pracy, byłam zapewniana wrecz ze wszystko jest ok. Mam dosyc takiego traktowania, źle czuję się z tym w pracy jak jakiś pracownik drugiego rzędu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia555555
oczywiście chodzi o różne nie równe wynagrodznia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia555555
tak prywatna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia555555
Ale jak to jest u was w praktyce stosowane, w pracy? wszyscy na tych samych stanowiskach dostajecie taką samą wypłatę czy też bywają zróżnicowania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bdgbdbbdbdbdb
23:08 [zgłoś do usunięcia] jesli to jest firma prywatna, to wszystko jest dozwolone :D haha wiekszej głupoty nie czytałem a Kodeks Pracy jest dla kogo dla budżetówki tylko ?? hahaha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bdgbdbbdbdbdb
autorko różnice moga też wynikać z tego jaki staż ma dana osoba , są tzw. dodatki stazowe np w budzetówce za wysługę lat ... ponadto piszesz że jednak różni się Twój zakres obowiązków więc oni to wykorzystują ..ale po porade to idź do PiP a nie na kafe bo tu debile są

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W kodeksie pracy jest coś takiego: ''art. 183c 1. Pracownicy mają prawo do jednakowego wynagrodzenia za jednakową pracę lub za pracę o jednakowej wartości. 2. Wynagrodzenie, o którym mowa w 1, obejmuje wszystkie składniki wynagrodzenia, bez względu na ich nazwę i charakter, a także inne świadczenia związane z pracą, przyznawane pracownikom w formie pieniężnej lub w innej formie niż pieniężna. 3. Pracami o jednakowej wartości są prace, których wykonywanie wymaga od pracowników porównywalnych kwalifikacji zawodowych, potwierdzonych dokumentami przewidzianymi w odrębnych przepisach lub praktyką i doświadczeniem zawodowym, a także porównywalnej odpowiedzialności i wysiłku.'' Z tym, że trudno będzie ci udowodnić iż twoja praca równa się pracy koleżanki i należy ci się takie same wynagrodzenie. Szef zawsze coś wymyśli na korzyść osoby tej więcej zarabiającej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
''moga też wynikać z tego jaki staż ma dana osoba , są tzw. dodatki stazowe'' Dodatki za staż to trochę inna historia. Każde przedsiębiorstwo, które przyznaje dodatki stażowe określa ich wysokość, zasady przyznawania w regulaminie i tu różnicowanie może być, bez narażania się na uwagi iż ktoś jest dyskryminowany. Ale już pozostałe składniki w przypadku takiej samej pracy ... powinny być jednakowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bdgbdbbdbdbdb
mp30 ja to wiem :-) i dodatek stażowy to częsc składowa wynagrodzenia i stąd m.in są często różnice w wynagrodzeniu ktoś ma stanowisko np referenta i staż rok a ja referenta i staż 5 lat więc mi płacą dodatek dajmy na to +70 zł do pensji takie różnice są naturalne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znam sytuację, gdy pracodawcy wykorzystywali do ciężkiej pracy za niewielkie zaliczki pieniężne. Takich ludzi trzeba unikać jak ognia, dlatego wpisujcie swoje historie z nieuczciwymi pracodawcami i przestrzegajcie innych na „dodajoszusta.pl. Dzięki temu wiele ludzi może zyskać, a Wy nic nie stracicie. Dzięki coraz to większej ilości wpisów zmniejsza się ryzyko zostania oszukanym, a to już jest krok do znalezienia uczciwej i legalnej pracy, której życzę każdemu z Was.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz sytuacja wyglada tak ze kazdy pracuje za tyle na ile obydwie strony sie zgodza i umowia. jesli ja dzis otorze wlasna dzialalnosc i zatrudnie np. na stanowisku marketingowcow dwie osoby - jedenj zaplace 10tys, a drugiej 2tys. - to gwarantuje ze zaden sad pracy ci nie pomoze. socjalizm - czyli po rowno - juz nie obowiazuje;-)) a ppremia przeciez zwykle zalezy od efektow pracy - chyba ze umowa o pracy mowi inaczej inna raecza jest ze w pl nagminnie osoby siedzace biurko w biurko pracuja za bardzo rozne stawki - tak np. prawie nie ma w zach. europie (ale to tez rozni sie miedzy krajami) oczywiscie nie ma tu na mysli posad panstwowych czy jakos tak;-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×