Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość asnyk6767

Gdzie kupujecie ekologiczne warzywa?

Polecane posty

Gość asnyk6767

U mnie w mieście jest kilka rynków wprawdzie, ale ani widu ani słychu ekologicznych warzyw. Mam znajomych co mają działkę, ale chciałbym być bardziej niezależny i znaleźć własne źródło sprawdzonych ekolog. warzyw (ale nie, że ktoś powie, że jest eko, tylko z konkretnym certyfikatem ekologicznym). Proszę o sugestie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszka-pepiko
ja właśnie na targu kupuję, ale bez certyfikatów tylko mówią, że bio :( też już nie wierzę w takie zapewnienia sprzedawcy bez certyfikatu. nie wiem gdzie można kupić ja jestem z małej miejscowości pod Olsztynem i niestety wybór ograniczony :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a co to znaczy eko ?
czym jest dla ciebie eko ? wierzysz w te domiemane eko ? :D lepiej radze nie wierzyc tylko ze etyketka jest i cena drozsza a w 100% nie jest bio zadne kochane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asnyk6767
mieszkałem w Niemczech jakiś czas i miałem dostęp do etykietowanych warzyw i owoców BIO i smakowały i wyglądały te owoce inaczej... lepiej też się po nich czułem... w Polsce jak zjem pomarańcze, to mam po nich wysypkę, zresztą nawet jak je biorę do ręki w supermarkecie to mam od nich brudne ręce - od sprayu którym są traktowane... co do EKO/BIO - tzn. że są kontrolowane, są jakieś zasady, którym muszą się podorządkować. nawet jeśli jest chemia użyta, bo rzecz jasna jest, to jest to pod restrykcją i przede wszystkim ktoś to sprawdza. W przypadku konwencjonalnych upraw to hulaj dusza diabła nie ma... tam jest tyle chemii i nikt nie wzbrania i tu tkwi różnica. także szukając EKO wiem, że spełnia to pewne normy. oczywiście eko banan eko bananowi nierówny. I najlepiej by było mieszkać w Afryce i mieć to na wyciągnięcie ręki albo przynajniej własną działkę w Polsce. Rzecz w tym, że cały dzień pracuję, do Afryki się nie wyniosę a działka odpada, bo nie mam na to czasu. Z kolei liczyć, że ktoś się podzieli tym co na działce, to nawet mi się nie chce, bo głupio. Zresztą, ja jem dużo owoców i zwłaszcza warzyw, więc dla mnie to ważny temat. Dlatego potrzebuję ciągły dostęp do dobrego źródła.. dlaczego to musi być takie trudne? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ela z Łodzi_
Asnyk, mam dokładnie ten sam problem :( a patrzyłeś na necie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fit_ Baby-fit
Kupuję owoce tropikalne w sklepie www.rawfoods.pl trzeba zamówić i przysyłają bez problemu. Dla mnie to wygodne, bo pracuję z domu a jak kończę pracę wieczorem to ostatnią rzeczą o której myślę to noszenie siat i wyprawa do supermarketu ;) zresztą nie cierpię tych molochów. Owoce są faktycznie inne, bardziej autentyczne w smaku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asnyk6767
Dzięki, dzięki, a jednak są możliwości :) Podoba mi się ta strona rawfoods bo mają ciekawy wybór owoców tropikalnych, takich już z działki znajomych na pewno bym nie dostał ;) niektóre owoce mogłyby być trochę tańsze, ale spoko, wolę zapłacić trochę więcej i mieć pewność, że pieniądze dobrze wydane :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eccoszka
LUBIĘ TO!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eccoszka
LUBIĘ TO!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzielna kajaska
ja na pewno nie kupiłabym bio w tesco, bo nie wierzę że to w ogóle bio! te na straganach to też warzywa są bardzo pryskane. czasem kupuję w małym sklepie ze zdrową żywnością ale ceny sa tam znacznie wyzsze. Serdeczne dzięki za linki odrolnika dla mnie odpada, bo nie jestem z tamtych rejonów, vegiebox nie mają wyboru owoców, z rawfoods spróbuję, bo fajny wybór i faktycznie jak mam nosić te kilogramy, to też wygodniej na internecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ekoeko
zapraszam na www.ekokoszyk.pl warzywa , miody owoce beposrednio z gospodarstwa ekologicznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniakaja
Ja polecam vegepack.pl. Mają pyszne ertyfikowane warzywa i owoce a od maja świeżutkie zioła eko i inne zielone pyszności:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Eko-Jarzenka Olsztyn ul.Barczewskiego tam można zaopatrzyć się w ekologiczne warzywa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja już od kilku lat kupuję wszystkie warzywa i owoce w polomarkecie. Nie wyglądają na "kolorowane", są naturalnie i są smaczne. Poza tym często można natrafić na fajne promocje. Najważniejsze, żeby jeść zdrowo :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakoś za bardzo nie ufam temu, gdy na sklepowych półkach widzę napis "eko", a naprawdę chciałabym, aby kupowane warzywa były jak najlepszej jakości. Z drugiej strony, jak nie sklepy, to co? Internet? Też nigdy nie mamy pewności, co nam przyślą, ale chyba jest to pewniejsze, niż to, czym nas karmią markety. Wybór jest nawet spory, ale żeby mieć pewność, że dostaniemy zieleninkę jakiej oczekujemy, to warto sięgnąć do portfela i zamówić, w końcu to o nasze zdrowie chodzi. Jednym z dostawców eko warzyw i owoców, których udało mi się znaleźć jest: https://zielonysklep24.pl/pl/103-warzywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zdziwisz się ale ja zamawiam przez internet :) Na polskikoszyk.pl i jestem bardzo zadowolona. Oszczędzam przy tym wiele czasu, wszyscy doskonale wiemy ile może go pochłonąć samo stanie w długaśnej kolejce. Dzięki polskikoszyk.pl czuję się jak taki renegat zakupowy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość perełka229876
Zdziwisz się ale ja zamawiam przez internet :) Na polskikoszyk.pl i jestem bardzo zadowolona. Oszczędzam przy tym wiele czasu, wszyscy doskonale wiemy ile może go pochłonąć samo stanie w długaśnej kolejce. Dzięki polskikoszyk.pl czuję się jak taki renegat zakupowy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kielce pozdrawiają
Cześć, Ja kupuje bezpośrednio u rolników, jadę i widzę jak uprawiają i wiem co kupuję - przy okazji warto pogadać i się dowiedzieć co i jak uprawiają. Poszukajcie sobie ich w swoim rejonie np. na OLX, i innych portalach jest mnóstwo ogłoszeń i rolnik nie płaci za pośrednictwo jak w linkach ze SPAMEM powyżej , więc może dać lepszą cenę. Można dostać nawet 5 razy taniej niż w supermarkecie - nie płacicie marży za sklep która jest trochę wygórowana jeżeli chodzi eko. Mi EKO wychodzi czasami taniej niż konwencjonalne warzywa z dużego sklepu. Np. pomidory kupuję po 2zł/kg, ogórki 1,5/kg, dynia 1zł/kg, czosnek 1zł/szt. Więc ceny chyba ok. Czasami trzeba się naszukać aby znaleźć jakiegoś fajnego i uczciwego typa, ale warto. Ruszcie głową, bo na takie warzywa stać każdego, trzeba tylko chcieć poszukać i pomyśleć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli chodzi o ekologiczne warzywa i rosliny to dobrze kupować je z gospodarstw ekologicznych, które rzadza się własnymi prawami i bardzo ważne jest, aby rolnicy z takich wlasnie gosodarstw dobrze dobierali material siewny. Są bowiem określone scisłe zasady którymi powinni się oni kierować, znajdziecie je tu https://agencjanasienna.pl/gospodarstwa-ekologiczne/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kupujemy i powiem wam, że warzywa nie są tak wielkie, jak w supermarkecie i inaczej pachną. Ostatnio, świeży koperek zrobił furorę u dzieciaków. Mam warzywa we własnym ogrodzie ale sadzimy je w małych ilościach i zawsze coś musimy dokupić. Zmiana nawyków żywieniowych i wprowadzenie sezonowo probiotyków, typu acidolac poprawiło stan zdrowia całe rodziny. W tym roku nikt z nas nie chorował. Oczywiście, nie jemy wszystkiego eko, ale jeśli mamy wybór, to wybieram zdrowsze rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mariusz_MARIO
Polecam sklep internetowy z ekologiczną żywnością http://wegeeco.pl . Mimo, że są z Poznania to mają bardzo szybki czas dostawy i świetne produkty. Sam korzystam i jestem bardzo zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w zaprzyjaźnionym młynie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja je zwyczajnie hoduję! A efekt udało mi się osiągnąć wraz z nasionkami od www.nasiona.pl , dzięki którym warzywa rosną dorodne, zdrowe i smaczne. Od bardzo dawna jest to mój faworyt, jeśli chodzi o dostawę nasion.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Kielce
Żenujący jest ten pseudo marketing. Pisz Pan/Pani w prost co masz do zaoferowania a nie głupa z siebie robisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
znowu moda na eko-sreko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×