Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

daczyca

ile na komunie???

Polecane posty

Dziewczyny proszę o radę. Ile się daje do koperty na komunie?? Idziemy z mężem do córki jego kuzyna. Nie jesteśmy chrzestnymi ale mamy dobry ale nie jakiś mega bliski kontakt. Rodzina nie jest jakoś mega bogata ale dzieci komputer i komórki mają. Aparaty i kamery również. Zastanawiamy się ile dać w kopertę? Myśleliśmy 200 pln plus jakaś pamiątka. Nie będzie obciachu że mało?? W zeszłym roku z mężem braliśmy ślub i w kopertach było z reguły 400-500pln jedynie od chrzestnego 2000. No ale na komunie to się chyba mniej daje. Wiem, że tyle ile mogę, ale chcę wiedzieć jakie są standardy. Stać nas na te 400 pln ale chyba nie o to chodzi, żeby dzieciaki od małego robiły się pazerne na kasę... Pomóżcie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiak1326
200 mało ..jak idziesz z mezem to 400 spoko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiak1326
no chyba ze 200 i jakis prezencik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moim zdaniem 200 zl to za malo. komunia to zawsze tez prezenty, pieniadze, nie chodzi o pazernosc, ale o to, ze jest to dziecka swieto i moze chce sobie kupic z tych pieniedzy np rower, albo nowy komputer. mysle, ze 500 zl to idealna kwota

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak bylam ostatnio na komunii (nie sa to specjalnie zamozni ludzie) to chrzestni dali po 2tys...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myślałam 200 i jakiaś pamiątka książeczka. Czyli z reguły daje się więcej niż na ślub?? To masakra jakaś przecież :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w maju ide na komunie
jako chrzestna dam w koperte 600 zl. i nie uwazam, ze to jest malo, jako gosc dalabym 200-300 zl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ok a powiedzcie mi jeszcze jak z chrzcinami. jakoś w lecie będę najprawdopodobniej chrzestną po raz pierwszy. I co tym razem? Napewo jakiś medalik złoty na łańcuszku (ok 200pln) a w kopertę myślałam 300. Za mało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja pikole
A niby komunia do doprowadzenie dziecka do tak waznego sakarmenty a tu prosze kasa no niech policzmy chrzesni dali po 2 tys czyli juz 4 sa :D noi goscie niech bedzie 10 po 5oo to 5 tys hmm to mamy 9 nic tylko komunie robic ale na takie to chyba bym nie chciala chodzic :D i nie dlatego ze jestem pazerna tylko gdzie jest magia tego swieta w kasie i prezentach.Ok rozumiem jak kogos stac a jak nie to co ma nie isc albo brac na raty cos bo tak nie wypada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem tego samego zdania. Ja się cieszyłam z medalika, obrazka papieża i hulajnogi :) dlatego na komunie damy 200 zl i jakąś kartkę pamiątkową a na chrzciny 300 zł i jakiś medalik złoty na złotym łańcuszku. jeżeli teraz dałabym więcej to na bierzmowanie pasowałoby ze 2000, a na ślub pewnie mieszkanie bo samochód to byłby obciach... Nie rozumiem już wogóle robienia tego w knajpach. Jak ja będę kiedyś robić chrzciny to będę tylko ja i mąż, dziadkowie, brat z żoną i chrzestni. Góra 10-12 osób. Obiad w domu, potem kawa, ciasto, jakiaś sałatka, wędlina. I zapowiem że kasy nie przyjmuję :) Tak małe dziecko nie ma pojęcia co to pieniądze. Wolę pamiątki które zostają na całe życie i są bezcenne. Po roku już i tak nikt nie pamięta kto ile dał w kopertę....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oliwkaxxx
moje dziecko miało komunię w zeszłym roku, i otrzymało od gości przeciętnie 200-300 zł,od chrzestnych po około 1000 zł i uwazam , że to za dużo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja pikole
No co Ty myslisz ze oni nie pamietaja ze dali w koperte np po 500 pamietaja :D i jak Twoje dziecko bedzie mialo komunie tez dadza tyle co Ty dalas wiem bo moja corka miala komunie ciotka(meza siostra)dala jej 500 i rok pozniej jej corka miala komunie a ta do mojej kolezanki powiedziala no chyba nie dadza mniej jak 500 bo my tyle dalismy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja pikole
A co do chrztu to 300 z cala pewnosci wystarczy i lancuszek z medalikiem :) tylko nie wiem jaki za 200 zl kupisz bo ja sie pytalam to gram zlota kosztuje 200 zl(mam komunie w tym roku) i taki nie za bogaty lancuszek to kolo 400 noi medalik nie wiem jeszcze pochodze po sklepach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki za rady wszystkie. Jakąś godzinkę temu patrzyłam na allegro na złote łańcuszki z medalikiem na chrzest i w granicach 200 pln były. No cóż. Mam jeszcze trochę czasu, pochodzę popatrzę :) Za głowę można się złapać. W tych czasach liczy się tylko kasa. Niestety. Szkoda, że moje dzieci nie będą miały takiego dzieciństwa u babci na wsi jak ja. Inne wartości się liczyły. Teraz nawet jak rodzice stają na głowie żeby wpoić dziecku wartości, to otoczenie przynajmniej w pewnym sensie zrobi swoje... ehhhh co za życie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja pikole
Niestety tak jest,coz zrobic ale jakby nie bylo w duzej mierze to wina tak zwanych doroslych.Moj chrzesniak mial komunie 11 lat temu i pamietam jak dzis jak sie go zapytalam co chce dostac to powiedzial ze wieze HV bo mamusia powiedziala ze cie stac :D a nie bylo mnie stac niestety ,kupilam mu prezent wymarzony czyli kibord (nie wiem czy dobrze napisalam) kosztowal mnie 600 zl i teraz lezy w piwnicy.I postanowilam ze drugiej mojej corce nie robie komuni zaprosze dziadkow i chrzesna(chrzesny nie zyje) i to wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja pikole
Ja ide na komunie 29 maja do siostrzenca jak go sie zapytalam co chce dostac to powiedzial a ja nie wiem noi ogolnie nie jest zachwycony komunia zamknol sie w sobie i wogle nie chce sie uczyc tego calego zaliczania modlitw.No to niby szantarzem go podchodze ze jak nie zaliczy to nie bedzie komuni noi prezentow a ten sie rozplakal i powiedzial ze nie chce komuni bo jego taty nie bedzie(szwagier zginol w wypadku 2 lata temu) i nie wiedzialam co mu powiedziec nagadalam ze tata z nieba bedzie patrzyl i takie tam ale az sie serce kraje normalnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lori Anna.........
''moim zdaniem 200 zl to za malo. komunia to zawsze tez prezenty, pieniadze, nie chodzi o pazernosc, ale o to, ze jest to dziecka swieto i moze chce sobie kupic z tych pieniedzy np rower, albo nowy komputer. mysle, ze 500 zl to idealna kwota'' zalezy ile kto zarabia ale moim zdaniem to za duzo..halo to sa DZIECI ! dziewiecioletnie o ile sie nie myle, bez przesady, 200zl i jakas pamiatka to wystarczajaco, tylko sie teraz taka glupia moda zrobila ,ze ktos dal duzo bo go bylo stac i inni na sile chca dorownac i sie robia takei koleczka...moze od razu wycieczke na hawaje kupic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KAsaaaaaa
No usmialam sie jak poczytalam ten topik chrzesni dali po 2tys to jak bedzie slub i nie dzadza samochodu z salonu to wstyd :D:D moim zdaniej 300 gosc a chrzeny 600(oczywiscie jak stac)i nie pozyczac bo to nie ma sensu ta kasa w 90% idzie i tak do kieszenia starych to po co miec dlugi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość StreetKid
Daje się tyle, na ile nas stać. Jeśli nas nie stać, kupujemy prezent z klasą albo dajemy 100 zł. W komunii nie chodzi o pieniądze. Zresztą podobnie w przypadku ślubu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja córce kuzynki w tamtym roku kupilam biblię . Z której się bardzo cieszyła i tego samego dnia czytała. I zwierzątka -cały komplet- little pet shop. Bo wiem że ona to uwielbia i bardzo się z tego cieszyła. Na pewno bardziej niż z pieniędzy. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poweselna
W moim regionie łańcuszek z medalikiem zawsze daje matka chrzestna, a rower ojciec chrzestny. Więc lepiej uważać na takie prezenty, bo mogą się dublować :) My w tym roku mamy dwie komunie w rodzinie - chrześniak męża, jego siostrzeniec, oraz jego mała kuzynka. Chrześniakowi kupujemy rower + książka z dedykacją na pamiątkę, zamiast kartki. A dla małej planujemy jakiś drobiazg do jej nowego pokoju za ok. 100 zł plus 100 zł w kopertę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość my daliśmy
500 zł rok temu dla chrześniaka męża - uważam, ze to dużo. To komunia, a nie wesele, ludzie !!! sami nakręcacie się i podwyższacie poprzeczkę. A potem bidują po 2 miesiące spłacając debety, kredyty po komuniii ... daj tyle, ile czujesz, że możesz dać, na ile cię stać i ile uważasz, że dziecku w tym wieku wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bellan
Pół roku temu miałam wesele ,w kopertach było średnio między 300 a 600 zł od pary.Wiadomo od chrzestnych wiecej.Uważam, że to przesada dać dziecku 500 zł lub więcej na komunie... Koszt wesela wyniosł około 40 000 i nawet mniejsza połowa się nie zwróciła. Koszt komuni to max 3 000 zł. Ludzie nie dajmy się zwariowac. Dziecko nie potrzebuje ,aż tylu pieniędzy na start mieszkanie czy co kolwiek.Wiadomo każdy daje ile uważa. Wg mnie 200 zł i jakaś książeczka pamiatkowa to odpowiednia kwota.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Otylia3
Ja na komunię daje teraz 300 i kupiłam zegarek Xonix to tam kolo 100 chyba dalam, myśle ze styknie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kowakowa
Moim zdaniem Jordan Kerr daje rade jako prezent. nie ma co szalec, dzieciaki maja teraz wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość missssssssss
ja lubie rozpieszczac chrzesniaka wiec kupie mu playstation w media expert. a ze za oddanie starej daja znizke i bon na gagdzety to bez zalu wymienie swoją "stara ;)"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
u mnie znowu brakowalo pieniedzy na prezent wiec pozyczylam na www.vivus.pl, a ze pierwsza pozyczka za darmo to pozyczylam 500zl i tyle mialam do spłaty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juuugihf75trh y67gh6iv

ja tam dałem 1000

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×