Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

a g n i e s z k a _

wyjezdzam do uk

Polecane posty

Gość a jaakie
a jakie masz wyksztalcenie i kto pomozew ci znalezc mieszkanie/prace??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dfghjkl;kjhugyfd
5 lat za pozno moja droga hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wrocilam do polski bo chcialam zaczac studia mam 22lata, zaczelam studia ale rzucilam wiec srednie w uk mam rodzicow, przyjaciol, wiec bede mieszkac u rodzicow a prace sama znajde z angielskim nie mam problemow a szukac bede na poczatku wszedzie, puby, restauracje, sklepy itp zeby sie gdzies zaczepic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sdf
A ja wole tutaj ciułać za 1300zł ale zawsze w krau. Mam porównanie życia bo byłem w uk przez rok i nie lubie tamtego stylu zycia. Poprostu wszystko mi jest tam obce, a mam także możliwość wyjazdu tam bo mam rodzine która sama mi proponuje wyjazd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tam zarabialam 1200funtow przez 4 dni plus 4 dni wolne, a jak dodatkowo robilam 2 dni to mialam w miesiacu 2tys funtow:( juz etraz jak wyjade to takich pieniedzy nie bedzie:( ja tutaj pracuje za 1300zl i zwariowac idzie wczoraj poszlam do sklepu kg pomidorow za 9zl, 2kg jablek za 8zl nie kupilam bo nie stac mnie wiec wole wyjechac anglia nie jest zla ale trzeba miec dobre nastawienie do tego wsyztskiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dolondynuuuuuuuu
jesli facet ci nie przeszkadza i bierzesz pod uwage wyjazd do Londynu to mozemy sie dogadac gg 34547626 (siedze na niewidocznym najczesciej) ps.pracy nie zalatwia sam szukam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość giocca
jasne, że jedź jak masz taką sytuacje i masz u kogo się zatrzymać ja też jadę w czerwcu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mimo ze mam tam rodzicow zastanawiam sie czy nie pojechac jako au pair jesli nie znajde najpierw pracy to jest tez jakis sposob zeby sie dostac do uk a rodzice placa ok 400funtow na meisiac, zapewniajac jedzenie i mieszkanie, kursy jezykowe plus jakies wycieczki, czasem nawet przelot samolotem na wakacje wiec to na poczatek, a pozniej mozna normalnie pracy psozukac bedac juz na miejscu mialam tyle nadzei wracajac tutaj i sie przekonalam ze polska jest dobra tylko na 3, 4dni wakacji, nic wiecej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a jaakie
Oo to ty jestes ta dziewczyna z tego topiku co pracowala part-time i nie mogla pojsc na studsia wiec je rzucila i pojechala do PL zeby studiowac pedagogike? Dobrze robisz dziewczyno, sledzilam ten topik i krecilam glowa. Kryzys jest teraz na calym swiecie, trzeba madrze przeczekac i zainwestowac w siebie. Skoncz studia na jakims dobrym uniwersytecie w UK, potem bedziesz miala droge otwarta do pracy w calej europie. A prace na pewno jakas znajdziesz, nawet w Usa jak sie rozpetal kryzys w 2008 DALO SIE znalezc jaka, a gorzej niz w 2008 juz nie bedzie... zobaczysz z czasem bedzie tylko lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no ja wyjezdzam ale do DE
za kilka dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja również chcę wyjechać, 1 czerwca. powiedzcie mi, czy to prawda że uniwerki tam są tak drogie, po 9000 funtów za rok, czy można znaleźć coś tańszego również?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość efefe2323
do "no ja wyjezdzam ale do DE", masz nagraną pracę i masz gdzie mieszkać czy tak w ciemno, bo ja własnie marze o wyjeździe do Niemiec, co prawda moj tato tam pracuje ale on mi nic nie pomoże bo uważa że w Polsce jest mi dobrze i mam siedzieć przy mamie. A ja tak bardzo chcę wyjechać. Najprędej mogę do Anglii bo tam mam siostrę i ona na bak by mi pomogła coś znaleźć i nie musiałabym sie na początku martwić o mieszkanie, no ale... coż ja mogę, że UK mnie nie kręci tylko DE. tym bardziej że z ang u mnie słabo, a z niemieckim własnie dużo lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość efefe23
do mojsuksesw100dni, myślę też nad UK, ale mój angielski jest słaby, zresztą straszą wszystkich, że z parcą tam coraz ciężej jest, i że nie jest już tak jak 5 lat temu. Natomiast w Niemczech otwierają rynek pracy w tym roku dla Polaków i może akurat bym się gdzieś zahaczyła. Byłam już kiedyś jako studentka w pracy w jednym z bawarskich hoteli ale wtedy byłam w trakcie studiów i musiałam wrócić do PL, by je dokończyć, a teraz mnie nic nie trzyma (prócz mojego narzeczonego, czuję że bez niego może być mi ciężko) a ty mieszkasz w UK czy w PL, długo już i powiedz jakie były początki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dfvlfvmdfm
a ja jade do emiratow o ile wszystko sie ulozy z praca tam nie ma podatkow do 60 tys $

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emiraty i 50stop C - powodzenia naprawdę! ja właśnie się szykuję do uk. Ale jak tylko podszkolę niemiecki to pojadę do Berlina i tam na studia. Będę miała blisko do domu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dentysta
Mieszkamy w duzym miescie (nie Londyn) i kiepsko z praca nawet specjalistyczna.Wiec trzeb miec sporo szczescia..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez niedawno wyjechalam do uk... nie mialam co prawda pracy przed wyjazdem, ale jak juz jestes tu na miejscu, znasz jezyk to i praca sie znajdzie. trzeba tylko troszke cierpliwosci i duzo checi...powodzenia !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielona gorka
Autorko ja za kilka tyg. lece do USA i tak im blizej wylotu tym bardziej mi sie nie chce :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elizaczeqw
do kaat jak Ci się żyje w Londynie??? to moje teraz największe marzenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomasz_gorny
Od 8 lat zajmuje sie pomoca dla ludzi ktorzy chca przyjechac do uk ale nie maja pewnej pracy czy domu lub po prostu wola miec wszystko zaaranzowane dla nich. Grupy 5 osobowe sa najlepsze ze wzgledu na podzial kosztow domu(i milej jest mieszkac ze znajomymi ludzmi), ewentualnie transportu(samochod daje opcje) PRACA: Pierwsze i najwazniejsze. Przez pierwsze 6 miesiecy polecam prace dla niewykwalifikowanych czyli magazyny fabryki etc. to pozwoli na zbudowanie jakiegos kapitalu, oswojenie sie z realiami. Polecam ludzi do takiej pracy od lat wielu pracodawcom i wiem ze jest to najlepsza opcja na start jesli nie ma sie bardzo sprecyzowanego planu. DOM: Grupy 5 osobowe nie bez powodu, we wmiare tanim domu w angli dosc wygodnie mieszka sie do 5 osob. Majac tyle osob mozna tez wynajac dom od agencji mieszkaniowej na kontrakt co daje 1. wlasny dom 2. referencje po uplywie kontraktu dla wszystkich Normalnie zeby wynajac dom od porzadnego agenta potrzeba histori wynajmu, credit check, i sporo gotowki, jak i z praca polecam ludzi wielu agentom i wiedza ze moi ludzie nie zawodza bo polecam ich takze do pracy. KONTO: Na cos wam musza wplywac wasze wyplaty. Z gory wiadomym pracodawca i kontraktem od przyzwoitego agenta jest to dosc proste 3-4dni, bez tych rzeczy moze to chwile zajac 2-3tygodnie. Tak jak poprzednio z gory wiem gdzie isc i polecic was do banku. NATIONAL INSURANCE NUMBER: Cos co trzeba miec dosyc szybko zeby utrzymac prace, pierwsze co po pierwszej wyplacie. Umowie i dowioze jesli bedzie potrzeba. PRAWO JAZDY: Najlepszy i najszybszy sposob na angielski dokument to wymienic lub zrobic prawo jazdy, pomaga bardzo w sprawach formalnych.(znam kilku dobrych instruktorow polskojezycznych dla niemajacych prawka). KOSZT OD OSOBY: PRACA- NIE KOSZTUJE(w zasadzie nie wolno za prace brac pieniedzy w uk) DOM: 150 (minimum na wynajem domu w grupie 5 osobowej) KONTO: Zalezy od banku, z reguly darmowe. NIN: Koszt dojazdu do urzedu 15 MOJA GAZA: 50 MIESIECZNIE PRZEZ 6 MIESIECY. Po uplywie kontraktu jest tylko waszym wyborem jaki kierunek obierzecie. Zaznaczam ze praca czy dom nie sa zalezne od konca kontraktu ze mna ani od siebie (bo i tak ludzie robia). Jest wiele drzwi ktore moge wam pokazac po 6 miesiacach ale to bardzo indywidualna rzecz. Prosze o kontakt ludzi powaznych ktorzy rozumieja na czym usluga polega. tomasz_gorny@yahoo.co.uk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czy chodzi o to że
Pan wyżej oferuje pomoc ...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×